У влади були можливості знизити тарифи на послуги ЖКГ для населення, принаймні, ціни на газ, але вона вважала за краще цього не робити, щоб не втратити фінансування Міжнародного Валютного Фонду. Як результат, споживання збільшилося, а оплата знизилася, що може привести до комунальної катастрофи. Про це порталу "Знай" повідомив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський.

За словами експерта, можна б було, як мінімум, в два рази знизити ціну на газ, оскільки Україна виробляє достатню його кількість, а рентабельність дозволяє здійснити такий маневр. У тому випадку, якщо б споживання газу населенням перевищувало видобуток, ось тоді газ можна було б докуповувати - і тоді вже продавати населенню за вищою ціною.

"Але влада цього не зробила, побоюючись нового витка корупції, а пояснити підвищення цін на послуги ЖКГ спробували дотаціями для малозабезпечених і тим, що якщо встановлюється висока ціна, то люди будуть зацікавлені економити товар, сировину. При високій ціні хочеться економити, як це відбувається в усьому ринковому світі", - відзначив фахівець.

"Однак українці абсолютно не зацікавлені в економії, і виходить прямо протилежний ефект - люди стали ще більше споживати. А оскільки вони не платять за спожиті ресурси і розраховують на те, що за них заплатить держава, а держава в свою чергу має платити тому, хто поставляє ці ресурси, тому і накопичуються величезні борги і таким чином ситуація заходить в глухий кут", - підсумував М. Погребинський.

Читайте також: МВФ не доручав уряду піднімати тариф на комуналку - екс-міністр ЖКГ

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Нагадаємо, що з 1 травня в Україні підвищилася ціна на газ для населення. Вона зрівнялася з цінами на блакитне паливо для промисловості - 6 879 гривень за тисячу кубометрів. Таким чином, влада скасувала пільгову ціну на газ для населення.