20 років тому в Україні офіційно почала ходити гривня. Вона стала національною валютою замість купонів. Наймасовішими купюрами протягом 1996 року були "1 гривня", "2 гривні" і "10 гривень". Кількістю купюр зросла із 1,243 млрд штук до 2,8 млрд. На той час найбільшою була 100-гривнева банкнота.

"Перші гривні чимось нагадували долари — великі, портрет відомої людини по центру. Деякі банкноти зелених кольорів. Наприклад, "1 гривня" і "20 гривень". Всі були одного розміру, незалежно від номіналу", - розповідає порталу "Знай" Олександр Сич із українського геральдичного об'єднання.

На його думку, у 1990-х роках дизайнери гривень орієнтувалися на вигляд американської валюти.

"Звісно, ніякого плагіату там знайти не можна. Але якщо одним реченням охарактеризувати зміни вигляду нашої купюри, то вона за 20 років перетворилася із долара на євро. З кінця 1990-х років більшість купюр вже були із портретом видатної людини збоку. Як пояснювали, щоб не згинати купюру на обличчі. Потім їх почали робити різних розмірів, залежно від номіналу. Різкі рубані лінії поступилися плавним. Почали застосовувати більше кольорів у кожній банкноті. Загалом дизайн гривень мінявся тричі. Але вигляд купюри "1 гривня" - чотири рази. Перші дуже швидко зношувалися, тому їх замінили. Другий варіант був у схожих тонах із 5-гривневою банкнотою, тому її зробили кольоровою", - пояснює спеціаліст.

Він вважає, що не варто було так часто змінювати дизайн українських грошей.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

"Вони повинні бути впізнаваними протягом багатьох років. На жаль, стабільність гривні влада не змогла утримати. Тому варто було б утримати хоча би стабільність дизайну. Така часта зміна зовнішнього вигляду сприяла тільки одному — великій кількості підробок. І не тому, що захист наших грошей поганий. В першу чергу, шахраї та листоноші дурили пенсіонерів. Мовляв, знову ввели нову купюру й давали їм заслужені гроші перекопійованими на ксероксі грішми", - каже Олександр.

Нагадаємо, 20 років тому 100 тисяч карбованців міняли на 1 гривню. Тоді в обігу було 338,1 млрд цих купюр.