Стати жертвою колекторів може кожен. Достатньо пред'явити шахраям свої паспортні дані, кажуть юристи.

"Нечесний роботодавець, продавець страховок чи кредитний агент може використати ваш ідентифікаційний код і паспорт для того, щоб оформити на вас кредит", - каже "Знай" юрист Анатолій Соболевський.

Після 8-11 місяців неповернення боргу із банку справу передають у колекторську компанію. Їхні працівники мало не щодня телефонують і вимагають повернути гроші.

"Зазвичай роблять це вночі або зранку, щоб порушити звичний ритм життя людини. Погрожують. Часто доходить до відвертих бандитських прийомів спілкування", - пояснює спеціаліст.

Останні півроку в Україні активізувалися колектори. Вимагають грошей за неіснуючі борги в людей. Часто тероризують сусідів, друзів і далеких родичів, помітили в МВС Черкаської області. Колектори стали телефонувати переважно сільським жителям й вимагати сплати неіснуючого боргу в родичів псевдоборжника або колеги по роботі.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

"Інколи дзвонять і начальникам фірм, щоб примусили підлеглого розплатитися із боргом. Люди, аби не мати проблем на роботі, змушені віддавати кошти. Таких випадків вистачає. На це колектори й розраховують", - говорить Соболевський.

Читайте також Гречка буде коштувати як м'ясо

За його словами, з колекторами не варто говорити по телефону. Почувши невідомий голос і незрозумілі погрози, варто сказати, що боргу не брали й класти трубку. У жодному разі не вступати у дискусію. За можливості треба записати на диктофон розмову.

"На аркуш чи в блокнот варто записати, у якій фінустанові вам приписують борг. Туди потрібно звернутися й написати заяву, що нічого там не брали. З цією заявою, підписаною у банку, треба піти в прокуратуру й написати заяву про те, що зловмисники заволоділи вашими даними", - пояснює юрист.

Також радять написати заяву до Державної служби з питань захисту персональних даних. Там її мають зареєструвати.

Нагадаємо, у разі за прострочку боргу у два місяці деякі банки віддають дані боржника у колекторську компанію. Тому після погашення кредиту варто просити у банка довідку про виплачену суму т а графік платежів із затримками й переплатами. У випадку погроз колекторів цей документ прикріпляють до заяви в прокуратуру.