Екс-заступник голови Національного банку Владислав Рашкован, який працював під керівництвом Валерії Гонтаревої, що завдала економіці України великої шкоди, тепер може зайняти пост прем'єр-міністра України. Нагадаємо, що у 2014-2015 рр. неплатоспроможними були визнані понад 90 українських банків. Так невже вакантну посаду можуть довірити людині, яка працювала під керівництвом екс-голови, що зламала всю нашу банківську систему? Крім цього, Владислав Рашкован буквально знищив кадровий склад Нацбанку. А потім вирішив заробити на юридичному обслуговуванні «ПриватБанку». Давайте дізнаємося усі подробиці біографії нинішнього замвиконавчого директора від України в МВФ Владислава Рашкована.

Біографія

Народився 23 травня 1978 року.

Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Земляного Коня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 41 рік.

Владислав Рашкован, який вижив із Нацбанку всіх фахівців, може стати прем'єр-міністром України. Як повідомляє веб-портал dubinsky.pro, український фінансист-мільйонер, тепер уже екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєва, саме на прохання Владислава Рашкована лобіювала на посаду директора юрдепартаменту «ПриватБанку» Мирослава Кравчука.

Владислав Рашкован

Він є колишнім директором ПрАТ «Ферротрейд Інтернешнл». Компанія контролюється замвиконавчого директора від України у МВФ Владиславом Рашкованом, який раніше очолював ПрАТ. Згідно з даними відкритих джерел, він вирішив подоїти «ПриватБанк».

Читайте про те, хто такий насправді Владислав Рашкован. Дізнайтеся, скільки він заробив на юридичному обслуговуванні «ПриватБанку»? І навіщо йому було лобіювати «свою людину» на високу посаду в «Приваті»?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в Одесі. Тут він народився і виріс.

Згідно з даними відкритих джерел, прізвище Рашкован має досить цікаву історію походження. Щоправда, існує дві версії її походження. Згідно першої, вона відноситься до поширеного типу сербських прізвищ: прізвисько Рашкован отримав житель сербського містечка Рашко. За іншою версією, це єврейське прізвище-абревіатура, що утворилося від словосполучення «рош кав иц» - «головний шлях виходить».

Із дитячих років любив читати книги. Видання «Новий час» публікує статті Владислава Рашкована. Одна з них присвячена книгам: «Так треба читати книги чи ні?», у якій автор зазначає, що свою першу велику книгу він прочитав у 6 з половиною років.

Любов до літератури йому прищепив батько. Вважає, що і у бізнесі не обійтись без книг. Його бізнес-бібліотека налічує близько 2 тис. бізнес-видань. Це історії розвитку або кейси трансформації компаній, за якими можна вчитися пізнавати світ.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Вікторія Володимирівна Троцька. Діти: дочка Софія та син Олександр.

Освіта

У 22 роки закінчив у рідній Одесі державний економічний університет. Потім вступив до аспірантури. Займався дослідженням підвищення ефективності банківських злиттів.

У віці 23-24 років стажувався в аспірантурі Університету Генуї та в Інституті світової економіки Угорської академії наук.

Кар'єра і бізнес

2006 рік - керівник локального проектного офісу зі злиття «УніКредит Банку» та «Банку ХФБ». Коли установи об'єдналися, очолив центр управління стратегічних проектів і розвитку бізнесу «УніКредит».

Через 4 рік став фіндиректором та членом правління «УніКредит Банку».

Із 2011 року очолив банківський комітет Американської торгової палати в Україні, член ради директорів Київської школи економіки.

2014 рік - член правління НБУ, в.о. заступника голови НБУ.

2017 рік - заступник виконавчого директора від України в МВФ строком на 4 роки.

Компромат і чутки

Виживши з Нацбанку України усіх фахівців, Владислав Рашкован вирішив заробити на юридичному департаменті «ПриватБанку». Dubinsky.pro повідомляв, що у «ПриватБанку» тільки виконавчих проваджень - на 330 млн. гривень.

Владислав Рашкован

Згідно з даними відкритого джерела, ці виконання особисто забрав до столиці міністр юстиції Павло Петренко. Це було зроблено для того, щоб разом із юристом Владислава Рашкована можна було спільно контролювати ці виконання.

У річній звітності «Привату» вказується інформація про наявність позовів до фінустанови на суму в 9 млрд. грн. До речі, у реєстраційних документах приватного акціонерного товариства «Ферротрейд Інтернешнл» вказано номер телефону, який раніше належав компанії з управління активами «Укрсоц-нерухомість».

Саме через неї здійснювався контроль за відділеннями «Укрсоцбанку» і перепродаж заставної нерухомості, яку курирує Владиславом Леонідовичем. Згодом компанія з управління активами перейшла до стадії ліквідації. А її офіс перейшов до Владислава Рашкована.

Нагадаємо, що за 2015 рік Валерія Гонтарєва, яка завдала економіці України величезної шкоди, задекларувала 26,8 млн. грн. доходу. Її офіційна заробітна плата становила тоді 1 млн. 754 тис. грн. Після відрахування 340 тис. грн. податку на доходи та 26,3 тис. грн. військового збору «чистими» вийшло 1,387 млн. грн.

У декларації Владислава Леонідовича за 2016 рік, коли він був її заступником, із нерухомості у його повній власності зазначено житловий будинок площею 270,4 кв. м, який знаходиться у Нерубайському Біляївського району Одеської області.

Столична квартира площею 148,5 м² - у спільній власності подружжя. Ще одна нерухомість - одеська квартира на 60 квадратів - 33% його власності. Дружині належить 25% іншої одеської квартири на 64 квадрата.

Зарплата декларанта, отримана за основним місцем роботи (Національний банк України), - 1 млн. 76 тис. 778 грн. Його зарплата у ТОВ «СДКапітал» - 1 млн. грн. Пенсійні внески до Корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ склали 45 тис. 102 грн. Заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи (публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк») - 524 тис. 406 грн.

Кошти, розміщені на банківських рахунках Владислав Леонідовича: 5 тис. 757 грн., 109 тис. 617 грн. Сума пенсійних коштів, накопичених у Корпоративному недержавному пенсійному фонді НБУ, - 104 тис. 649 грн. На банківському рахунку дружини 41 тис. 319 грн. Готівкою вона зберігала у 2016-му році 20 тис. доларів.

Отриманий у публічному акціонерному товаристві «Укрсоцбанк» кредит - 1 млн. 515 тис. 14 грн. Розмір сплачених Вікторією Володимирівною «Укрсоцбанку» коштів у рахунок основної суми позики (кредиту) - 1 млн. 716 тис. 183 грн. та 47 тис. 215 грн. Розмір сплачених Владиславом Леонідовичем коштів у рахунок основної суми позики (кредиту) - 173 тис. 783грн. та 98 тис. 68 грн.

10-12 липня 2019 року відкриті джерела навперебій повідомляли про можливе призначення Владислава Рашкована на посаду прем'єр-міністра. ЗМІ ґрунтувалися на інформації американської журналістки Мелінди Херінг у соцмережі Фейсбук та її статті в Atlantic Council.

Владислав Рашкован

Серед кандидатів від Володимира Зеленського у прем'єри Мелінда Херінг також називала Юрія Вітренка із «Нафтогазу», голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, секретаря РНБО Олександра Данилюка та колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса. Литовсько-український підприємець Айварас Абромавічус тут же запостив цю новину.

Раніше американська журналістка Мелінда Херинг назвала імена п'яти кандидатів на пост прем'єр-міністра України. Вона зазначила, що крім Владислава Рашкована Кабінет міністрів можуть очолити: Юрій Вітренко, директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України»; Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України»; Олександр Данилюк, секретар РНБО та екс-міністр фінансів; Айварас Абромавичус, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України.

«Новое время», посилаючись на theБабель, також повідомляє про кілька можливих кандидатів на пост прем'єр-міністра України. Два співрозмовника, наближені до переговорів оточення президента Володимира Зеленського, розповіли інтерент-виданню про те, з ким ведуться переговори про посаду прем'єра.

Перш за все, проводяться консультації щодо посади майбутнього прем'єр-міністра із замвиконавчого директора Міжнародного валютного фонду В'ячеславом Рашкованом. Трьома іншими претендентами, повідомляють ЗМІ, є глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, виконавчий директор «Нефтогазу» Юрій Вітренко та заступник голови Офісу президента із економічних питань Андрій Гончарук.

Олександр Данилюк, секретар Ради національної безпеки та оборони, розповів у коментарі theБабелю, що не бачить себе на посаді прем'єр-міністра. Із його слів, йому є чим зайнятися у РНБО.

TheБабель намагався офіційно підтвердити інформацію у передбачуваних учасників переговорів. Однак на запит щодо кандидатури на посаду майбутнього прем'єра їм так ніхто і не відповів.

Відомо, що число віце-прем'єрів планують скоротити до двох осіб замість шести. І об'єднати три міністерства в одне: Міністерство культури, інформаційної політики, молоді та спорту поєднати у Міністерство гуманітарної політики.

Згідно з даними News.finance.ua, членами ідеального уряду можуть стати: глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв, який у голосуванні експертів набрав 36 балів. За ним іде екс-міністр економічного розвитку й торгівлі Айварас Абромавичус із показником у 30 балів. 27 балів у заступника виконавчого директора Міжнародного валютного фонду від України Владислава Рашкована. 15 балів отримав голова Державної митної служби Максим Нефедов.

По 6 балів набрали декілька осіб. Вони зайняли п'яте місце у списку кандидатів на посаду прем'єра. Це екс-глава Національного банку Валерія Гонтарєва; секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк; міністр фінансів Оксана Маркарова; міністр інфраструктури Володимир Омелян; екс-прем'єр Арсеній Яценюк.

Тим часом у екс-дипломата України Олега Волошина на рахунок можливих кандидатів на посаду прем'єр-міністра країни своя думка. Із його слів у ефірі телеканалу «112 Україна», якщо прем'єр-міністром стане людина, яка націлений на співпрацю з Міжнародним валютним фондом, це стане «могилою» політичної кар'єри Володимира Зеленського.

За словами самого чинного президента України, кабінет міністрів зможе очолити серйозний фахівець у економіці. При цьому було б бажано, щоб майбутній прем'єр-міністр «ніколи не був у політиці».

Фотографії

Владислав Рашкован

Владислав Рашкован

Владислав Рашкован

Відео