Андрій Веревський - «зерновий» монополіст України із багатомільйонними статками. Дізнайтеся, автором якої екстраординарної події екс-нардеп є? І чому засновника найбільшого аграрного холдингу України позбавили мандата народного депутата? Утім, сьогодні екс-регіоналу та колишньому БЮТівцю нічого не заважає продовжувати успішно збільшувати свої капітали на аграрному потенціалі батьківщини.
Біографія
Народився 25 липня 1974 року.
Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Тигра.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 45 років.
Захоплення: теніс, гольф, більярд. Відкрите море на яхті для співвласника компанії «Кернел груп» - найкращий відпочинок. Веде здоровий спосіб життя: не вживає алкоголь, не палить. Займається у тренажерному залі по 2 години на день.
Андрія Михайловича Веревського позбавили мандата народного обранця через діяльність, несумісну із виконанням депутатських повноважень. Адже особистий бізнес був для нього набагато важливішим. Екс-депутат 4-х скликань, будучи народним обранцем, практично не з'являвся на батьківщині. Він жив переважно у Швейцарії. І керував бізнесом звідти.
Іноді мешкав у Києві, Женеві та Лондоні. Був нардепом понад 10 років. Створивши прибутковий бізнес в Україні, лобіюванням якого наш герой, по суті, і займався у ВРУ, він збільшив свої земельні володіння на 200-250 тисяч гектар.
Скинувши із себе звання депутата, підприємець зайнявся поглинанням інших агрохолдингів. Обрана стезя стала досить успішною. Витративши на це близько 150 млн. доларів у середньому, Андрію Веревському вдалося збільшити свої капітали ще до початку Революції Гідності в Україні.
Станом на 2014 рік у сфері основних інтересів Андрія Михайловича Веревського - диверсифікована агропромислова компанія Kernel. Компанія лідирує на українському ринку бутильованої олії. Вона є одним із найбільших експортерів зернових культур.
Торгові марки Kernel: «Щедрий дар», «Стожар», «Любонька», «Чумак». Посада - голова ради директорів. Із 2011 року йому належить 68,2% акцій холдингу KDD Group.
Читайте біографію і досьє на екс-регіонала та колишнього БЮТівця. Дізнайтеся, які його матеріальні статки? Та чому він пішов у політику?
Сім'я
Дитинство і юність пройшли у Полтаві. Тут майбутній мільйонер народився й виріс.
Сімейний стан: одружений. Діти: двоє синів і дочка. Що стосується його дружини та особистого життя, тут засновник Kernel Holdings S.A. є досить таємничою особистістю.
Батько нашого героя, Михайло Іванович (1951 р.н.), екс-підприємець, підполковник запасу. Нині - пенсіонер. У минулому (1998-1999 рр.) представляв інтереси українського політика, державного діяча Олександра Олександровича Мороза на Полтавщині.
Мати - Наталія Олександрівна (1951 р.н.). Очолює полтавський БФ «Відродження добра». Благодійна організація займається наданням допомоги малозабезпеченим верствам населення. Вона - приватний підприємець із дозволами на видавничу та рекламну діяльність.
Брат - Руслан Михайлович (1979 р.н.), депутат Полтавської міської ради, приватний підприємець із дозволами на оптову торгівлю та надання у оренду машин та обладнання.
Двоюрідний брат - Богдан Кириченко, загинув 29 червня 2014 року. Був одружений на старшій дочці мера Полтава Наталії.
Освіта
Із 1991-го по 1992-рій рр. навчався на санітарно-технічному факультеті Полтавського інженерно-будівельного інституту.
Згодом вступив до Оксфордського коледжу. У 2001-му році закінчив Національний аграрний університет, бакалавр агрономії.
Кар'єра і бізнес
Своєю підприємницькою діяльністю зобов'язаний батькові, який, перебуваючи під протекцією Олександра Мороза, зміг стати великим підприємцем і власником декількох агропідприємств. Веревські змогли успішно розширити свій сімейний бізнес.
І вже у 1993-му році син Михайла Івановича Веревського займає одну із головних посад - стає заступникм директора полтавської ОДП ДАК «Хліб України».
Через 5 років протягом року займав у рідному місті пост заступника гендиректора ПТВП «Зерноекспорт».
Наступний рік був заступником директора із комерційних питань на одному із приватних підприємств. Потім стає консультантом на представництві французької фірми «Луїс Дрейфус негос» в Україні.
Із 2001-го протягом року обіймав посаду голови полтавського НС ЗАТ «Соняшник».
У 2002-му стає народним депутатом, самовисуванець.
У 2006-му - член партії ВО «Батьківщина». Із 2007-го - нардеп від Блоку Юлії Тимошенко. 2006-2012 рр. - член Комітету із питань аграрної політики та земельних відносин.
Із 2008-го є радником Прем'єр-міністра України на громадських засадах.
Із 2012-го - народний депутат, «Партія регіонів».
2013 р. - колегія суддів Вищого адміністративного суду України із огляду на несумісність депутатського мандата Андрія Веревського з іншими видами діяльності прийняла рішення про припинення його депутатських повноважень.
Дострокове позбавлення Андрія Веревського звання народного депутата відбулося за позовом голови ВРУ Володимира Рибака.
Паралельно із успішною політкар'єрою так само успішно розвивався і агробізнес підприємця-політика. У 2004 році засновник Kernel об'єднав елеватори, зернотермінали, олійноекстракційні підприємства та хлібокомбінати у Kernel Holdings S.A. Матеріальні статки Андрія Веревського росли на очах.
Компромат і чутки
У березні 2011 року Андрію Веревському належали 41,23% акцій агрохолдингу Kernel. Капіталізація компанії становила близько 2 млрд. доларів.
Через буквально півроку він купує компанію «Інтер-Агро». І збільшує свій земельний банк на 39,3 тисячі гектар. Підприємець-політик отримує кредити без обмежень, повернення ПДВ для нього безперешкодні. Та й уся зернова інфраструктура зосереджена у його руках.
Андрій Веревський успішно запустив механізм, щоб продавати зерно офшорним компаніям за демпінговими цінами (продаж товарів і послуг за штучно заниженою вартістю.)
У політику Андрій Веревський пішов для того, щоб уникнути будь-яких ризиків та забезпечити максимальне процвітання агробізнесу. Змінивши «БЮТ» на «Партію регіонів», олігарх, який став нардепом, зрозумів і відчув, яку величезну користь для його бізнесу має це звання. Утім, читачі самі можуть оцінити матеріальні статки Андрія Веревського до та після того, як він втратив звання народного депутата.
За списком видання «Кореспондент», у 2008 році наш герой займав 31-шу позицію в Україні. Його статки на той момент становили 715 млн. доларів. У 2009-му - 15-ту із показником у 446 млн. доларів. У 2010-му - 13-те із 987 млн. доларів. У 2011-му - 17-ту, його статки в цьому році становили 716 млн. доларів. У 2012-му - 21-шу із показником у 570 млн. доларів. У 2013-му - 22-гу із показником 551 млн. доларів.
Згідно зі списком «Фокус», у 2007 році у нього було 62-те місце в Україні, його статки становили 285 млн. доларів. У 2008 році - 44-те, 615 млн. доларів. У 2009-му - 31-ше, 231 млн. 900 тис. доларів. 2010 рік - 24-те місце, 399 млн. 300 тис. грн. У 2011-му - 7-ма позиція і колосальна сума статків у розмірі 2 млрд. 200 млн. доларів. 2012 рій - 15-та, 1 млрд. 215 млн. доларів. 2013 р. - 13-та, 1 млрд. 247 тис. доларів. 2014 р. - 21-ша, 737 млн. доларів.
За списком Forbes, він займав у 2011 році 7-ме місце в Україні. І його статки були тоді 1 млрд. 100 млн. доларів. У 2012-му - майже та ж позиція, що і в попередньому році, тільки на 100 млн. доларів менше. У 2013-му - 10-те місце. Forbes зафіксував, як і в попередньому році, суму в розмірі 1 млрд. У 2014 році - 12-та позиція, 667 млн. доларів.
Народний депутат 4-х скликань успішно взяв під свій контроль практично усі елеватори на Полтавщині. По суті, співвласник «Кернел груп» став «зерновим» монополістом України.
Маючи суттєві переваги: можливість отримати будь-який кредит у банку, право на безкоштовне зберігання зерна та його першочергове відвантаження, він також підтримував дружбу із керівниками області та дирекцією «Укрсоцбанку».
У 2014 році український мільйонер-підприємець продав Маслоекстракційну компанію в Невинномиську (бізнес у Росії). Вартість угоди - 10 млн. доларів. Але продовжував інвестувати кошти у розвиток вітчизняного бізнесу.
Фотографії