Жебровська Філя Іванівна - колишній генеральний директор ВАТ «Фармак».

Біографія

Жебровська Філя Іванівна народилася 24 березня 1950 року в Житомирській області. Сестра політика Жебрівського Павла. Крім двох відомих в політиці і громадськості представників родини Жебровських, є ще п'ятеро сестер і братів.

За освітою економіст, бухгалтер. Закінчила технікум і інститут. Кандидат економічних наук. Працює у фармакологічній сфері більше 30 років. Почала працювати в компанії "Фармак" з посади бухгалтера і закінчила трудову діяльність на посаді генерального директора компанії. Володіє контрольним пакетом акцій підприємства і є однією з 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу "Фокус".

У 2016 році була нагороджена Президентом ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

З моменту початку роботи Філі Іванівни на посаді генерального директора "Фармак" була жертвою кількох нападів у зв'язку з роботою заводу. Є обговорюваною персоною в зв'язку з її спірними зв'язками з Ахметовим, кіпрською фірмою і її депутатською діяльністю в Подільському районі.

Сім'я

Відомо, що Філя Іванівна - рідна сестра Павла Жебрівського і на рідній Житомирщині є ще п'ятеро братів і сестер.

Освіта

Філя Жебровська закінчила Київський індустріальний коледж в 1970 році і отримала спеціальність бухгалтера.

У 1982 році здобула вищу освіту в Київському інституті народного господарства, отримавши диплом економіста.

З 1998 року є кандидатом економічних наук. Написала понад 120 наукових робіт.

Кар'єра і бізнес

Є головним бухгалтером ВАТ «Фармак» з 1980 року.

У 1990 році стала заступником директора з економіки, фінансовим директором, генеральний директор Київського хіміко-фармацевтичного заводу ВАТ «Фармак».

У 1995 році Філя Іванівна стала головою правління і генеральним директором ВАТ Фармак.

У 2009 році стала власником 45,3% акцій заводу.

Компромат і чутки

Перше, що часто можна прочитати в ЗМІ про Філю Жебровську - це її присутність у списках найуспішніших і найвпливовіших жінок України. Це пов'язано з тим, що вона володіє контрольним пакетом акції рідного заводу "Фармак" і вже з 2009 року є найбагатшою жінкою України.

Друга новина, поширена про Філю Іванівну - це напад на неї. У 2009 році їй стріляли в спину і було помічено двоє невідомих, яких відлякав водій Філі Іванівни. На місці злочину були залишені всі докази і винні знайдені. Але деякі джерела стверджують, що замах було інсценовано. При цьому, нападників пов'язують з колишнім Міністром внутрішніх справ Захарченко, який керував розстрілами на Евромайдане.

Також, родинні зв'язки Філі з її братом Павлом Жебрівським, народним депутатом, є мотивом для пліток, щодо лобіювання питань фармакології у Верховній Раді. Також брата звинувачують в його бажанні "українізувати" навіть за рахунок зміни прізвища. А сама українізація дає хороші плоди - він став головною Донецької ОДА за рахунок свого прагнення стати націоналістом. Філю Іванівну підозрюють у допомозі Павлу вступити до університету в Києві завдяки зв'язкам. Адже, в 80-х вона була головним бухгалтером великого хімічного заводу і могла використовувати свої знайомства для допомоги родині.

У далеких 90-х реорганізація заводу ім.Ломоносова в Фармак стала головним завданням Філі Іванівни. Її робота полягала в передачі усіх прав і поділу акцій. Так, допомога тодішнього Міністра охорони здоров'я була оцінена в 11% акцій заводу. Після складних розподілів і оформлень документів, Жебровська раптом стала директором і співвласником компанії. А її брат став господарем 15% акцій.

Лихі 90-е принесли в Україну страх і рекет, але завод "Фармак" чарівним чином встояв. Філя Іванівна з братом Павлом активно працювали над тим, щоб їх дітище Герасимчука здобиччю початківців бандитів. Павло Іванович, але деякими чутками, розвозив продукцію фармацевтичної фірми і продавав в Росію, заробляючи для підтримки недоторканності "Фармак".

Тема родинних зв'язків можна перебити приземленішими проблемами - це виробництвом трамадолу на заводі "Фармак". Особливістю цього препарата є його склад, який включає потужні наркотичні речовини. В якийсь момент, відкритий продаж цього медикаменту привела Україну до краю наркотичної прірви, коли будь-яка дитина міг купити небезпечний препарат і "зловити кайф" завдяки морфіну. Павло Іванович є фігурантом у справі про незаконне поширення трамадолу в Донецьких аптеках. А завод "Фармак" при цьому не зупиняв виробництво ліків, не дивлячись на явну небезпеку для громадян України.

Щоб залагодити конфлікт і відвернути наркоматів від трамадолу, Філя Іванівна почала активну виробництво крапель для очей, які мають своє "особливе" дію на свідомість людини - Тропикамид. Джерела стверджують, що цей препарат діє на фізичний і психологічний стан, що швидко дізналися наркомани і почали скуповувати краплі партіями.

Ситуація з корвалол-Дарниця в 2009 році теж показова для українського бізнесу. Адже, Філя Іванівна охороняє свій препарат від домагань, хоча, давно відомо, що корвалол на ліки - марний і навіть небезпечний. Але звиклі до назви пенсіонери, продовжують його купувати, а виробництво препарату під такою ж назвою, як у Фармака - прямий шлях до удару по прибутку. Довгий час Жебровська боролася в судах за заборону використання назви, але не перемогла і ми до сих пір бачимо дарницькі краплі в аптеках. Все, що ні подобається Жебровській, все є тиском на завод, зі слів Філі Іванівни. Будь-які претензії - це особисті образи її і спроби прибрати з посади.

Крім прибутку, яку треба отримати, є ще капітали, які треба зберегти. Це логічно, а тому, ще в кінці 90-х була створена страхова компанія "Панацея-1997" через яку були переправлена ​​прибуток, як повідомляють джерела.

Далі, все в тому ж скандальному 2009 році, з'явилася інформація, що "Панацея" викупила частину акцій компанії "Лемма", яка виводила гроші за кордон і ховала їх в офшори.

Уже в 2010 році родина Жебровських володіла: ВАТ «Фармак», ЗАТ «Фармапром», ЗАТ «Фармація-2000», ПП «Ян» (виробництво і продаж медпрепаратів); ВАТ «Мар'янівський склозавод» (медичні вироби з стек4ла); ЗАТ «Будфарм», ТОВ «Планета-Буд», «ТОВ« Система-інвест », ТОВ« Планета ВІП »(будівництво); ЗАТ «Спецконтакт-фінанси» і ВАТ АКБ «Славутич» (фінанси); агрофірма «Ян», ДП «Агрофірма« Немірецкая »,« ДП «Рогачевское» (агробізнес); ВАТ «Бердичів-холод», ТОВ «Житомирська нафтопереробна компанія», ДП «Юридично-консалтингова фірма« Феміда », ЗАТ« Охоронна фірма «Щит-Ко».

У 2017 році Філя Жебровська покинула пост глави компанії "Фармак" і стала головною наглядової ради. За її словами, зараз важливо розвинути потужності в Польщі, які були куплені і повинні стати такими ж ефективними, як і українські.

Досягнувши успіхів на українських просторах і досить накопичивши грошей для спокійної старості, Філя Іванівна буде жити, як активний пенсіонер, вирощуючи троянди, читаючи Агату Крісті і контролюючи здалеку своє дітище. Тим більше, що прибуток буде тільки рости, адже, в планах у компанії виводити 40% продукції на експорт. А це набагато вигідніше, ніж продавати за конкурентними цінами на батьківщині.

Зараз Фармак виробляє 11% лікарських засобів в Україні. А сама Жебровська вже в 2011 році стала доларовим мільйонером.

Фотографії

Відео