Напередодні парламентських виборів 2019 Іван Григорович у списку партії «Батьківщина» під №6. Саме він очолює виборчий штаб. Між іншим, коли у 2007-му році відбулися дострокові парламентські вибори. І Юлія Тимошенко зайняла посаду прем'єр-міністра України. А Іван Кириленко став лідером фракції БЮТ. Дізнайтеся, чому Юлія Володимирівна довірила йому цю роль? Засоби масової інформації неодноразово обговорювали зближення двох політичних діячів.
Біографія
Народився 2 жовтня 1956 року.
Знак Зодіаку: Терези. За східним гороскопом: рік Вогняної Мавпи.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 62 роки.
Політична партія «Батьківщина» оприлюднила список кандидатів від фракції на парламентських виборах 2019. Згідно з даними відкритих джерел, серед 50 кандидатів, що включають переважну більшість депутатів із нинішнього складу фракції, Іван Григорович Кириленко значиться під №6.
Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», список кандидатів у народні депутати затвердили 10 червня 2019 року. І того ж дня оприлюднили на з'їзді партії, який відбувся у столиці.
Сергій Соболєв, який увійшов до першої п'ятірки списку політичної сили, повідомив ЗМІ, що на позачергових виборах до Верховної Ради України виборчий штаб «Батьківщини» очолює нардеп Іван Кириленко.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у селі Берестове (Бердянський район, Запорізька область, Україна).
Сімейний стан: одружений. Дружина: Зінаїда Євгенівна. Діти: дочка.
Освіта
Після закінчення школи вступив до сільськогосподарського інституту. Навчався у м. Дніпро. Диплом про закінчення вищого навчального закладу отримав у 1978 році. Зі студентської лави завзято займався комсомольською роботою.
У 1991 році закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС, політолог.
Кар'єра і бізнес
Відразу після закінчення вузу зайняв пост 1-го секретаря Солонянського райкомітету ЛКСМУ в Дніпропетровській області. Працював на цій посаді протягом 3-х років.
Наступні 4 роки - секретар, 2-ий секретар Дніпропетровського облкомітету ЛКСМУ.
Із 1985 року протягом 2-х років - заступник голови, голова колгоспу на Дніпропетровщині.
Потім рік був заступником завідувача відділом дніпропетровського с\г та харчової промисловості обкому Компартії України.
Із 1988-го 2 роки був 1-шим секретарем Магдалинівського райкомитету КПУ. А після знову повернувся до займаної посади заввідділу с\г та харчової промисловості.
Наступний рік - заступник начальника, начальник відділу с\г АТ «Дніпропетровська товарно-фондова біржа». Потім протягом 2-х років був секретарем Дніпропетровської ОДА. Із 1994-го по 1998-тий рр. - заступник голови Дніпропетровської облради нардепутатів Павла Лазаренка.
У 2000-му став міністром аграрної політики України. Через 2 роки - віце-прем'єр-міністром країни. Протягом 3-х років займався аграрними питаннями у Кабінеті міністрів Віктора Федоровича Януковича.
Народним депутатом України обирався, починаючи із 1995 року. До парламенту 3-го скликання увійшов від Всеукраїнського об'єднання Павла Івановича Лазаренка «Громада». Належав до його фракції протягом року (1998-1999 рр.) Потім став членом політсили «Батьківщина», яку очолила Юлія Тимошенко.
У ВРУ 5-го і 6-го скликань пройшов за списками БЮТ. Після дострокових парламентських виборів 2007 Юлія Тимошенко зайняла посаду прем'єр-міністра України. А Іван Кирієнко очолив цю фракцію. Через 4 роки місце лідера партії зайняв Андрій Анатолійович Кожем'якін.
Позачергові парламентські вибори 2014 року - народний депутат від партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», проходить під №14. Заступник голови Комітету, голова підкомітету із питань науки, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету ВРУ із питань науки та освіти.
Позачергові парламентські вибори 2019 - народний депутат від партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», №6 у виборчому списку. Очолює виборчий штаб.
Компромат і чутки
Коли у 2007-му році тепер уже екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко довірила Івану Кириленку лідерство партії БЮТ, про це негайно заговорили багато ЗМІ. І абсолютно не випадково. Сама Юлія Володимирівна вважає його своїм учителем у політиці та хрещеним батьком.
Перед його виходом із поста лідера фракції у 2011-му році, Іван Григорович зробив скандальну заяву про можливу підтримку БЮТ закону про ринок землі, який передбачав зняття мораторію на продаж землі. У обмін на декриміналізацію статті, за якою було засуджено Юлію Тимошенко, він також заявив тоді про урядовий проект державного бюджету на 2012 рік. Про це писали відкриті джерела.
Особливості кар'єри Івана Григоровича - високі злети та відсутність скандалів. А ось гучні заяви щодо особистості одіозного екс-прем'єра Павла Івановича Лазаренка він робив. Говорив, що підтримує контакти із колишнім шефом. Щодо скандалу навколо персони яскравого персонажа української політики сказав, мовляв шкодує про те, що сталося. До речі, про тандем Лазаренко-Тимошенко досі ходять легенди.
У парламенті різних скликань наш герой був членом комітету із питань агропромислового комплексу. Займався питаннями земельних ресурсів та соцрозвитку села. Він також очолював комітет із питань молодіжної політики, фізичної культури й спорту. У Комітеті з питань євроінтеграції був відповідальний за співпрацю із Євросоюзом та ВТО.
Як повідомляють відкриті джерела, під час російсько-грузинської війни у 2008 році, обіймаючи посаду голови фракції БЮТ, Іван Кириленко зазначив, що агресор у цьому збройному конфлікті зовсім не Росія, а ... Грузія.
Аналізуючи рівень відповідальності народного обранця, видання «Слово та Діло» вілзначає, що Іван Кириленко, який працює від фракції «Батьківщина», дав 47 обіцянок. Із них 23 виконав і стільки ж провалив, 1 - у процесі.
Згідно із декларацією нардепа за 2018 рік, у спільній власності з дружиною у нього столична квартира площею 128,4 м². Зінаїда Євгенівна є також власницею квартири на 130,7 м² та житлового будинку в Іванковичах Васильківського району Київської області площею 550,1 м².
Крім цього, на ній значиться ще одна нерухомість - житловий будинок у смт Нікіта. Цей населений пункт входить до міського округу Ялти. Знаходиться на південному березі Криму. Його площа - 232,9 кв. м. У її ж власності - 2 земельні ділянки біля цих двох житлових будинків - 2230 кв. м та 530 кв. м відповідно.
Обидві машини належать Зінаїді Кириленко. Це Infiniti EX 25, 2012 р.в. та Hyundai Genesis, 2008 р.в. Ціни транспортних засобів у деклараціях не зазначені. На сьогоднішній день Infiniti EX 25 такого року випуску коштує на вторинному ринку 18-20 тис. доларів у середньому. Авто із автосалону - 77-80 тис. доларів (понад 2 млн. грн.) Ціна на Hyundai Genesis випуску 2008 - 13-14 тис. доларів у середньому.
Зарплата Івана Григоровича за цей рік, отримана в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України - 547 тис. 933 грн. Дохід від заняття науковою діяльністю (Національна академія аграрних наук України) - 36 тис. 720 грн.
Пенсія Зінаїди Євгенівни - 52 тис. 725 грн. Пенсія декларанта - 115 тис. 875 грн. Кошти, отримані Іваном Кириленком на виконання депутатських повноважень, - 422 тис. 880 грн.
Усі грошові активи сімейства числяться на дружині. Готівкою у неї 34 тис. євро та 92 тис. грн. На банківському рахунку - 2 тис. 620 євро.
У 2019-му «хрещений батько» Юлії Тимошенко, яка виступає в образі вічного опозиціонера, балотується до парламенту в 8-й раз.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний сайт партії «Батьківщина». Контактні дані, адреса: м. Київ, вул. Туровська, 13, 1-й поверх (громадська приймальня). Телефон: +38 (044) 527-70-69. Телефон гарячої лінії: 0 (800) 50-40-40. Телефон прес-служби: +38 (044) 527-78-35. Електронна адреса: pr@ba.org.ua