За останні півроку вартість оренди квартир у Києві піднялася на 500-600 гривень. Більшість однокімнаток без ремонту здають за 4 тис. грн. Оренда двокімнатного житла коштує від 4,5 тис. грн.

"В страшненькому стані далеко від метро можна знайти і за 3,5 тисяч гривень. Але там не буде ні пральної машини, ні телевізора, ні сучасних вікон", - пояснює "Знай" столичний ріелтор Наталія Бондар. Вона розповідає про тенденції на столичному ринку оренди житла.

Чому ростуть ціни?

Хоча ціна на оренду давно зведених квартир і не залежить ні від курсу долара, ні від ціни на нафту, їхні власники все одно знаходять причини підняти ціни. Експерти ринку нерухомості поснюють це інфляцією.

"На збільшення вартості житла вплинув цілий ряд факторів. Основні — це інфляція та збільшений попит. Інфляція призвела до збільшення платежів за охорону будинків, де працюють вахтери, та за обслуговування під'їздів. У більшості випадків із вахтерами вже двічі за останні півроку піднімали вартість їхніх послуг. Зазвичай за них, як і за утримання прибудинкової території, платять гроші не орендарі квартири, а господарі. Зараз вони вкладають у ціну оренди більшу суму", - говорить ріелтер.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Як не дивно, у кризу та фінансову нестабільність на оренду житла збільшується попит. Поки за житлом у чергу не стоять, але житло із простим косметичним ремонтом орендують за перші 2-3 години після появи на сайті оголошень. Ще рік тому подібні пропозиції могли лишатися актуальними кілька днів.

"Попит на оренду квартир виріс не від хорошого життя. Швидше — навпаки. Люди змушені винаймати квартири, не мають іншого вибору. На житло на вторинному ринку грошей бракує, купити нове теж не можуть, бо всі програми розстрочок перестали працювати", - каже Наталія.

Що в тренді?

Як і в попередні роки, найбільшзатребуваними лишаються однокімнатні квартири. Попит на них настільки великий, що вартість оренди однокімнатки в хрущовці й будинку 1990-х практично не відрізняється.

"Хоча в хрущовці менші метражі, старі комункації та немає ліфта. Також зараз невеликий розрив між поганою двокімнаткою і середньою однокімнаткою — 500-700 гривень. Люди економлять, тому беруть однокімнатні квартири. Їх винаймають навіть подружні пари із дитиною. Зазвичай обирають житло у спальних районах без ремонту", - пояснює Наталія Бондар.

Читайте також Що можна було купити на 10 гривень 20 років тому й зараз (інфографіка)

Охочих винаймати невеликі двокімнатки із хорошим ремонтом практично мало. Оренда таких коштує 8-9 тис. грн.

"Двокімнатні винаймають сім'ї із двома дітьми. До речі, із дітьми знайти житло стало ще складніше. Майже удвоє подорожчали шпалери, тому власники житла із косметичним ремонтом відмовляють парам із дітьми. Бояться, що ті зіпсують шпалери", - говорить ріелтер.

Студенти та випускники університетів також віддають перевагу двокімнатним квартирам.

"Часто орендують одну таку на 4-5 людей. Практично влаштовують той самий гуртожиток, щоб заощадити".

В яких квартирах хочуть жити?

Кияни та гості міста не особливо вибагливі у виборі житла та його оснащення. Якщо у сусідній Польщі практично неможливо знайти житла для оренди без пральної машини, мікрохвильової печі й телевізора, то у нас ситуація зовсім інша. Головне, щоб лічильники були і бойлер.

"Про бойлер у квартирі запитують часто. Деякі люди зумисне не користуються централізованою гарячою водою. Замість неї вмикають бойлер на економічний режим і заощаджують близько 300 гривень у місць. Останні два роки всі перевіряють чи квартира з лічильниками води. Ніхто не хоче платити більше ніж споживає", - пояснює спеціаліст.

Також, за її спостереженнями, орендатори стали частіше звертати увагу на двері. Хочуть, аби були металевими й на кілька замків. Запитують про двері тамбуру.

"Просто 2014-2015 року Києвом прокотилася велика хвиля пограбувань. Тому люди бояться. Зараз здати однокімнатку на першому поверсі без ґрат на вікнах практично неможливо. Приходиться або збавляти ціну, або ставити дешеву сигналізацію", - говорить спеціаліст.

Молодь найчастіше готова переплатити за наближеність житла до метро, пральну машину та відсутність у ньому радянських меблів.

"Разів 5 на день мене просять знайти житло без "совка". Але таких насправді не так і багато. Як тільки господар удосужиться переклеїти шпалери на нові дешеві та викинути всі 40-річні меблі, одразу каже, що в нього євроремонт і просить за житло на 1 тисячу гривень більше. А якщо в квартирі ще й є простенька шафа-купе, то накидує 500 гривень", - каже ріелтер.

Люди, старші 30 років, хочуть спати на стаціонарному двоспальному ліжку, а не на дивані. Тому запитують про спальне місце.

"Це зазвичай ті, хто вже кілька разів орендував житло. У переважній більшості орендних квартир спальним місцем є старий диван із впадинами. Після такого можуть з'явитися проблеми зі спиною", - пояснює Наталія Бондар.

Нагадаємо, рік тому орендаторам житла дозволили оформлювати субсидії за умови, що власник квартири сплачує податок здачу в оренду свого помешкання.