Невдовзі в Україні серйозніше каратимуть боржників, деяких із них не випускатимуть за кордон, вважають в консалтинговій компанії AFS.

"На такий стан речей вказує діяльність парламентської більшості. Наприклад, в лютому депутати прийняли закон, який дозволяє контролюючим органам перевіряти банківські рахунки людей, які мають державні пільги чи субсидії. Після того, говорили про збільшення відповідальності за несплату комунальних послуг. Вже був прицендент, коли в сім'ї виконавча служба відсудила квартиру за борги", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко.

Читайте також "Діамант-банк" можуть закрити наступного тижня — джерела

Сьогодні народні депутати прийняли закон, згідно з яким в Україні з'явиться Єдиний реєстр боржників.

Він буде розміщений у вільному доступі на сайті Мін'юсту. Завдяки цій базі даних можна буде з'ясувати, в кого який борг і перед ким.

Популярні новини зараз
"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон Кому як пощастить: ПриватБанк виплатить клієнтам від 150 до 5000 грн Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись
Показати ще

"Звісно, така база даних необхідна і погано, що її не було раніше. Це призводило до махінацій різного роду. Важко було засудити боржника у суді. До речі, банки мали від 8 до 12 відсотків збитків через відсутність такої бази даних. Вони перевіряли своїх потенційних клієнтів завдяки своїм зв'язкам у інших фінустановах. Це не завжди було надійно, тому було повно випадків, коли кредит давали боржнику. Він за звичкою не погашав його. Думаю, тим, хто потраплятиме до цієї бази даних заборонятимуть виїжджати за кордон і мати державні пільги", - пояснює спеціаліст.

Він припускає, що цей закон узаконює роботу колекторів.

"У ньому йдеться про приватних виконавців. Під це поняття повністю підпадають колекторські компанії. З одного боку, всі варто віддавати борги. Але з іншого, навіть на боржників не можна тиснути такими методами, які використовують колектори", - пояснює аналітик.

Нагадаємо, за останні два роки заборгованість українців за комунальні послуги зросла на 30%.