У світі комп'ютерних ігор все старе і добре ніколи не забувається. Молодь може відвертати носи від старих шедеврів, вказуючи на застарілу графіку і велику кількість нових ігор. Але навряд чи хтось візьметься заперечувати, що є старі ігри, які по праву залишаються шедеврами і еталонами своїх жанрів. Портал "Знай.ua" пропонує вам згадати ігри, які, на наш погляд, назавжди увійшли в історію.

1. Fallout 2 (1998)

Гра-культ, гра-легенда, яка багато в чому визначила розвиток жанру RPG. Відразу після її виходу, всі наступні ігри в цьому жанрі неминуче порівнювалися з Fallout. При цьому гра була далеко не ідеальна, при повторних проходженнях спливали недоробки, залишки нереалізованих моментів і прорахунки. Але це було потім. А спочатку гравець годинами і днями вивчав величезний на ті часи світ пост-ядерної Америки, відкриваючи для себе все нові і нові грані цього шедевра.

Всі наступні частини серії Fallout можна любити, а можна і не любити. Це особиста справа кожного. Але Fallout 2 не можемо не займати особливе місце в серці кожного любителя RPG.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру
Показати ще

Особливості гри:

- Захоплюючий сюжет з величезною кількістю побічних завдань і тоннами діалогів

- Унікальна рольова система S.P.E.C.I.A.L.

- Покрокові бої з сильним тактичним елементом, особливо на високих рівнях складності

- Різноманітність опрацьованих персонажів і противників

2. Sid Meier's Civilization 3 (2001)

В принципі, на місці третьої частини "Цивілізації" могла бути і будь-яка інша, залежить від віку гравця. Але саме Civilization 3 можна з упевненістю назвати золотим еталоном цієї серії глобальних стратегій. Гра мала неймовірно приємну для ока 2D-графіку в пісочних тонах. Геймлей став куди різноманітніше, ніж у попередніх частин, завдяки розширенню ролі ресурсів і введення поняття "культура", що впливає на межі вашої держави. Можна сказати, що Civilization 3 була ідеально збалансованою, без надмірностей і перегинів. Багато гравців полюбили серію Civilization саме з цієї гри.

Особливості гри:

- Приємна графіка

- Різноманітний і збалансований геймплей

- Усе найкраще з серії ігор Civilization в одному

- Нота ностальгії за двовимірними глобальним стратегіям

3. Need for Speed ​​2 (1997)

Саме друга частина. Чому? Перша за нинішніми мірками гоночних ігор вже надто архаїчна. Та й більшість "фішок", на кшталт інтерактивної музики і гонок на вибування (режим Knockout), які до сих пір використовуються в іграх цього жанру, з'явилися саме в Need for Speed ​​2. Це потім будуть суперпопулярні Need for Speed: Underground і Need for Speed: Most Wanted та купа їх перевидань. А в 1997 році друга частина була вершиною жанру аркадних автосимуляторів. Перегравати в неї приємно і зараз.

Особливості гри:

- Три ігрові режими і три різні стилі керування автомобілем

- Ліцензовані моделі реальних авто від концернів Ferrari, Jaguar, Ford та інших

- Відмінний інтерактивний саундтрек, який змінюється в залежності від темпу гри і ситуації на дорозі

- Одна з кращих гоночних аркад всіх часів

4. Full Throttle (1995)

Колись давно, приблизно між 1988 і 1998 роками на Землі була епоха, яку прийнято називати "Золотий вік квестів". Саме в цю епоху компаніями LucasArts і Sierra були випущені кращі ігри жанру adventure. Завзяті квестолюби досі пам'ятають такі ігри як Day of the Tentacle, серію Monkey Island, Sam & Max Hit the Road, Space Quest та багато інших.

Однією з головних ігор цієї епохи по праву вважається квест Full Throttle, що оповідає про нерівну боротьбу чесного байкера Бена з підлими представниками мотокорпораціі, які хочуть занапастити мотоциклетну промисловість США. Примітна ця гра по ряду причин. Тут і цікавий сюжет, і цільні живі персонажі, і неповторний стиль. Геймплей також порадує різноманітністю. Тому, якщо ви раптом забули про Full Throttle або колись пропустили цей шедевр, то негайно пограйте.

Особливості гри:

- Класичний мальований квест

- Харизматичні герої і діалоги, що запам'ятовуються

- Цікаві головоломки

- Можливість здійснити подорож в "Золотий вік квестів"

5. Heroes of Might and Magic 3 (1999)

Або просто "Треті", без уточнення. Одного цього слова досить, щоб багато хто зрозумів про що йде мова.

Гра ігор, в яку загравалися цілі покоління геймерів. Велика частина фанатів цієї гри ніколи вже не сприймали наступні частини "Героїв". Чому? Тому що вони не були тією самою третьою частиною.

Збирайте армії, штурмуйте замки, знаходьте стародавні артефакти. Загалом, розважайтеся. Одна з кращих ігор в історії індустрії. Без жартів.

Особливості гри:

- Відмінна графіка

- Унікальний і різноманітний геймплей

- Складні і захоплюючі тактичні битви

- Це просто Heroes of Might and Magic 3

6. Planespace: Torment (1999)

Про такі ігри зазвичай говорять, що "зараз так не роблять". Частково це правда. Сучасні розробники намагаються зробити гру максимально зрозумілою і простою для будь-якого гравця, зробити динамічною, щоб він не занудьгував. Вигадувати складний багаторівневий сюжет і тонни діалогів у них часу немає.

У 1999 році все було інакше, розробники просто творили, не так уже й сильно озираючись на ринок і конкурентів. Саме так з'явилася Planespace: Torment, сюжет якої цілком тягне на серйозну художню книгу. При цьому, звичайно, Planespace залишається ізометричною RPG, характерною для того часу, тільки трохи незвичайною. Незвичайною у всьому: в персонажах, в прокачуванні, в сюжеті. Разом з героєм, якого всі кличуть Безіменний, що прокинувся в морзі, вам належить по ланцюжку відновити події його життя і, що називається, згадати все. А попутно розгадати пару-трійку світових таємниць і вирішити кілька найважливіших філософських питань.

Особливості гри:

- Захоплюючий не банальний фентезійний сюжет

- Цікава система розвитку героя

- Несподівані супутники і персонажі

- Унікальний ігровий світ

7. Blade Runner (1997)

Призабута гра за мотивами однойменного фільму з Харрісоном Фордом і роману Філіпа К. Діка "Чи мріють андроїди про електроовець?".

Нині жанр інтерактивного кіно вкрай популярний, досаточно згадати Walking Dead, Game of Thrones і інші успішні проекти від TellTale Games. Але в 1997 році це було в новинку. Адже Bladerunner, по суті, був чимось набагато більшим, ніж звичайний класичний квест. Варто тільки сказати, що у гри було близько 16 варіантів проходження (більше просто ніхто не нарахував) і 4 можливі кінцівки. І, звичайно, чудова атмосфера.

Особливості гри:

- Абсолютної багатоваріантний і нелінійний сюжет

- Точно передана нуарна атмосфера книги і фільму

- Різноманітний геймплей

- "Кіношна" графіка

8. Command & Conquer: Tiberian Sun (1999)

Одна з частин легендарної лінійки стратегій в реальному часі від Westwood. Саме з неї стало зрозуміло, що більш архаїчна стратегія Dune назавжди пішла в минуле. Оновлена ​​графіка, юніти, які більше не нагадують набір пікселів, реальні можливості для тактики і стратегії на полі бою. І, звичайно, непоганий, як для стратегій, сюжет. Саме ці елементи зробили Tiberian Sun однією з найпопулярніших RTS свого часу.

Особливості гри:

- Безліч можливих тактичних прийомів в бою

- Сюжет, що подається у відеовставках за участю реальних акторів

- Дві кардинально різні в плані геймплея протиборчі сторони

- Відмінний саундтрек

9. Unreal Tournament (1999)

У 1999 році всі шанувальники командних шутерів розділилися на два непримиренні табори: прихильники Unreal Tournament і шанувальники Quake 3 Arena. Ми вибираємо Unreal Tournament, тому що, не дивлячись на відсутність популярного імені, вонп виявилась за всіма параметрами краще іменитого конкурента.

Фактично Unreal Tournament стала еталоном шутерів для командних мережевих баталій, володіючи значним набором режимів і стилів гри.

Особливості гри:

- Передова на той момент графіка

- Велика кількість різноманітних командних і одиночних режимів

- Наявність сюжету, що для командних шутерів рідкість

- Різноманітний дизайн ігрових рівнів

10. Deus Ex (2000)

Гра на стику жанрів, з абсолютно "квестовим" глибоким сюжетом, міцною бойовою складовою і унікальною рольовою системою.

Сюжет являє собою захоплюючий мікс з кіберпанку, теорії змов, НЛО, генетичних експериментів та війни секретних служб. Агент Джей Сі Дентон, яким ви і будете керувати, як раз і є унікальним кіберсолдатом.

На момент свого виходу Deus Ex стала справжнім одкровенням серед одноманітних шутерів і RPG.

Особливості гри:

- Глибокий і цікавий сюжет

- Унікальний гемйплей на стику жанрів

- Рольова система, зав'язана на кібер-імплантатах

- Культова гра свого покоління