Передати бізнесу частину фінансування технікумів, училищ і коледжів за нинішнього законодавства — це означає "вбити" в країні викладання ряду робочих спеціальностей, впевнений колишній міністр освіти й науки України Станіслав Ніколаєнко.

"Справа в тому, що фінансування освіти й забезпечення рівного доступу до неї — це завдання держави. Його гарантує Конституція України. Якщо передати бізнесу повністю фінансування ПТУ, то звісно, там готуватимуть працівників, але лише ту кількість і тих спеціальностей, які треба бізнесменам", - каже він порталу "Знай".

До фінансування ПТУ залучатимуть бізнес, аби вирішити питання із дефіцитом коштів для утримання цих навчальних закладів. До такого рішення прийшли віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, міністр освіти й науки Лілія Гриневич та інші чиновники під час робочої наради щодо вирішення проблемних питань професійно-технічної освіти, яка відбулася минулого тижня.

Проблеми із фінансуванням ПТУ почалися у січні 2016 року. Тоді вступив у дію закон про децентралізацію й фінансування професійно-технічної освіти із місцевих бюджетів.

"А там коштів було недостатньо й почалися затримки зарплат. Якщо зараз віддати фінансування бізнесу й піти на їхні умови, то по-перше, набір студентів може знизитися. По-друге, можуть зникнути кадри для державних підприємств. Вже зараз Міносвіти повідомляє про брак швачок, комбайнерів і сантехніків", - говорить спеціаліст.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Показати ще

Читайте також Рада виділила ПТУ майже мільярд гривень

На його думку, нинішні ПТУ відіграють роль не лише закладів освіти, а й допомогають влаштуватися знедоленим учням. Якщо кількість набору студентів скоротять, їм нікуди буде йти.

"Наприклад, у дітей із інтернату значно гірші умови навчання, ніж у інших. Їм не просто добре скласти ЗНО і вступити до університету, тому вони масово йдуть в училища. Можуть там здобути кваліфікацію. При цьому харчуватися й жити у гуртожитку від навчального закладу. Якщо держава відмовиться від цього, станеться катастрофа для таких дітей," - говорить екс-міністр.

Нагадаємо, у березні президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон №3830-3, що передбачає фінансування ПТУ із державного бюджету.