Восени обсяги золотовалютних резервів можуть скоротитися. Про це порталу "Знай" розповіли в Міжнародному центрі перспективних досліджень.

"Причиною цього може стати те, що влада витрачатиме кошти на закупівлю газу для опалення. Крім того, резерви можуть знижуватися через те, що Міжнародний валютний фонд не даватиме кредиту, а НБУ через просідання гривні не матиме можливості скуповувати на міжбанківському ринку іноземної валюти. Інакше спровокує подорожчання долара", - говорить Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Не сприятимуть наповненню золотовалютних резервів і погані новини із Євросоюзу. Вони впливатимуть на зниження курсу євро. А ця валюта є однією із ключових для наповнення фонду.

"Велика частина наших запасів зберігається у європейській валюті, а облік ведеться у американській. Відповідно, кожне наступне послаблення євро, це посилення долара. А значить, номінально грошей стає менше", - пояснює спеціаліст.

Золотовалютні резерви НБУ станом на липень виявилися на $6 млрд меншими, ніж було заплановано, повідомляють у прес-службі регулятора. Зараз вони становлять $13,9 млрд. Це на 4 млрд більше ніж у цей період минулого року.

"Досягнути теперішнього рівня наповненості золотовалютного фонду вдалося завдяки позиці Міжнародного валютного фонду минулого року та укріпленню гривні. Через останні фактор НБУ міг скуповувати на ринку долари та наповнювати ними резерви. Цьому сприяло й те, що імпорту в Україну йшло менше, а наші підприємства експортували за кордон більше продукції. Відповідно обсяги валютної маси в Україні стали більшими", - говорить спеціаліст.

Читайте також Українцям не потрібні монети номіналом 2 і 5 гривень

За словами Олександра Жолудя, від наповненості резервів залежить курс валют, стабільність роботи банківської системи та можливість країни погашати міжнародні борги.

"Чим менші резерви, тим більше країна не готова до різних спекулятивних атак з боку непорядних фінустанов. У разі посиленого попиту на валюту, який ініціюють банки, щоб розгойдати курс, НБУ з великими резервами може покрити його. Якщо ж резервів немає, ситуація стає неконтрольованою", - каже він.

Нагадаємо, протягом червня золотовалютні резерви України виросли на $445 млн, що становить 3,3% від всього обсягу фонду.