На днях Верховна рада зробила крок на зустріч малому бізнесу та світовим нормам законодавства. На відміну від більшості країн світу, де приватна практика таких спеціалістів регулюється на державному рівні, в Україні цей вид діяльності не визнається – за неофіційною статистикою, декілька тисяч приватних детективів і детективних агенцій працюють в Україні "в тіні". 231 нардеп підтримав в першому читанні законопроект, що регулює приватну детективну чи розшукову діяльність. Напередодні прийняття закону, портал "Знай.ua" вирішив поцікавитися, що відбувається на українському ринку приватних детективів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦіна питання
Ми звернулися до них з різними історіями, та дізналися, у скільки обійдеться викрити дружину чи чоловіка в невірності, знайти зниклу собачку чи врятувати родича від секти.
Як "Знай.ua" розповів колишній співробітник агентства, в супереч очікуванням, чоловіки стежать за своїми дружинами в рази частіше, аніж навпаки. Розцінки "мінімального пакету" стартують від 14 до 18 тисяч гривень.
"Аби викрити подружню зраду потрібно щонайменше чотири дні стеження. Ми працюємо командою з декількох чоловік, інколи працює одразу дві команди. Винаймаємо кожного дня різні авто, аби нас не помітили", - говорить детектив. Вартість одного дня стеження близько 3500 гривень, плюс додаткові витрати, якщо "об'єкт" зайшов в нічній клуб чи ресторан. Інколи, детективи просять винайняти їм житло поруч з людиною, яку "замовили".
За словами нашого інсайдера, витягнути людину з релігійної секти може коштувати близько 2-3 тисяч доларів, і це не враховуючи додаткової роботи психологів. "Якось до нас звернулась дуже забезпечена пані, треба було розшукати її зниклу собачку – взяли з неї 1,5 тисячі доларів".
За словами детективів, працюють вони переважно за 100% передплатою, не підписують з вами жодних документів, не несуть відповідальності за розвиток подій під час роботи та залишають за собою право припинити роботу без будь-якого відшкодування витрат.
Читайте також: У нову поліцію проникли сепаратисти – Луценко
Висновок
Високого попиту такі послуги не мають через непомірно високу ціну, дозволити її собі можуть або "мажори", або люди в дуже екстремальних ситуаціях. Така ціна складається з урахуванням великої кількості задіяних в розслідувані людей, і плати за "кришування" у правоохоронних органах.
Не секрет, що переважна більшість спеціалістів розшукних агентств – колишні співробітники МВС чи СБУ. Хоча самі агенти це заперечують. Тож, можна спрогнозувати, що цей ринок найближчим часом лише зростатиме за рахунок масових кадрових чисток, що тривають у силових структурах. Більше того, джерело порталу "Знай.ua" в правоохоронних органах заявило, що цей законопроект як раз лобіюється в інтересах тих, хто не пройшов переатестацію і опинився без роботи.