Адвокат Марина Соловйова не байдужа до того, що буде на нашій землі. Понад 10 років тому вона почала займатися захистом історичних пам'яток Києва від незаконних будівель. Вважає, що історична зона повинна бути захищена. І намагається робити все для того, щоб місця, на які зазіхають столичні чиновники, залишалися громадськими. Те, що свого часу вдалося відстояти Святу Софію Київську, вважає не своєю власною заслугою, а загальним діянням усіх небайдужих людей. Давайте дізнаємося, якою ж же була боротьба за міські історичні пам'ятники? І якими, на її думку, повинні бути перші кроки до очищення влади?

Біографія

Народилася 16 листопада 1961 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Металевого Бика.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 57 років.

Марина Соловйова - відомий в Україні адвокат. За вагомий внесок у справу збереження та охорони культурної спадщини була нагороджена Почесною відзнакою Управління охорони культурної спадщини КМДА «Княгиня Ольга» III ступеня (2013 р.) та Почесною грамотою Міністерства культури України (2015 р.)

Вона володіє достатнім професіоналізмом і досвідом роботи для обрання до складу Громадської ради чесноти. У 2014 році була обрана до складу Тимчасової спеціальної комісії із перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Досвід та принципи, якими Марина Соловйова керується, сприяють досягненню безпосередньої мети діяльності Громадської ради чесноти - відповідності судді (кандидати на посаду судді) критеріям професійної етики й чесноти.

Давайте дізнаємося, яким був життєвий шлях Марини Михайлівни Соловйової. І як вона прийшла до того, щоб стати політично-суспільним діячем? У цій статті представлена біографія Марини Соловйової та останні новини про неї.

Сім'я

Дитинство пройшло в місті Лисичанську Луганської області. Коли Марині Соловйовій було 16 років, її сім'я переїхала до Сміли Черкаської області. Переїзд був пов'язаний із тим, що батько - військовослужбовець.

Марина Соловйова

Сімейний стан: незаміжня. Діти: дочка Анна (1982 р.н.) - лікар, син Антон (1990 р.н.) - менеджер.

Освіта

Після закінчення Смілянської середньої школи №3 переїхала до Києва.

Диплом про вищу освіту отримала у 27 років, коли закінчила Київський політехнічний інститут, спеціальність - інженер.

У 41 рік закінчила навчання у Київському національному економічному університеті. Здобула юридичну освіту за спеціальністю правознавство.

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність розпочала в 1989 році з посади інженера. Протягом 9 років пропрацювала в компанії «Укрресурси».

Наступні 3 роки працювала в представництві АТВТ «Промислова компанія «Сплав в Україні».

Із 2003-го року протягом 11 років надавала приватні юридичні консультації та юрпослуги. Отримавши свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, займалася нею, паралельно - громадською діяльністю, спрямованою на захист культурної спадщини України.

Із 2012 року - співзасновник та керівник суспільної організації «Андріївський-пейзажна ініціатива».

Із 2013 року - помічник-консультант на громадських засадах народного депутата України Анатолія Гриценка.

Марина Соловйова - член РКМО ТОВ «Громадянська позиція». Член громадського об'єднання «Чотири Королеви». У червні 2014 року Урядовий уповноважений із питань антикорупційної політики призначив її членом Тимчасової спецкомісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції при Вищій раді юстиції.

Із 11.11.2016 р. - член Громадської Ради Чесноти при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Висунута громадськими організаціями «Трансперенсі Інтернешнл Україна» та «Всеукраїнське об'єднання« Автомайдан ».

Компромат і чутки

Першими кроками до очищення влади Марина Соловйова бачить необхідність розуміння суддями, що за кожне прийняте рішення вони несуть відповідальність.

Протягом довгого часу Марина Соловйова разом із небайдужими людьми стійко відстоювала столичну святиню, Святу Софію Київську. На жаль, всупереч чинному та міжнародному законодавству ЮНЕСКО щодо охорони пам'яток архітектури, українські горе-чиновники, не гребуючи, ділять «золоті квадрати» столичної землі.

Марина Соловйова

Вони будують сучасне елітне житлові та ділові будівлі в історичних зонах міста. На щастя, Святу Софію Київську вдалося відстояти. І святині нічого не загрожує. До речі, раніше найдавніший храм України ледь не загинув від радянської влади. А останнім часом на нього зазіхали українські чиновники.

25.01.2013 р. Марина Соловйова заявляла у інтерв'ю ЗМІ, що прокуратура нарешті стала на бік громадськості. Про те, що будівництво навколо Святої Софії (не тільки самого храму, а й його охоронної зони) незаконне, писали відкриті джерела.

Хитромудрі київські чиновники «окупували» територію навколо Софії Київської. Під загрозою було багато унікальних об'єктів української та світової спадщини: Києво-Печерська Лавра, міський заповідник «Київська фортеця» та легендарна гора Щекавиця.

Чиновники вирішили будувати в охоронній зоні заповідника сучасні архітектурні будови. Працювала система наступним чином: відбувалася незаконна приватизація ділянок столичної історичної землі під забудову. Потім інвестор викуповував старовинні споруди та потихеньку починав руйнувати їх.

Якщо говорити про буферну зону Святої Софії Київської, то це вже проблема національної безпеки, адже справа дійшла до об'єкта, включеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Марина Соловйова забила тривогу разом із іншими небайдужими людьми.

І сьогодні вона продовжує займається захистом культурної спадщини, не соромлячись стояти із плакатами відповідного змісту в історичній зоні, яка знаходиться в небезпеці.

Як повідомляють відкриті джерела, Марина Соловйова неодноразово заявляла про те, що історична зона в небезпеці. Нове будівництво велося з 2011-го по 2014-й роки під виглядом ремонтно-реконструкційних робіт, дозволених Міністерством культури. Цифри у 20 тис. м² просто жахливі. Забудова в безпосередній близькості від Святої Софії Київської викликала критику навіть із боку світової спільноти.

У результаті того, що в безпосередній близькості від комплексу Святої Софії будувалися об'єкти, пішли геологічні порушення. Навколо храму були помітні зміщення ґрунтів, що становило небезпеку.

Сумно, що українських чиновників не цікавить, чи витримає урбаністичний тиск Софійський собор. Їх більше цікавлять тільки гроші. Але ж страждала унікальна пам'ятка архітектури...

Марина Соловйова неодноразово закликала людей звертатися до дирекції заповідника і в Міністерство культури із проханням зупинити незаконні забудови та провести інвентаризацію усіх будівель, що зводяться на території Києво-Печерської Лаври.

У результаті чергове незаконне будівництво в буферній зоні Софії Київської було заборонено. Люди, яким була не байдужа доля Софії Київської, просто раділи, почувши рішення Апеляційного господарського суду Києва.

Тільки незадоволений таким рішенням забудовник подав на апеляцію. Про це писали тоді ряд ЗМІ. Найбільше дивує те, що законним це будівництво ніколи й не було, але роботи проводилися. Громадськість у особі Марини Соловйової обурило явне нехтування усіма можливими законами. Але ставки чиновників довгий час були набагато вищі за будь-які історичні цінності.

У декларації Марини Михайлівни за 2018 рік вказана невеличка київська квартира площею 53,53 м². Їй належить 25% нерухомості. Декларанту належить квартира площею 67 м², гараж на 22,9 м² і земельна ділянка на 510 квадратів у Глевасі Васильківського району Київської області. Ще одна квартира площею 52 квадрата в столиці - 50% власності декларанта.

Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю за рік склав 413 тис. 800 грн. На її банківському рахунку - 6 тис. 398 грн. Готівкою зберігає 50 тис. грн. та 45 тис. доларів.

Фотографії

Марина Соловйова

Марина Соловйова

Відео