Чому б не закликати Євросоюз ввести санкції проти нинішньої корумпованої української влади? Саме з нею має намір «воювати» Міхеіл Саакашвілі. Дізнайтеся останні новини про нього, де він знаходиться зараз, чим займається і як живе сьогодні! Вам точно буде цікаво.

Біографія

Міхеіл Саакашвілі народився 21 грудня 1967 року.

Сім'я

У 17 років із золотою медаллю закінчує тбіліську середню школу і їде до Києва, де вступає до інституту міжнародних відносин університету ім. Т. Шевченка. Закінчить його з золотою медаллю, але пізніше - тільки в 1992 р, оскільки в 1988 р був відрахований з навчального закладу за поширення дисидентської літератури, а також виключений з лав ВЛКСМ. Навчався на факультеті міжнародного права.

Міхеіл Саакашвілі в студентські роки
Міхеіл Саакашвілі в студентські роки

Після відрахування пройшов строкову службу в прикордонних військах КДБ СРСР. Потім відновився у вузі і успішно закінчив університет, пізніше отримав стипендіат Держдепартаменту США. Через рік - ступінь магістра права. Навчався в Вашингтоні.

Освіта

Дід Міхеіла - засновник і ректор медуніверситету. Батько Ніколоз Саакашвілі - медик. Однак він залишив сім'ю. І вихованням маленького Міхеїла більше займався дядько, мати і вітчим. Дипломат Темур Аласанія, дядько Саакашвілі, працював в ООН і брав найактивнішу участь у вихованні племінника. Дядько Темур - родич Міхеїла по материнській лінії, колишній полковник КДБ ССС.

До речі, ім'я його рідного батька, - грузинський аналог російського імені Микола - Ніколоз. Але сам колишній Президент Грузії ставиться до такого варіанту імені негативно. У його рідній країні також не прийнято вживати ім'я та по батькові разом, тому для Саакашвілі Міхеіл - найбільш прийнятний варіант.

Коли мати вийшла заміж вдруге, чоловічу увагу почав приділяти йому і вітчим Зураба Кометіані. Чоловік був науковим співробітником. Написав понад сотню наукових робіт.

Дитинство і юність Саакашвілі пройшли в Тбілісі. Мама Гіулі Аласанія - професор-історик. Їй вдалося виростити розумного талановитого сина, який згодом вкладе багато сил і праці в розвиток і реформування рідної Грузії. Знання іноземних мов, отримані в дитинстві, в майбутньому йому дуже знадобляться.

Кар'єра і бізнес

Закінчивши навчання, Міхеїл повертається в Грузію, влаштовується на роботу юристом-консультантом в Держкомітет із захисту прав людини. Отримує грант, стажується у Флоренції в Академії європейського права.

Потім рік працює в Осло в норвезькому інституті прав людини, потім - в одній з юридичних фірм Нью-Йорка.

Коли в 1995 році друг Саакашвілі Зураба Жванія запросив його назад в Грузію, Міхеіл повернувся додому. Він підтримує тодішнього Президента Едуарда Шеварднадзе, хоча пізніше стане його опонентом. Був обраний депутатом парламенту від його партії «Союз громадян Грузії».

Міхеіл Саакашвілі і Зураб Жванія
Міхеіл Саакашвілі і Зураб Жванія

Але через деякий час звинуватив Едуарда Шеварднадзе і членів його уряду в корупційній діяльності і подав у відставку.

Створивши політичну організацію «Національний рух», веде опозиційну громадську діяльність. Чисельність людей, створеної ним асоціації, зростає до 20 тисяч осіб.

Потім головує на законодавчих зборах Тбілісі. Його висувають єдиним кандидатом на пост президента Грузії.

На других виборах за Михайла Саакашвілі проголосували 96,27% виборців.

Інавгурація Міхеіла Саакашвілі в 2004
Інавгурація Міхеіла Саакашвілі в 2004

Коли почалася війна, Росія задіяла сухопутні і повітряні сили, йшов 2008 рік. Проросійські сепаратисти під керівництвом Кремля намагалися встановити свої порядки і змінити кордони Грузії. Найбільше постраждала 2 грузинські регіони - Південна Осетія і Абхазія. Однак, незважаючи на активні військові дії з боку РФ, угоди про припинення вогню було досягнуто. Переговори проходили за участю міжнародних посередників.

Неприязнь Путіна Саакашвілі накликав на себе, виявляючи надмірну самостійність. Росія прагнула видалити грузинського неугодного лідера і попередити вступ країни в НАТО. Ця ситуація дещо схожа з подіями, які відбуваються в Україні на Донбасі зараз. Незважаючи на те, що війна в Грузії давно закінчилася, і виведення російських військ з території Грузії, згідно з договором, давно повинен бути позаду, війська залишаються в самопроголошених республіках досі.

Після війни Саакашвілі успішно бореться з корупцією в країні. До приходу Міхеіла на пост Президента країни Грузію не можна було назвати хорошою Країною. Саакашвілі вдалося підняти економіку країни, реформувати зруйновану соціальну сферу, медицину, енергетику, підняти на належний рівень інфраструктуру. Раніше світло і воду в Грузії давали за розкладом. Пенсії, зарплати були мізерними. Міхеіл Саакашвілі виконав колосальну роботу. Йому вдалося перемогти злочинність і корупцію. І повністю змінити в ситуацію країні, модернізувати її.

Однак в 2013 році прийшов кінець правління Саакашвілі. Після двох президентських термінів пішов мирний демократичний відхід від влади. Його звинувачують в організації вбивств політичних опонентів, зловживанні владою і т.д. Великий реформатор йде з політики, проте ненадовго.

Його діяльність після президентства була пов'язана з читанням лекцій про європейську державності в Америці. Потім слідував заочний арешт. Далі - призначення його головою Дорадчої міжнародної ради реформ і радником Президента України Петра Порошенка.

Саакашвілі отримав українське громадянство. Кількома місяцями пізніше влада Грузії вимагає оголосити Саакашвілі в міжнародний розшук, проте Інтерпол відмовляється, і влада позбавляє його грузинського громадянства.

Міхеіл Саакашвілі
Міхеіл Саакашвили

Півтора року Саакашвілі був губернатором Одеської області. Його відставка пов'язана, перш за все, з тим, що Україна - країна, корумпована владою, а Саакашвілі, як губернатор, який прагнув до чогось кращого, не міг впливати і вже, тим більше, впоратися з нею.

Політику не вдалося довести всі справи до кінця. Він йде у відставку і починає новий етап боротьби. За його словами, електронні декларації стали для нього останньою краплею. Адже багато політиків відкрито заявляють про свої мільйони і при цьому безкарно живуть далі і продовжують наживатися.

Що стосується загострення азербайджано-американського конфлікту (Нагірний Карабах), Саакашвілі вважає, що це Росія провокує його. Путінський сценарій проти Туреччини і Азербайджану, за його словами, - це привід для вторгнення і відторгнення території, де проходять нафто- і газопроводи Азербайджану.

Після відходу Саакашвілі з поста Голови Одеської обласної державної адміністрації, Президент України Петро Порошенко звинувачує Михайла Миколайовича в провалі всіх реформ, жорстоко критикує його діяльність на посту глави міста Одеса.

Після того, як Саакашвілі позбавляють українського громадянства, він разом з соратниками намагається прорвати оточення на польсько-українському кордоні і повернутися в Україну, щоб донести людям правду про корумповану українську владу.

У минулому році екс-президента Грузії визнали винним в незаконному перетині державного кордону. За це йому поставили заплатити штраф в розмірі три тисячі й чотириста гривень.

Після обшуку в його київській квартирі, Саакашвілі затримують, однак прихильники звільняють Михайла і вкривають політика в наметовому таборі. Проте, незабаром його затримують в одному з київських ресторанів і поміщають в СІЗО.

У грудні минулого року він отримує в Києві в посольстві Нідерландів візу на підставі права на возз'єднання сім'ї. У лютому цього року помічений без соратників і без охорони в Німеччині - він прибув до Мюнхена.

На банківському рахунку Саакашвілі п'ятдесят і сім тисяч доларів. Ці дані він задекларував, коли був губернатором Одеси. Крім цього, в електронній декларації вказана сума, що зберігається в банку, в розмірі сто тридцять тисяч гривень.

Згідно з даними декларації за 2016 рік, у Михайла Миколайовича є ділянка площею п'ятсот метрів квадратних і шість тисяч вісімсот двадцять метрів квадратних. Він є власником житлового будинку площею дев'яносто сім квадратних метрів.

Коли Саакашвілі жив в Одесі, то орендував квартиру площею п'ятьдесят-чотири квадратних метра. Його заробітна плата за рік склала тридцять вісім тисяч шістсот одну гривню. Дружина екс-президента Грузії є власницею квартири загальною площею двісті вісімдесят метрів квадратних. На її банківському рахунку тринадцять тисяч євро, а у їхнього сина Ніколаза - тридцять п'ять тисяч євро.

У декларації зазначено також дві пари годинників: Hublot і Rolex Deepse. Транспортними засобами сім'я не володіє.

Компромат і чутки

Перебуваючи за кордоном, Саакашвілі не припиняє політичну діяльність. Він закликає Євросоюз запровадити санкції проти нинішньої української корумпованої влади, зокрема, президента П. Порошенко. Остання заява Саакашвілі говорить про те, що активи багатьох політиків в Європі повинні бути заморожені, адже ці гроші вкрадені в українського народу і повинні бути повернуті.

Міхеіл Саакашвілі і Петро Порошенко
Міхеіл Саакашвілі і Петро Порошенко

І це ще не всі останні новини навколо персони Михайла Миколайовича. Він стверджує, що санкції проти чинного президента України потрібні, щоб при його поразці на наступних виборах йому не вдалося виїхати жити до Європи.

Зараз він має намір читати лекції в Академії спікерів Нідерландів. З його коментарів у фейсбук стає зрозуміло, що, не дивлячись на те, що колектив там хороший, він не збирається довго засиджуватися в лекційних залах, тому що твердо має намір боротися з українськими олігархами. Він хоче знайти легальний шлях, щоб повернутися в Україну і усунути корупціонерів від влади.

У планах політика і повернення на батьківщину. Звертаючись до грузинського народу, Міхеіл Миколайович говорить про своє щире бажання завершити нарешті "феодальне правління в Тбілісі".

Повертаючись в минуле Саакашвілі, хочеться сказати кілька слів про казуси, пов'язані з його брюками і краваткою. Хоча самому Саакашвілі ця тема вже порядком набридла. Однак ці факти стали справжньою «знахідкою для негативного піару» Михайла Миколайовича. Та й взагалі одяг екс-губернатора Одеси не раз ставав черговим інтернет-мемом.

І що тільки не писали в мережі про його одязі: «Саакашвілі - посміховисько», «його штани стовбурчилися на розповнілому тілі», «дурні штани», «одягнув штани задом наперед», «таємниця Саакашвілі розкрита» та інші безглузді висловлювання, які вигідні українській верхівці, щоб про політика склалася певна думка.

Міхеіл Саакашвілі сам не приховував, що коли сильно нервує, то дійсно жує краватку. Цей казус стався з ним, коли від телерадіокомпанії ВВС вийшли в ефір кадри, на яких занадто схвильований Міхеіл Саакашвілі жує свою краватку.

Все відбувалося ось як: збройний конфлікт в Південній Осетії, напружена обстановка, Саакашвілі перебував в стані високого ступеня напруженості. Під час робочого процесу у нього задзвонив мобільний телефон. Перед включеними камерами Президент раптом став жувати власну краватку. Згодом психіатр-криміналіст, який давав коментарі до гучного відео, сказав, що така поведінка тоді ще Президента Грузії пов'язана з великою тривогою Саакашвілі за Батьківщину.

Грузино-український політик зізнається, що йому самому не подобається слово "барига", проте влада в Україні така, що це слово найбільш прийнятне до неї. Він зазначив з цього приводу, що викреслить слово зі свого словника, коли зміниться Україна: «... Ну, а поки-яка влада, така й пісня».

Михайло Саакашвілі і Олег Барна
Михайло Саакашвілі і Олег Барна

2018 рік - останнім часом Міхеїл перебуває в Нідерландах разом з дружиною Сандрі Рулофс. Вони познайомилися двадцять п'ять років тому. У пари двоє дітей. Старший, Едуард старше за молодшого на десять років. Зараз йому двадцять два роки. Молодшого звуть, як і рідного батька екс-губернатора - Ніколаз.

Фотографії

Міхеіл Саакашвілі і Зураб Жванія
Міхеіл Саакашвілі і Зураб Жванія

Міхеіл Саакашвілі читає лекцію
Міхеіл Саакашвілі читає лекцію

Міхеіл Саакашвілі і Петро Порошенко
Міхеіл Саакашвілі і Петро Порошенко

Відео

Хочете дізнатися, де знаходиться Саакашвілі зараз? Які його плани на майбутнє? І що він говорить з приводу чинної української влади? Тоді читайте останні новини про грузино-українського політика.

Посилання

фейсбук
твіттер