Екс-нардепа Миколу Володимировича Мартиненко неодноразово звинувачували у корупції. Проте, не дивлячись на наявність реальних фактів, йому нічого не загрожує. У 2014 році він узагалі опинився у епіцентрі одного із найгучніших скандалів. Тоді прокуратура Швейцарії вела слідство щодо отримання олігархом великого хабара від компанії Skoda JS. Її розмір склав 30 млн. франків. У Чехії також порушили кримінальну справу за цим епізодом. Читайте біографію і досьє на екс-депутата, близького до колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, який зовсім не помічав подій, що розгортаються навколо персони його соратника. Давайте дізнаємося, чим же закінчилася історія великого махінатора?

Біографія

Народився 12 січня 1961 року.

Знак Зодіаку: Козеріг. За східним гороскопом: рік Металевого Бика.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 58 років.

Захоплення: читання книг, активний відпочинок.

У яких тільки партіях не перебував екс-нардеп Микола Мартиненко, якого звинувачують у корупції: із 2014 року - «Народний фронт». До цього переходив із компартії до НДП, був членом «Нашої Україну», «Фронту змін» та «Батьківщини».

Але все-таки Арсеній Петрович Яценюк був йому найбільш близький. Про це зазначає Вікіпедія. У підсумку в 2015-му році Микола Володимирович сам попрохав позбавити його депутатського мандата, що було зроблено парламентом із третьої спроби. Щоправда, це рішення було ним прийнято під тиском іноземних партнерів та української громадськості.

Згідно з даними відкритих джерел, документи, що підтверджують факт отримання ним відкатів із «Енергоатому», були пред'явлені у Шевченківському суді міста Києва. Вони свідчили про 6,5 млн. євро відкатних коштів. Власником офшорній компанії є бізнесмен Микола Володимирович Мартиненко.

Микола Мартиненко та його адвокат

Дізнайтеся подробиці того, що відбувалося. Як так виходить, що екс-депутат позиціонує себе як жертва дій екс-президента Петра Порошенка? Чи так це насправді? Невже великий комбінатор із відмивання коштів такий безневинний?

Сім'я

Дитинство і юність майбутнього олігарха пройшли у місті Світловодськ Кіровоградської області. Тут він народився і виріс.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Ганна. Діти: чотири дочки і син.

Освіта

Після закінчення школи закінчив Харківський авіаційний інститут. Навчався на факультеті літакобудування. За фахом - інженер-механік. Диплом про закінчення вищого навчального закладу отримав у 1984 році.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність починав із посади інженера на київському заводі, поєднуючи з переддипломним проектуванням. Уже в 26 років очолив велику комсомольську організацію цього підприємства. Смак справжніх грошей він відчув через рік, коли став секретарем міськкомітета Києва із питань молоді. Про це повідомляють ЗМІ.

Збивши на махінаціях у комсомолі пристойний капітал, заснував у 1991 році та очолив «Торговий Дім». Його бізнес-партнер - Давид Жванія. Саме цей підприємець звів нашого героя після розвалу СРСР із бізнесменами з Росії, які займалися ринком ядерних відходів і палива.

Документ, який підтверджує, що кінцевий бенефіціар Bradcrest Investment - Микола Мартиненко

Документ, який підтверджує, що кінцевий бенефіціар Bradcrest Investment - Микола Мартиненко

Давид Жванія та Микола Мартиненко засновують компанію «Брінкфорд». Організація займається купівлею-доставкою тепловиділяючих елементів для атомних станцій в Україні. Ядерне паливо і відходи, завищені ціни, колосальні суми грошей... Усе це мало місце у бізнесі партнерів.

Лист, у якому Ігор Митюків, міністр фінансів України на той момент, і зовсім «розв'язав руки». Миколі Мартиненку було видано довіреність, за якою він отримував право на проведення фіноперацій із облігаціями, виданими України загальною вартістю 105 млн. доларів.

Ці ж облігації наш герой перепродав Національному банку, який очолював Віктор Ющенк. До речі, їх фактична ціна - близько 81 млн. доларів. Саме така їхня вартість, згідно оцінювань експертів. Номінальна вартість облігацій становила аж 105 млн. доларів.

Після їх продажу гроші пішли на офшорний рахунок кіпрського банку. І ось який парадокс: ця фінустанова під назвою «Ферст Бостон» тут же перевела гроші на рахунок офшорної компанії THU AG, що знаходиться під контролем... Давида Жванії. Подробиці цієї історії представлені на веб-порталі Skelet-info.

Інавгурація Віктора Андрійовича Ющенка принесла Миколі Володимировичу Мартиненко почесне місце керівника. Він очолив київську політичну силу «Наша Україна».

1998-2015 рр. - народний депутат. У грудні 2015-го склав мандат народного депутата. Таке рішення він прийняв під тиском іноземних партнерів та української громадськості.

Обирався у ВРУ третього та четвертого скликань на Волині. За списком блоку «Наша Україна» був обраний до парламенту п'ятого скликання. Двічі керував депутатськими фракціями у ВР.

Коли політичні розклади у 2011 році змінилися, став членом партії «Фронт змін». У наступному році обраний від цієї політсили до ВРУ. Народний обранець займався ядерно-енергетичною сферою та безпекою. Офіційно пішов із бізнесу в 2011 році, після обрання нардепом.

Компромат і чутки, останні новини

Ще коли Павла Лазаренка, екс-прем'єр-міністра України, який утік, було затримано в США, він намагався «злити» й Миколу Мартиненка, й Віктора Ющенка. Він розповідав про їхні великі махінації та заробляння величезних сум на облігаціях. У підсумку наш герой іде в тінь на час із бізнесу.

Микола Мартиненко з Давидом Жванією

Про величезні махінації Миколи Мартиненка писали ряд відкритих джерел.Тільки, не дивлячись на реальні фати, події та докази, а також «приціл» органів виконавчої влади декількох європейських країн, Миколі Володимировичу в Україні нічого не загрожувало.

У документах, які підтверджували факт отримання ним відкатів із «Енергоатому», зазначено, що бенефіціар панамської компанії Bradcrest Investments, - Микола Мартиненко. Згідно з даними офіційного слідства, організація отримувала відкати на українських підрядах відразу по декількох країнах: Україні, Швейцарії та Чехії.

Як повідомляє Обозреватель та ряд інших відкритих джерел, відкати з «Енергоатому» склали 6,5 млн. євро. На момент транзакцій гривневий еквівалент зазначеної суми - 70 млн. грн. Ці документи, представлені у суді прокурором Спеціальної антикорупційної прокуратури Олексієм Скибенко, сфотографував у суді журналіст від «Радіо Свободи».

Наданий звіт було отримано на запит про міжнародно-правову допомогу. Він надійшов від банків швейцарської сторони. Однак захисники екс-парламентаря заявляли про те, що екс-депутат ці документи до банку зовсім не подавав.

Укінцевому підсумку Микола Мартиненко й зовсім інтерпретував ситуацію на свою користь. Ніби це «масштабна дискредитаційна кампанія», розгорнута проти нього, за якою стоять українські високопоставлені чиновники та РФ.

Микола Мартиненко

Виконавці «російського замовлення», за його словами, олігархи й нардепи від «Блоку Петра Порошенка». Їх головним завданням він називає дестабілізацію ситуації в нашому парламенті. І перевибори, у яких проросійські сили візьмуть гору.

Між іншим, у суді розглядалася справа про його відмивання коштів та отримання хабарів при закупівлі «Енергоатомом» обладнання у чеського АТ Škoda JS. Та розтраті грошей державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

Але навіть, незважаючи на «швейцарські докази», Микола Мартиненко продовжує позиціонувати себе, як жертву. Звинувачення на свій рахунок відкидає, називаючи їх маніпуляцією. До речі, слідство триває не тільки в Україні, але й у Чехії, і у Швейцарії.

Перебуваючи «під прицілом» НАБУ, український екс-парламентарій та найближчий соратник Арсенія Петровича Яценюка став справжньою політичною легендою. Коли у рамках розслідування кримінального виробництва за фактом розкрадання коштів ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Миколу Мартиненка затримали, він заперечував звинувачення в його адресу.

Нагадаємо, у результаті закупівель та корупційних дій держпідприємству було завдано збитків у розмірі 17,28 млн. доларів. Микола Мартиненко продовжує висловлювати свою готовність довести невинність у суді.

За словами антикорупційного прокурора Назара Холодницького, докази по справі екс-нардепа збиралися більше року. Про це повідомляли ЗМІ. То невже екс-нардепу вдасться «вийти сухим із води»?

Сьогодні формального імунітету від кримінальних переслідувань у нашого героя немає. Проте, йому нічого поки не загрожує. Тож чий вплив на всю систему влади в Україні настільки великий, що, незважаючи на всі докази, крупному махінатору нічого не загрожує?

Усю інформацію екс-нардеп заперечує. А «Народний фронт» називає її провокацією. Про це повідомляють ряд ЗМІ. До речі, у період правління президента Віктора Януковича, що втік, яскравий представник української енергетики був одним із найбільших спонсорів української опозиції.

Він із перших днів подій, що розгорталися на Евромайдане, був їхнім найактивнішим учасником. Після затримання олігарха детективами з НАБУ дехто з політиків стверджував, що у дні протестів саме він оплачував основні організаційні витрати.

Незважаючи на те, що у справі Миколи Мартиненка є ряд неспростовних доказів, які доводять його вину, «швейцарська справа» досить «висить у повітрі». А Генпрокуратура та СБУ навіть не згадують про розслідування щодо його корумпованої діяльності.

Фотографії

Микола Мартиненко

Микола Мартиненко у ВРУ

Микола Мартиненко

Відео