"Уявіть собі світ, в якому кожна людина може вільно ділитись знаннями всього людства" (Джиммі Вейлз)
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднією із вічних проблем сучасного суспільства є легке та доступне отримання інформації. Той, хто володіє інформацією – володіє світом, інформація, а точніше - її багатство, повнота та різноманітність робить людину впевненою, обізнаною, підготовленою до щоденних та майбутніх життєвих викликів. Потреба в інформації є настільки генетично вкоріненою в суспільстві, що без її наявності більшість експертів взагалі сумнівається в існуванні та розвитку Homo sapiens у якості саме розумних істот.
Кожен з нас хоче отримувати вичерпні та інформативні дані про події, предмети чи явища, які нас цікавлять і знати про них якнайбільше, якнайповніше, вдовольняючи власну інформаційну жадобу.
Читати також: Кількість статей в українській "Вікіпедії" досягла 600 тисяч
Перетинаючи поріг нового тисячолітня, дослідники впритул підійшли до потреби спрощення доступу до інформації. Науковці з багатьох країн зійшлися на тому, що кожен громадянин планети має мати змогу отримувати базові енциклопедичні знання вільно і просто, не обов'язково відвідуючи при цьому бібліотеки, архіви чи книжкові фонди.
Саме така задумка підштовхнула двох чоловіків Джиммі Вейлза і Ларрі Сенґера заснувати електронну онлайн-енциклопедію, де кожен зареєстрований громадянин планети може, водночас, і ділитись інформацією, і почерпати всі необхідні відомості про те, що його цікавить. І саме 15 січня 2001 року стартувало офіційне представлення Вікіпедії світу і нам з вами.
Сьогодні, Вікіпедія входить до п'ятірки лідерів інформаційних сайтів енциклопедично-довідкового характеру. Перевага та прогресивність Вікіпедії полягає ще й в тому, що користувачі можуть дописувати статті рідною мовою, редагувати та доповнювати їх в будь-який момент, а поширення чи використання матеріалів не потребує нормативних погоджень чи дозволів.
Вікіпедія існує завдяки роботі волонтерів, точніше завдяки нам із вами і нашому бажанню ділитись та пізнавати інформацію.
В Україні Вікіпедія є дуже популярною серед громадян і посідає одинадцяте місце за відвідуваністю користувачами.
Як відомо, Вікіпедія має сім підрозділів, серед яких найбільшу популярність мають ВікіЦитати та ВікіСловник. Цікаво й те, що російськомовна Вікіпедія є більш популярною серед користувачів аніж україномовна. Передовсім це пов'язано з тим, українських статей хронічно бракує. Експерти прогнозують, що далекоглядній перспективі українці перейдуть на користування саме україномовною версією Вікіпедії.
Так чи інакше, з появою цього ресурсу життя кожного сучасного українця стало простішим, а можливість отримати необхідну інформацію – доступнішою. Тож, в день народження Вікіпедії побажаємо їй й надалі збагачуватись цікавими авторськими статтями.