Український економіст Віктор Валерійович Галасюк фігурував у антикорупційному розслідуванні. Справа стосувалася порушень вимог фінансового контролю, махінацій із бюджетними коштами та ряду будівельних афер. Дізнайтеся, як нардеп, який закінчив вуз із відзнакою та достроково захистив дисертацію, брав участь у скандальному проекті BIONIC Hill. І що являє собою декларація експерта з іміджем економічного генія, який бореться за лобіювання стратегічно важливих економічних законів? Адже його матеріальні статки різко змінювалося рік за роком.
Біографія
Народився 28 серпня 1981 року.
Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Металевого Півня.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 37 років.
Захоплення: економіка, психологія, державне управління. Улюблені книги: Ерік Райнерт «Як багаті країни стали багатими, і чому бідні країни залишаються бідними?», Лі Куан Ю «Із третього світу - у перший. Історія Сінгапуру (1965-2000)».
Не без допомоги батька лобіст-новатор Віктор Галасюк зумів досягти великих висот. Роками він створював собі імідж економічного генія. Згідно з даними відкритих джерел, молодий студент Віктор Галасюк, коли вступив до університету, почав працювати у... фірмі свого батька.
Як повідомляє skelet-info, Віктору Валерійовичу не доводилося надриватися, навчаючись та працюючи у фірмі батька одночасно. Він просто числився та отримував зарплату в батьківській конторі. І спокійно відвідував денне відділення університету.
Читайте біографію Віктора Галасюка. Дізнайтеся подробиці створення інноваційного парку. Яке відношення має до цього наш герой? Мільйони із київського бюджету на будівництво «Міста сонця» виділялися, але надії на обіцяний держрозвиток галузі інформаційних технологій канули в лету...
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у місті Дніпро (у минулому - Дніпропетровськ). Тут Віктор Валерійович народився та виріс. Його батько, Валерій Вікторович Галасюк, написав понад чотирьохсот наукових робіт. Він має звання кандидата економічних наук.
У 1993 році академік Валерій Галасюк заснував консалтингову фірму. По цей час очолює власну компанію «Каупервуд». Із тих пір співробітник академії економічних наук України займався не тільки питаннями економіки, а й розвитком і процвітанням власного бізнесу.
Сімейний стан Віктора Галасюка: одружений. Дружина: Юлія Олександрівна. Діти: у декларації та інших відкритих джерелах інформація про дітей відсутня.
Перший компаньйон Валерія Вікторовича Галасюка - його дружина Тетяна Владиславівна (1957 р.н.), яка є співвласником низки фірм. Цікаво, що у відкритих базах даних про групи компаній сімейства Галасюк немає їхнього сина.
Однак є деяка Наталія Валентинівна Галасюк (1973 р.н.), чия адреса збігається із адресою Галасюка-старшого. Як повідомляють відкриті джерела, вул. Комсомольська, м. Дніпро (раніше - м. Дніпропетровськ).
А ось адреса мами Віктора Галасюка, де за радянських часів були прописані чоловік та син, - вул. Гоголя. Що ж, ми не станемо робити власні висновки, ґрунтуючись на вищенаведених фактах. І більш детально розкажемо вам про те, як круто змінилися статки нашого героя. Але спочатку дізнайтеся, де він навчався та ким працював.
Освіта
Із 17 років, після закінчення школи, освоював спеціальність «облік і аудит». Навчався у Національному гірничому університеті Дніпра (тоді ще - Дніпропетровська). Закінчив вуз на «відмінно» у 2002-му році.
Через рік отримав звання магістра, спеціальність - «економіка підприємства». Магістерський диплом - також із відзнакою. У 2005 році достроково захистив кандидатську. Отримав ступінь кандидата економічних наук.
Кар'єра і бізнес
Трудову діяльність розпочав із посади бухгалтера-стажиста, потім був бухгалтером-аналітиком у власній компанії батька. Одночасно навчався в університеті та працював.
Коли у 2005 році отримав науковий ступінь, надійшла пропозиція працювати в гірському вузі, де він раніше навчався. Працював в установі освіти практично чотири роки, був асистентом кафедри економіки та підприємництва. Згодом став доцентом.
Починаючи з 2001-го року, крім навчання, викладацької діяльності та захисту дисертації, був також директором департаменту економічного консалтингу ТОВ «Інкон-Центр», яка входила до складу компанії батька «Каупервуд».
Із 2007-го року брав активну участь у діяльності різних асоціацій. Очолював Комісію із оцінки інвестпроектів. Із 2008-го по 2009-тий роки був членом правління комерційної організації: філії «Європейської бізнес-асоціації», що займається консультаціями для бізнесу в Дніпрі.
Із 30 років - член виконкому ГО «Українська спільнота фінансових аналітиків». Організація об'єднувала фахівців на фінансовому ринку. Входить до складу громадської ради при Міністерстві фінансів України.
Із 2012-го по 2014-тий - директор компанії BIONIC Hill. Роботу в цьому центрі запропонував дніпропетровському економісту нардеп-бізнесмен Василь Хмельницький і призначив Віктора Галасюка на цю посаду.
Потім парламентарій став радником 2-х вищих держчиновників: Голови агентства із інвестицій та управління національними проектами, а також Міністра освіти й науки України.
Проходить буквально кілька місяців, як лідер «радикалів» Олег Ляшко запрошує стати його радником із економічних питань. Глава партії включив Віктора Валерійовича до списку політичної сили «Радикальна партія» на виборах у ВР 8-го скликання. Так Глава Комітету Верховної Ради України із питань промислової політики та підприємництва став нардепом.
У 2014-му році список регалій народного депутата Віктора Галасюка дещо розширився. Однак не станемо їх усі перераховувати. Про це можна прочитати в ряді інших відкритих джерел.
Краще поговоримо про махінації із бюджетними коштами та будівельні афери, у яких економічний геній брав безпосередню участь. Давайте заглянемо також до його декларації. Які цікаві хитросплетіння тут зустрічаються?
Компромат і чутки
На тлі мільйонів і мільярдів українських олігархів, статки Віктора Галасюка можуть здатися на перший погляд досить скромними. У 2014 році лобіст великих економічних проектів задекларував лише 167 тис. 300 грн. заробітної плати, маленьку квартирку на 40,9 квадратів, «Тойоту Камрі», 2012 р.в. і більше нічого.
Однак через рік народний депутат 8-го скликання купує дружині квартиру в столиці площею 65,63 м² вартість всього лише 597 тис. 927 грн. А невеличку квартиру на 40 м² продає за... 1 млн. 16 тис. 550 грн. Ось як цікаво змінюються статки «небагатого» депутата-економіста.
Далі - ще цікавіше. У Віктора Валерійовича раптом з'являється 1 млн. 375 тис. грн. готівкою та 217 тис. доларів. Звідки вони раптом взялися, якщо зарплата Віктора Валерійовича за основним місцем роботи складала всього лише 77 тис. 788 грн.? - залишається загадкою.
При тому, що на рахунку в нього такі суми, він вписує у декларацію 200 тис. доларів поворотної фінансової допомоги від деякого Владислава Павловича Гончаренка. Судячи із декларацій економічного генія наступних років, він до цих пір не повернув гроші, взяті без всіляких відсотків на незрозумілий термін.
Згідно із декларацією за 2016 рік, стає власником столичної квартири площею 63,7 кв. м., купленої за 1 млн. 649 тис. 800 грн. - нібито подарунок від його мами (так зазначено у документі). До речі, в графі «Витрати та угоди суб'єкта декларування» зазначена також покупка квартири для матері вартістю 940 тис. грн. Якось дивно виходить... Мама купує синові квартиру, він - їй.
У 2017 році український економіст поповнив декларацію 100 акціями «Укргазбанку» номінальною вартістю 26 тис. 885,66 грн. За даними відкритих джерел, їхня ринкова вартість - 2 млн. 688 тис. 566 грн.
Окрема історія - «Місто сонця», створення інноваційного парку під Києвом, відомого як Bionic Hill. Наш герой очолив компанію, головним інвестором якої був нардеп-регіонал Василь Хмельницький. Він обіцяв, що інноваційний науковий парк стане інкубатором у сфері ІТ технологій.
Київрада виділила під його будівництво 147 гектар землі у Святошинському районі столиці. Після виділення земельного наділу почалися тривалі судові тяжби. Позивачі вважали, що землю під будівництво наукового парку виділили незаконно. Цей проект приніс скандальну популярність і молодому дніпропетровському економісту. Керівник проекту BIONIC Hill втілити у реальність задумане так і не зміг.
Рекламні сюжети офіційного сайту проекту повідомляли, що в BIONIC Hill працюватимуть 35 тис. осіб. Бізнесмен-політик Василь Хмельницький мав намір забезпечити житлом 12 тис. айтішників. Крім зведення житлових будинків на території парку, планував побудувати у містечку сучасні високотехнологічні виробничі об'єкти.
На території парку повинні були бути готель, конференц-зал, лікувально-профілактична зона із чудовими водоймами та прекрасними ландшафтними композиціями. Ще із самого початку ліквідаційна вартість проекту викликала сумніви. Як повідомляють відкриті джерела, у 2014 р. виділення землі під забудову було визнано Господарським судом Києва недійсним.
Василь Хмельницький устами Віктора Галасюка заявляв, що проект розвивається повним ходом. Однак у підсумку все накрилося «мідним тазом»: нардеп-регіонал заморозив шахрайський проект у очікуванні, поки київська влада побудує дорогу.
Щоправда, у відреставрованих бізнесменом приміщеннях Києво-Могилянської Академії було відкрито міжкорпоративний IT-університет BIONIC University. Офіційний сайт компанії повідомляв, що будівництво призупинено через несприятливу економічну ситуацію у країні.
У числі авторства Віктора Галасюка - 50 законів. У листопаді 2017-го року представник «Радикальної партії» разом із її лідером внесли у парламент законопроект №7260, який мало не призвів до скандалу із ЄС.
«Радикали» разом із деякими іншими депутатами із інших партій пропонували на законодавчому рівні ввести норму, згідно з якою у державних закупівлях не менше 20% становили товари вітчизняних виробників. Вияввляється, закон порушує Угоду про Асоціацію із ЄС. Хьюг Мінгареллі, посол Євросоюзу в Україні, назвав цей законопроект популістським.
За даними Міністерства фінансів України, закон дозволить створити корупційні лазівки у системі тендерних закупівель. У грудні 2017-го народні депутати прийняли у першому читанні спірний законопроект. Потім його розгляд було відкладено.
До речі, серед найбалакучіших українських політиків Віктор Валерійович Галасюк посідає друге неофіційне місце. Саме на його рахунку після лідера «Партії радикалів» Олега Ляшка досить багато виступів (мається на увазі Верховна Рада).
Фотографії
Відео
Посилання
Персональний сайт ТОВ аудиторська фірма «Каупервуд», яка знаходиться у власності батька Віктора Галасюка. Адреса: 49044, вул. Гоголя, 15а, м. Дніпро. Телефони: +38 (056) 370-19-76, +38 (0562) 47-16-36, +38 (056) 377-33-98. Електронна адреса: v.v.galasyuk@gmail.com
Офіційна сторінка «Радикальна партія» Олега Ляшка. Адреса: 01008, вул. Грушевського, 5, м. Київ. Телефон: +380 (44) 255-27-48. Електронна адреса: Liashko.Oleh@rada.gov.ua