Фактором, що суттєво знижує ефективність щеплень проти грипу, вчені зі Сполучених Штатів Америки назвали ожиріння.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПерш ніж зробити такі висновки, співробітники Дитячої дослідницької клініки в Мемфісі провели серію експериментів на гризунах, пише РLANET-today.
У ході спостережень вони побачили, що ті миші, показники індексу маси тіла яких були набагато вищими за норму, переносили грип значно гірше, ніж гризуни з нормальною вагою, а їх противірусна вакцинація не мала належного ефекту. Незважаючи на зроблене щеплення, інфекція проникала в легені і починала свою руйнівну дію.
Отримана інформація дала науковцям привід сумніватися у доцільності щеплень від грипу в тих випадках, коли пацієнт має значну зайву вагу. Як показали експерименти, користь вакцини вкрай низька.
Читайте також: Знайшли новий спосіб боротьби із зайвою вагою
Це ставить перед медициною нові виклики. Необхідна розробка вакцини, яка б ефективно захищала людей з ожирінням від грипу. Як показує статистика, саме вони найчастіше стають жертвами вірусів і переносять їх гірше, ніж люди з нормальною вагою.
Ожирінням, за останніми даними, страждають близько 10% населення Землі, що робить цю проблему однією з ключових для систем охорони здоров'я всього світу.
Раніше ми повідомляли, що при відсутності необхідних заходів вже до 2025 року кожен п'ятий житель планети потрапить в категорію людей з надмірною вагою.