Вчора у Верховній Раді внесли зміни у закон про "Вищу освіту". У них передбачено, що випускники педагогічних і медичних навчальних закладів за попередньою угодою мають відпрацьовувати 3 роки за профілем у сільській місцевості.

Укладення такої угоди пропонуватимуть тим вступникам, які не пройшли на бюджетну форму навчання за балами та не мають коштів на платне навчання.

"Взагалі система відпрацювання після закінчення університету — це архаїчний підхід до освіти. Він лишився у країнах третього світу та Росії. Та й, якщо бути прискіпливим, виходить колізія із Конституцією. Там гарантоване право на освіту, яке забезпечує держава", - говорить порталу "Знай" Станіслав Ніколаєнко, колишній міністр освіти.

За його словами, відпрацювання у селах можна вводити лише тоді, коли держава може надати чітку гарантію випускнику.

"В договорі має бути передбачено, наприклад, таке: "Під час відпрацювання випускнику університету нададуть житло та зарплату в розмірі не менше 3 прожиткових мінімумів". Дуже важливо, щоб була ця гарантія не в грошовому еквіваленті, а в купівельній спроможності — прожиткових мінімумах. Тоді ця модель працюватиме ефективно. У такому стані, якою зараз є ця пропозиція, вона не набере багато охочих відпрацьовувати навчання", - каже він.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Нагадаємо, вчора прийняли у першому читанні закон про "Про освіту". Він передбачає 12-річне навчання та підвищення мінімальної зарплати вчителя до 4,4 тис. грн.