Вчора у Верховній Раді внесли зміни у закон про "Вищу освіту". У них передбачено, що випускники педагогічних і медичних навчальних закладів за попередньою угодою мають відпрацьовувати 3 роки за профілем у сільській місцевості.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУкладення такої угоди пропонуватимуть тим вступникам, які не пройшли на бюджетну форму навчання за балами та не мають коштів на платне навчання.
"Взагалі система відпрацювання після закінчення університету — це архаїчний підхід до освіти. Він лишився у країнах третього світу та Росії. Та й, якщо бути прискіпливим, виходить колізія із Конституцією. Там гарантоване право на освіту, яке забезпечує держава", - говорить порталу "Знай" Станіслав Ніколаєнко, колишній міністр освіти.
За його словами, відпрацювання у селах можна вводити лише тоді, коли держава може надати чітку гарантію випускнику.
"В договорі має бути передбачено, наприклад, таке: "Під час відпрацювання випускнику університету нададуть житло та зарплату в розмірі не менше 3 прожиткових мінімумів". Дуже важливо, щоб була ця гарантія не в грошовому еквіваленті, а в купівельній спроможності — прожиткових мінімумах. Тоді ця модель працюватиме ефективно. У такому стані, якою зараз є ця пропозиція, вона не набере багато охочих відпрацьовувати навчання", - каже він.
Нагадаємо, вчора прийняли у першому читанні закон про "Про освіту". Він передбачає 12-річне навчання та підвищення мінімальної зарплати вчителя до 4,4 тис. грн.