Біографія

Народився 1 січня 1952 р

Закінчивши школу, отримав освіту в політехнічному інституті в Донецьку. Закінчив вищі курси КДБ, що відкрило йому пряму дорогу на отримання керівних посад в СБУ і КДБ. Став заслуженим юристом України і втрутився в ряд скандальних історій. Віктор Володимирович Шейбут - генерал-майор у запасі, заступник голови Державної міграційної служби України, має орден "За заслуги" II і III ступеня. Нагороджений нагрудним знаком "Почесний працівник ДПС України".

Віктор Шейбут

Сім'я

Про професійну діяльность першого заступника голови Державної міграційної служби в відкритих джерелах відомо набагато більше інформації, ніж про його особисте життя. Відомо, що він одружений і має двох дітей. Син Денис Вікторович намагався балотуватися в 2014 році в Київську міськраду. А в 2018 році вступає в команду Сергія Тарути і його партію «Основа». Дочка Катерина Вікторівна, засвітилася в одному з батьківських скандалів, щодо фінансування ДНР, як підприємець, що займається лікеро-горілчаною промисловістю.

Освіта

Здобувши середню освіту, вступив до Політехнічного інституту, який закінчив у 1975 році. Через шість років в 1981 році закінчив вищі курси КДБ при СРСР.

Кар'єра і бізнес

По закінченню вищих курсів КДБ, тривалий період часу, а саме протягом 16-ти років займає службу на оперативних і керівних посадах в управліннях КДБ і СБУ, що знаходяться в Донецькій області, а також в Центральному управлінні СБУ. Обіймав посаду начальника по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби. До 2004 року керував радниками екс прем'єр-міністра України Миколи Азарова. З кожною новою придбаної посадою кількість корисних знайомств збільшувалася з геометричною прогресією, що дозволяло отримувати все більш прибутковими посади і перебувати по ближче до державних фінансів. Значну частину посад займав не більше двох років. Так, протягом двох років був керівником підрозділу Державного комітету фінансового моніторингу, далі працівником апарату Кабінету Міністрів України, після радником голови державного податкового апарату України Сергія Буряка. Міцно закріпившись в державному податковому апараті Шейбут став першим заступником голови ДПА, але вже за керівництва державного діяча Олександра Папаіки. Особливою повагою серед колег і підлеглих як такого Шейбут не користувався, так як багато хто з них спілкувався безпосередньо з Папаіком.

Віктор Шейбут

Далі Шейбут став начальником податкової поліції, але в 2010 році за указом президента того часу Віктора Януковича його звільняють з цієї посади разом з Олександром Папаіком. Але в тім же 2010 року раніше діючий президент призначає його першим заступником глави Державної міграційної служби України Дмитра Ворони. На цій посаді Шейбут перебував протягом чотирьох років, до квітня 2014 року. Шейбута можна по праву назвати правою рукою Азарова і Януковича. Шейбут один з тих «діячів» кому побіжний президент перед тим як зникнути вручив медальку.

Компромат і чутки

Шейбут засвітився в великому скандалі щодо ДНР. Так з відкритих джерел стало відомо, що СБУшники провели успішну і тривалу операцію з викриття схеми фінансування терористичної організації «ДНР». І не останню роль в цьому фінансуванні зіграв екс-чиновник Віктор Шейбут, який був близький до екс прем'єр-міністра Миколи Азарова. Мало того, що він зважився фінансувати бойовиків, так до цього дійства ще й долучилася його дочка, Катерина Шейбут, яка вирішила свої підприємницькі здібності використовувати в особливо корисливих цілях. Спонсорування бойовиків полягало в тому, що Катерина Шейбут незаконно заволоділа лікеро-горілчаним комбінатом, який знаходився в Донецьку. Згодом вона налагодила там виробництво в промислових масштабах. Катерина зареєструвала підприємство під банальною назвою «Катя плюс» і відраховувала податки з алкогольного бізнесу в казну Донецька, а також вона перераховувала не малу суму коштів в фонду Захарченка, що фактично є прямим попаданням грошей самому Захарченко в руки. Власне, у співробітників СБУ в якості доказів є чеки на підтвердження оплати на користь ДНР.

Віктор Шейбут

Є версія, що цю інформацію на Шейбута співробітникам СБУ передав колись близька оточенню людина - Ярослав Янушевич, який працював з Шейбутом на одній з робіт. Якщо вся попередня діяльність складалася успішно і всі знайомства дозволяли покривати похибки, то з колегою Янушевичем все спливло назовню.

За кошти, виручені з алкогольного бізнесу, купувалася нерухомість, цінні активи та прикраси.

Після цього в банківських скриньках, які належали родині Шейбут були знайдені 1 млн. доларів, 130 тис. євро, а також багато золотих злитків. Розшукували джерела надходження таких коштів сім'ї Шейбут, але ніяких офіційних даних на цей рахунок немає.

Ще в 2013 році під Києвом поблизу аеродрому «Чайка» розбився спортивний літак ЯК-52. Як показало слідство на висоті 200 метрів у транспорту відмовив двигун і літак впав. В результаті аварії пілот загинув, а пасажир він же курсант з травмами потрапив до лікарні. Цим курсантом і був Віктор Шейбут, тоді йому був 61 рік. Згідно наслідків прокуратури Шейбут виконував ознайомлювальний політ на що було заведено справу і велося досудове слідство згідно з кодексом України на «Порушення працівником повітряного транспорту правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей ». Тоді цим розслідуванням зайнялося бюро розслідувань авіаційних подій та було взято під особистий контроль віце-прем'єр-міністра того часу Олександром Вілкулом. Але більше інформація в світло про цю подію не виходила. Єдине, що так це миготіли співчуття родині загиблого пілота і то не від чиновника, а від простих громадян в соціальних мережах. Коли Шейбут потрапив до лікарні з досить серйозними травмами, то лікарі не давали жодних гарантій на його одужання, адже вік постраждалого був серозний. Але Шейбуту вдалося одужати і знову зайнятися своєю діяльністю.

Суспільного розголосу і скандалу серед підприємців Шейбуту принесла його пропозиція щодо формування податкового спецназу. Шейбут був одним з перших людей, хто розробляв первісний проект податкового кодексу, на базі якого всередині ДПАУ він хотів створити управління спеціальних розслідувань. Але новини, про те, що на юридичні підприємства посипляться перевірки податківців, ніяк не порадували підприємців і вони повстали. Втім, пізніше Шейбут намагався виправдатися і всіляко стверджував, що це управління планувалося для того, щоб розслідувалися складні фінансові махінації, а не для того, щоб влаштовувати силові акції. Але хоч би якою була ідея щодо податкового спецназу, вона не те, що не підтримана, а навіть була «похована» на кореню.

Згідно із заявою ряду експертів, спроби оцінити результативність податкової поліції під час керівництва Шейбута, зводилися до того, що результативність була близька до нуля. І в той же час податкова поліція служила своєрідним стусаном для небажаних з боку влади бізнесменів. До них раз у раз приходила податкова поліція, нібито з анонімною інформацією про хабарі і незаконний обіг грошових коштів.

Фотографії

Відео

Посилання

Фейсбук