У цій статті - біографія і досьє на небагатослівного депутата Олександра Сочку. Дізнайтеся, за який диктаторський закон він голосував? І якою піснею запропонував своїм колегам у парламенті відкривати сесії? Декларація українського політика демонструє, як поступово зростають його капітали.
Біографія
Народився 19 лютого 1971 року.
Знак Зодіаку: на межі Водолія та Риби. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 48 років.
Нардеп Олександр Сочка - екс-журналіст. Але це йому абсолютно не завадило голосувати буквально 2 роки тому за обмеження свободи слова. Він підтримав скандальні законопроекти про цензуру №6688 та №9157.
І не тільки голосував проти свободи слова на телебаченні й у інтернеті, але й запропонував колегам у парламенті відкривати сесії піснею про оленів (пісня української рок-групи «ТІК» «Олені»).
Такою була реакція небагатослівного парламентарія на законопроект №6722, який після відкриття пленарних засідань передбачав виконання молитви «Отче наш» (він був знятий із розгляду парламенту).
Давайте дізнаємося, яким же був життєвий шлях Олександра Сочки, перш ніж він потрапив до парламенту? Хто його рідні та близькі? І які статки у народного депутата?
Сім'я
Згідно з даними відкритим джерел, народився в селі Білки, що на Закарпатті. Щоправда, у соцмережі Фейсбук зазначив, що з Києва. Живе у даний час у столиці.
Діти: син Олександр та дочка Ярина (17.02.2000 р.н.) Навчалася у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Ярина Сочка зазначил Київ рідним містом та місцем проживання. Хоча серед коментарів її друзів із днем народження один із них був такого змісту: «Но одразу видно, што ця файна дівчИна із Закарпаття…»
Син Олександр навчався у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського. Працював у компанії Microsoft Vancouver. У 2014-му переїхав до Редмонду (Сполучені Штати Америки). У 2017-му - у Ванкувер (місто на заході Канади).
Їхня мама - Любов Іванівна Даниленко. Невідомо, громадянська дружина Олександра Сочки, чи пара була одружена. У соцмережі Фейсбук є загальне фото, де Любов Даниленко на знімку із трьома дітьми.
Крім дорослих сина Олександра та дочки Ярини, у неї є маленький син. У деклараціях Олександр Сочка вказував тільки дорослих доньку та сина, із 2016 р. - лише дочку. Швидше за все, Любов та Олександр уже давно не живуть разом.
Освіта
У 22 роки отримав диплом про закінчення журналістського факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Кар'єра і бізнес
Здобувши вищу освіту, повернувся у 1993 році на Закарпаття. Працював журналістом у місцевих виданнях «Срібна Земля» та «Фест».
Згодом переїхав до столиці. Тривалий період часу працював у прес-службі «Блоку Юлії Тимошенко». Із 2008 року - член фракції «Блок Юлії Тимошенко», член Комітету із питань соцполітики та праці. Із 2008-го по 2010-тий рр. - радник голови уряду Юлії Тимошенко.
2008-2012 рр. - народний депутат України шостого скликання, «Блок Юлії Тимошенко». Балотувався у списку під номером 172. Під час виборів керував прес-службою Виконавчого секретаріату Політичної ради партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».
За даними відкритих джерел, на громадських засадах був помічником народних депутатів: Степана Хмари, Віталія Чепиноги, Віталія Кравчука. У тепер уже екс-секретаря РНБО Олександра Турчинова працював на платній основі.
У 2012 р., балотуючись від політсили ВО «Батьківщина» під номером 108, наш герой не пройшов до парламенту. У 2014-му він змінює партію і підтримує «Народний фронт». Так Олександр Олександрович втретє пішов на вибори у ВРУ. Цього разу, балотуючись під номером 50, він вдруге стає парламентарієм.
Як повідомляє Slovoidilo, із листопада 2014 року нардеп дав 13 обіцянок, із яких 8 виконав. І усі вони записані у програмі «Народного фронту».
З 2015 року - голова підкомітету комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.
За даними ЗМІ, у 2018 році Юлія Тимошенко була готова приймати біженців із «Народного фронту», які нібито вишикувалися в чергу до неї, але дорога назад для багатьох тих, хто хотів повернутися назад, стала закритою.
Компромат і чутки
У 2007 році мав місце наступний інцидент. Олександр Сочка був на той момент главою прес-служби партії Юлії Тимошенко. Олександр Лесик, фотокореспондент газети «Сегодня», зробив у Одесі знімки, на яких видно, як після мітингу партійні прапори ВО «Батьківщина» складають до карети «швидкої допомоги».
У Олександра Лесика тут же зажадали стерти фотографії. Зробити це у нього попросив невідомий, що підійшов. У відповідь журналіст відмовився. Чоловік спортивної статури побив фотокореспондента газети «Сегодня», а фотоапарат забрав.
Представники видання зажадали від Всеукраїнського об'єднання вибачень. Тільки Олександр Сочка публічно повідомив, що ця подія - не що інше, як провокація із боку політопонентів.
Крім цього, прихильник «Народного фронту» був викритий у кнопкодавстві. Він проголосував за свого сусіда 28.12.2017 р. «На кону» тоді був законопроект №1557 про внесення змін до Бюджетного кодексу України.
У декларації Олександра Олександровича за 2013 рік вказано 197 тис. 860 грн. сукупного доходу та 10 млн. квадратних метрів землі. Та цілих три квартири в Києві: площею 115,4 кв. м, 88,10 кв. м і 97,4 кв. м. Із подальших декларацій стає зрозуміло, що дві з них належать декларанту. Третя, площею 88,10 квадратів, - по 25% синові, дочці, йому та Любові Даниленко.
Із транспортних засобів - два авта: Peugeot 307, 2004 р.в. та BMW 318i, 2008 р.в.
У 2014-му році депутат 8-го скликання задекларував 91 тис. 692 грн. сукупного доходу. Нерухомість і машини - ті ж. Наступного року глава підкомітету комітету Верховної Ради України із питань свободи слова та інформаційної політики вносить інформацію про членів сім'ї: сина Олександра та дочку Ярину.
Але земельну ділянку в Літках Броварського району Київської області - всього лише 100 м². Щодо площі земельного наділу незрозуміло: наплутав він щось у попередніх деклараціях чи помилився тут? Зарплата за основним місцем роботи - 78 тис. 897 грн. Готівкою раптом з'являється 21 тис. доларів та 1,5 тис. євро.
Далі - ще цікавіше. Площа того ж земельного наділу - 1000 м². Швидше за все, народний депутат зовсім заплутався у нулях. Його зарплата за рік зросла буквально вдвічі й склала 156 тис. 421 грн. Кошти на забезпечення депутатської діяльності - майже 170 тис. грн. Готівкою зберігає 21 тис. доларів та 1,6 тис. доларів на банківському рахунку.
Зарплата нардепа за 2017 тий рік - 252 тис. 322 грн. Кошти на забезпечення депутатської діяльності - 252 тис. 825 грн. Готівкою вже зберігає 23 тис. 200 доларів. На банківському рахунку – 1 тис. 550 доларів та 2 тис. 594 грн. Кошти, розміщені на рахунку недержавного пенсійного фонду, - 23 тис. 320 грн.
У декларації за 2018 рік - автомобіль BMW 318i. Зазначена вартість від продажу Peugeot 307 - 232 тис. грн. Зарплата в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України склала 407 тис. 946 грн. І майже стільки ж склало відшкодування витрат на виконання депутатських повноважень - 422 тис. 880 грн.
Матеріальні активи: на різних банківських рахунках - 239 тис. 839 грн., 1 тис. 507 доларів, 38 тис. 252 грн. Готівкою зберігає 90 тис. грн., 27 тис. доларів та 1 тис. 100 євро.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 1 тис. 811 осіб.