За останні півроку Нацбанк закрив 18 банків. Частину із них через неплатоспроможність, деякі — через відмову розкрити дані про своїх власників, решту — через проблеми із документами для подальшої роботи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОстаннім за пришвидшеною процедурою ліквідували "Преміум-банк", Перед тим - "Велес", "Реал банк", "ЮСБ банк", ВБР та інші.
"Якщо говорити за останню хвилю закриття — протягом 6-7 місяців, то серйозних порушників законодавства серед них майже немає. Здебільшого банки визнавали банкрутами через те, що із грудня 2014 року керівництво НБУ зобов'язало всі вітчизняні фінустанови підняти статутний капітал. Його робитимуть більшим кожного року на 20-50 мільйонів гривень, щоб до 2022 року вийти на 500 мільйонів гривень замість 120, як було раніше. У невеликих банках немає таких грошей, тому вони змушені закриватися", - пояснює "Знай" Олексій Кущ, радник президента Асоціації українських банків.
Читайте також У банкрутстві "Брокбізнесбанку" винен НБУ — Верховний суд
За його словами, у теперішніх економічних умовах невеликі фінустанови можуть створити статутний капітал не більше ніж на 50-80 млн грн.
"Політика НБУ спрямована на укрупнення банків в Україні. Вона призведе до одного — в нас залишаться лише великі банки. Між ними виникатимуть змови. Таке завжди існує на ринку, на якому немає конкуренції. Наслідком такого стану речей стануть високі відсотки на кредити, збільшена плата за обслуговування в банках, а також менша дохідність за депозитами", - пояснює фахівець.
Нагадаємо, зараз в Україні працює 115 банків. Два роки тому було — 180.
Які банки закрили за останні півроку
"Преміум-банк"
"Велес"
"Реал банк"
"Контракт"
"ЮСБ банк"
"Прайм банк"
"Національні інвестиції"
"Інтеграл банк"
"Морський"
"Аксіома"
"Прайм-банк"
"Меліор-банк"
"Інтеркредитбанк"
"Унікомбанк"
"Фінростбанк"
"Фінанси та кредит"
"Фінансова ініціатива"
ВБР