20 років тому корпорація Intel випустила свій новий процесор "Pentium II", який визначив розвиток комп'ютерної техніки і людства в цілому на десяток років вперед. Саме з появою цього мікропроцесора комп'ютери стали масово "селиться" в офісах і будинках людей по всьому світу. Порівняно недорогий, швидкодіючі і зрозумілий "Pentium II" подарував багатьом з нас можливість краще пізнавати світ, зробив нашу роботу зручніше, а відпочинок - більш барвистим. У день народження "Пенька 2" портал "Знай" розповість про те, як саме він вплинув на світ і те, що трапилося б, якби його не стало.

Трохи історії

Одного разу в 60-х в США Роберт Нойс і Гордон Мур працювали в Fairchild Semiconductor. І до того їм стало там нудно від корпоративного духу, що затискає гайки виконання норм компанії, що вони звільнилися. І величезне їм за це спасибі. Випивши по кілька пляшечок лагера, вони засіли за написанням бізнес-плану своєї майбутньої фірми. У підсумку, в 1968 році з'явилося ім'я "Intel", складена з перших букв слів Integrated Electronics. Задумка виявилася не зовсім оригінальною. Так що, перші 15 тисяч доларів вони витратили на викуп прав у торгової марки Intelco. Але це була дрібниця в порівнянні з тією кількістю грошей, які їм вдалося залучити від фінансистів під свій проект. А це, на секундочку, 2,5 мільйона доларів. На радощах, вони найняли першого працівника - Ендрю Гроува і пустилися в мандрівку творчим світом мікроелектроніки.

Популярність і слава

Протягом 20 років Intel займався не зрозуміти чим. У підсумку, керівництво компанії вирішило, що пора б уже увійти в історію. Таким чином, в жовтні 1992 на новій революційній платформі P5 був створений перший процесор, який отримав власне ім'я "Pentium", який перевернув з ніг на голову всю індустрію. Саме після виходу "першого Пенька" замовники стали вимагати від виробників комп'ютерної техніки, щоб "під капотом" стояло не що інше, як залізо від Інтелу. Через кілька років вийшло наступне революційне покоління процесорів Р6 - "Pentium II", яке аж до появи в 2006 році технології "Core 2 Duo", залишалося одним з найбільш затребуваних виробів.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

BunnyPeople

Щоб зробити свою продукцію ще більш популярною, Intel розгорнула веселу рекламну кампанію по всьому світу, в рамках якої створили окремий світ, в який потрапляєш, якщо купив комп'ютер з залізом "Pentium II". Правда, цей світ якийсь дивний вийшов. Відразу видно, що топ-менеджмент був родом з 60-х.

Купи комп'ютер - врятуй ліс

Спочатку це не зовсім очевидно, як комп'ютер може врятувати ліс. Але, якщо задуматися, з появою ПК ми стали використовувати значно менше паперу. Уявіть, якби кожен імейл ми відправляли на папері. А фіди? Тонни кореспонденції. Тільки "Укрпошта" б була задоволена.

Поговоріть з комп'ютером

ПК для сучасної людини став не тільки друкарською машинкою, а й, іноді, повноцінним співрозмовником. Або це тільки мені роботи пишуть "Давай познайомимося, я захоплююся альпінізмом і колекціоную барбі"? А ще з їх допомогою можна з іншими людьми спілкуватися.

Комп'ютери та "близьке спілкування"

Продовжуючи тему спілкування, складно не згадати про таку цікаву функцію комп'ютера, як посередництво в любовних справах. Я зараз говорю максимум про сайти знайомств, а ви про що подумали?

У вільний час

Британськими вченими доведено, що середньостатистичний офісний працівник близько 63% часу, проведеного на роботі за комп'ютером, витрачає на дозвілля. Чим вони там займаються вчені не сказали, але те, що ПК їм в цьому істотно допомагає - факт.

Кидайте школу!

Ні, звичайно ми не пропонуємо цього робити. Просто вирішили сказати, що якщо комусь дуже захочеться - можна отримати весь спектр освітніх послуг не відходячи від комп'ютера. Щоправда, поки що не в Україні, звичайно ж.

Полікуй мене, комп'ютер

Саме так, як тільки комп'ютеризація дійшла до ескулапів - вони стали краще лікувати, раніше діагностувати важкі захворювання і робити невідомі досі за складністю операції. А це - сотні тисяч врятованих життів.

ЦЕЙ ПРОЦЕССОР ДОЗВОЛИВ ЛЮДИНІ СТАТИ БІЛЬШ ВІЛЬНОЮ

"Pentium II, як і будь-який інший наслідок прогресу, перш за все, сприяв звільненню людства. У буквальному сенсі цей процесор дозволив людині стати більш вільною і заощадити безліч часу, який люди раніше витрачали на "спілкування" з усілякими пристроями. Я, звичайно ж, не фахівець в комп'ютерній техніці і не можу виокремити якісь характерні зміни, пов'язані саме з Pentium II, але для мене абсолютно очевидно, що він був ще однією серйозною сходинкою до майбутнього, в якому ми вже живемо. Думаю, що, наприклад, завдяки більш потужним діагностичним комп'ютерам, створеним на основі передових технологій від Intel, було врятовано не одне людське життя. І це вже в чималому ступені показує, наскільки пряма залежність встановилася між нами і "машинами". Тому, мені навіть складно уявити, що могло б статися, якби в один "прекрасний" день всі ці технології перестали б працювати. Це припущення з розряду ненаукової фантастики. Але якщо все ж з якої-небудь причини таке трапиться (ось всі електростанції раптово вийдуть з ладу) - трапиться катастрофа. Тому що комп'ютери - це ж не тільки наші домашні або кишенькові ПК. Це системи, що управляють літаками, які відстежують стан тяжкохворих людей, керують багатьма виробничими процесами. Загалом, краще б таке "раптом" залишалося тільки в уяві белетристів ", - розповів спеціально для порталу "Знай" Володимир Арєнєв, український письменник-фантаст.