Американські вчені визначили максимальний час, який людина може проводити сидячи щодня, не підвищуючи при цьому ризик серцево-судинних захворювань. Результати роботи опубліковані в JAMA Cardiology.

Співробітники Університетів Техасу і Міннесоти, а також Висконсинского медичного коледжу провели метааналіз дев'яти високоякісних досліджень. Загальна кількість учасників перевищила 720 тисяч осіб (57,1 % жінок, 42,9 % чоловіків) у віці від 18 років. Медіанний час спостереження за ними склав 11 років.

Вчені оцінили, як різний сумарний час за день, який людина провела ​​сидячи або лежачи, впливає на ризик розвитку ССЗ (ішемічної хвороби серця, включаючи інфаркт; інсульту; смерті від серцево-судинних причин).

Читайте також: Дослідження довели, що помідори лікують хвороби серця

Всього за час досліджень сталося 25 769 серцево-судинних подій. З'ясувалося, що в порівнянні з найменшим часом, проведеним сидячи (2,5 години в день), ризик починає зростати, починаючи з 10 години сидіння (на вісім відсотків) і стає найбільшим при максимальному показнику в 12,5 годин (зростає на 14 відсотків).

Популярні новини зараз
Хотіла відбити мобілізованого чоловіка: бус ТЦК протягнув по асфальту жінку - відео Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини Заплатили — і стали боржниками: українцям пояснили підступну помилку у платежах за газ Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку
Показати ще

Таким чином, залежність ризику ССЗ від часу, проведеного сидячи, проявляється лише при високих показниках малорухомості, що необхідно враховувати при перегляді клінічних рекомендацій, вважають автори дослідницької роботи. Вони також відзначають, що практично всі офісні працівники сидять не менше 10 годин на день, якщо сумарно скласти час сидіння на роботі, в транспорті і вдома. Вчені припускають, що знизити ризик ССЗ можуть допомогти стоячі робочі місця або інші методи організації праці, які передбачають періодичну фізичну активність.