Більшість проблем у домі з електрикою і сантехнікою стаються через непродуманість в облаштуванні квартири — неправильно обрані крани та байдуже ставлення до дрібних поломок.

"Якщо із самого початку все грамотно облаштувати в помешканні та дотримуватися простих правил, можна заощадити немало коштів. По-перше, правильно обрані речі повільніше зношуватимуться. По-друге, не потрібно буде платити за їхній ремонт і витрачатися на його наслідки", - говорить "Знай" майстер Володимир Богульський із компанії "Метнись кабанчиком", що надає послуги першої необхідності з обслуговування дому — дрібного ремонту, монтажу, тощо. Він розповідає, що зробити на етапі облаштування житла, аби потім не витрачати багато грошей на ремонт.

Не заощаджуйте на змішувачах

"Якщо змішувач має тонкі стінки чи неякісний матеріал, довго не прослужить. Може підвести. Коли купуєте кран, беріть його в руки. Він повинен бути важким, із товстими стінками. Гайки також повинні бути товстими. Матеріал для виготовлення — латунь. Легкі сплави менш надійні", - пояснює фахівець.

Замовляйте крани на кожен вузол

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

"Має бути окремий кран для рушникової сушки, для бачка унітаза і пральної машини. Це спростить ремонт кожного вузла та заощадить час", - каже Володимир.

Додатковий кран зменшити збитки під час прориву труби чи шланги. Власнику житла достатньо перекрити кран біля проблемного вузла й викликати сантехніка.

"В іншому разі приходиться шукати сантехніка та чекати поки він перекриє воду на всьому стояку. Вода тим часом заливатиме сусідів знизу".

Читайте також П'ять способів скоротити витрати на авто

Перекривайте кран біля пральної машини

"Якщо цього не робити, через деякий час можна затопити сусідів. Клапан машинки під тиском води може не витримати й пропустити воду", - пояснює фахівець.

За його словами, багато людей лінуються закривати воду, коли машинка не працює.

Не замуровуйте ванну

"У більшості квартир ванна збоку закладена цеглою й оздоблена плиткою. А, щоб добратися до сантехніки, встановлено маленький лючок. Через нього нічого не видно. Неможливо побачити, чи десь підтікає вода. Інколи для заміни невеликої трубки приходиться розбирати стінку вздовж ванни",- радить Володимир.

Сучасні рішення не завжди практичні

Бачок і унітаз варто обирати в першу чергу за основними характеристиками, а не за дизайном.

"Прохід унітаза має бути широким, щоб він не забивався часто. Бачок кращий зовнішній, а не вбудований у стіну. У другому випадку до нього складно підібратися. Коли такі починають текти, то вода затікає у стіну. Приходиться розбирати, щоб полагодити систему. Щодо унітазу, то краще брати той, який ставиться на підлогу, а не настінний. Традиційний надійніший", - радить фахівець.

Не використовуйте хімічні засоби для прочистки каналізації

"Вони мають дуже агресивні речовини. Роз'їдають не лише бруд, а й гумові ущільнювачі та пластик. Якщо часто використовувати такі речовини, невдовзі з каналізаційної труби може почати капати вода", - пояснює майстер.

У старих будинках ставте пакетні автоматичні запобіжники на 16 ампер

"Після короткого замикання або великого навантаження напруга автоматично відключатиметься. Також не бажано користуватися великою кількістю подовжувачів. Це небезпечно. Якщо є потреба у багатьох розетках, краще встановити стаціонарні", - говорить Володимир.

Не варто економити на стабілізаторах напруги

Вони коштують близько 600 грн. Більше 220 вольт не пропускають. У разі великих стрибків напруги, відключають її.

"Майже скрізь, де я буваю, нестабільна напруга. Часто заміряю, а в розетці замість 220 вольт — 240. Через таке може погоріти вдома вся техніка", - каже спеціаліст.