Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція "Законопроект 3587 - силові розгони мирних зібрань", організована правозахисною коаліцією "Ні - поліцейській державі!". Учасники прес-конференції обговорили безрадісні перспективи України в разі, якщо законопроект 3587 буде прийнятий.

Здавалося, що після Майдану питання про свободу мирних зібрань в Україні вирішене раз і назавжди. Але чомусь законопроекти, норми яких можуть серйозно обмежити цю важливу і фундаментальну свободу, подаються до парламенту регулярно від різних політичних сил. Один з них зараз серйозно загрожує бути прийнятим. Саме тому правозахисники запускають процес протидії прийняттю законопроекта 3587.

"Нагадаю, що 30 листопада 2013 року розпочалося всенародне повстання. Після чого? Після того, як брутально було порушено право на свободу мирних зібрань на Майдані Незалежності. Близько півмільйона людей вийшли на вулиці, такого не було ні до, ні після. З цього можна зробити висновок, що свобода зібрань - це одна з фундаментальних, прошитих в мізках українців, свобод. І те, що зараз ми бачимо спроби знову втрутитись в сферу цих свобод - це, як на мене, ознака реваншу по відношенню до тих ідей, яких хотів Майдан, і які до цих пір декларує нинішня влада ", - нагадав присутнім народний депутат Ігор Луценко .

Луценко зазначив, що спроби обмежити свободу мирних зібрань здійснюються вже близько 15 років. Заступник голови Всеукраїнської громадської організації "Фундація регіональних ініціатив" Богдан Чумак розвинув думку Луценка і заявив, що нинішній законопроект ще гірше, ніж аналогічні проекти часів Віктора Януковича, і куди жорсткіше обмежує право на мирні зібрання.

Чим же такий небезпечний цей закон?

Популярні новини зараз
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

1. Він встановлює граничний термін для подачі заяви про планований мітинг - за 48 годин. Фактично це означає, що суду дається два дні на те, щоб заборонити проведення будь-якого неугодного мітингу або акції. І мало того, за судом залишається право заборонити акцію в будь-який момент, навіть після її початку.

2. Закон написаний максимально плутано і туманно. Наприклад, згідно з його буквою, спонтанним мітингом вважається тільки мітинг невідкладний. Що мається на увазі під словом "невідкладний" в даному випадку, закон не конкретизує. Це дає широкий простір для маніпуляцій з боку влади і правоохоронних органів.

3. Розширюються права органів місцевої влади, яким дається право вводити власні правила щодо мирних зібрань на території населеного пункту. Таке положення прямо суперечить ст. 39 і 60 Конституції України.

4. Виходячи з тексту закону, поліція буде самостійно "на око" визначати, мирне зібрання або не дуже.

Це далеко не всі норми законопроекту 3587, що загрожують конституційному праву громадян на мирні зібрання. Правозахисник і колишній співробітник Національної поліції Михайло Каменєв наголосив, що спеціальний закон про мирні зібрання розвиненому європейському суспільству не потрібний взагалі, досить Конституції. А будь-який такий закон лише звузить це право, ввівши додаткові правила та обмеження.

В цілому правозахисники з коаліції "Ні - поліцейській державі!" Пообіцяли не здаватися і не допустити прийняття цього відверто диктаторського законопроекту. Не називаючи імен, вони дали зрозуміти, що їм відомі імена головних лобістів цього проекту, і серед них в першу чергу співробітники правоохоронних органів та судді. З ними і їх протизаконними бажаннями правозахисники і будуть боротися.