Біографія

Євген Борисович Геллер уродженець міста Донецьк. Народився 12 травня 1974 року.

Знак зодіаку: тілець.

Національність: українець

Заслужений економіст України, був народним депутатом чотирьох скликань.

Сім'я

Дружина Євгена - Тетяна Геллер, 1973г.р., Працює економістом на ЗАТ «Укрсплав». Разом з Євгеном Геллером виховують доньку Єлизавету 2001 р.н.

Освіта

По закінченню школи ставати студентом Донецького державного технічного університету, де здобув освіту за фахом економіка і управління в машинобудуванні.

Євген Геллер

Кар'єра і бізнес

По закінченню університету протягом п'яти років працює заступником директора на підприємстві «Вікторія». Далі трохи більше року обіймає посаду начальника відділу менеджменту ЗАТ «Укрметаллпродукт», після чого переходить на посаду комерційного директора в ЗАТ «Укрсплав» і працює там протягом наступних семи років. З 2004 по 2006 рік є президентом футбольного клубу «Шахтар».

Євген Борисович починає участь в політичному житті країни і в 2002 стає депутатом Донецької обласної ради від «Партії Регіонів». Після цього чотири рази обирався народним депутатом різних скликань. Поки діяла політична сила «Партія Регіонів» Геллер висувався саме від них. Так, ставши народним депутатом V скликання займався питаннями аграрної політики та земельних відносин. Перебуваючи на посаді нардепа VI скликання, був заступником голови комітету з питань фінансів. У наступному VII скликання пішов ще далі і вже був главою комітету Верховної Ради з питань бюджету.

У 2014 році обирається як самовисуванець і також входить до числа народних обранців в VIII скликання.

Починаючи з 2009 року є президентом футбольного клубу «Зоря» м Луганськ. Звичайно це не приносило такої фінансової прибутку який мав Роман Абрамович будучи власником ФК «Челсі», але Геллеру його діяльність припадала до душі адже він сам цікавився футболом і на дозвіллі любив в нього грати.

Євген Геллер

Компромат і чутки

Ще в 2004 році слідчим комітетом СБУ було порушено кримінальну справу за фактом контрабанди підприємства «Укрсплав». З відкритих джерел стало відомо, що проходила контрабанда алюмінієвих виробів під виглядом «струмоприймачів» для штатних електровозів.

А роком пізніше підприємство «Укрсплав» було занесено до списку великих підприємств, які активно прагнули використовувати схему мінімізації податкового навантаження.

А вже в політичній діяльності, в першу чергу Геллер прославився як не дуже відповідальний депутат, який замість прийняття законів дозволяв собі грати в мобільну гру Township. Відповідні фото надають відкриті джерела. Замість того, щоб детально вникати в сесійні питання і займатися розвитком свого округу Євген Борисович будував місто мрії в мобільному додатку.

Власне, і місце роботи у Верховній Раді він називає цирком. Про це він писав у одному з повідомлень до своєї улюбленої під час засідань.

Очолюючи бюджетний комітет Геллер відзначився в досить пікантній темі, він затіяв масштабний ремонт у своєму кабінеті. У план ремонту входило об'єднання декількох приміщень в єдине ціле, а також спорудженні там кімнати відпочинку та окремої ванної кімнати.

Ділитися інформацією про свої доходи з простолюдинами Геллер зовсім не прагнув. Як годиться чиновникам він подавав інформацію про свої доходи та заповнював декларацію. Але разом з цим він направив прохання в апарат парламенту, щоб його доходи не були оприлюднені на офіційному сайті Верховної Ради.

Євген Геллер

Під час головування в країні «Партії Регіонів» була оприлюднена їх «чорна каса», згідно з якою за ті чи інші прийняті рішення та вчинені справи окремі політики отримували свою додаткову фінансову «подяку». Згідно з відкритими джерелами стало відомо, що тільки за півроку правління у 2012 році партія на свої потреби витратила понад 66 млн. доларів. В рахунок цієї суми друкувалися постери, створювалися і поширювалися рекламні ролики в ефір виходили оплачувані новини, влаштовувалися акції і свята для заманювання громадян, а також ця сума йшла на підкупи виборців.

Що ж стосується загальних витрат, так на політичну корупцію регіонали витратили приблизно 2 млрд.доларів. Скрупульозний і дипломатичний підхід до справи регіоналів підводив до того, що необхідно створювати свою окрему бухгалтерію. Що вони і зробили, була створена «чорна бухгалтерія», куди заносили вся інформація і записувалися всі люди, які отримували від партії свою додаткову винагороду. Списки довгі і вміщають в себе не одну сотню прізвищ. Серед який було і прізвище Євгена Геллера, при чому не як одержувача фінансової винагороди, а як одного з двох головних кураторів фінансової діяльності «Партії Регіонів». Євген за свою «діяльність» отримав 3,53 млн.доларів, другим куратором був Віталій Калюжний, так само екс депутат від «Партії Регіонів», але він за свої «труди» з чорної скарбниці отримав 3,9 млн.доларів.

Не упустив можливості чорний бухгалтер Януковича - Євген Геллер попрацювати і з минулим президентом Петром Порошенко і свої нелегально зароблені кошти намагався легалізувати за новою схемою. Окрім розділу корупційних потоків коаліції партій і депутатської більшості необхідно було отримувати більшість в прийнятті тих чи інших рішень, які були вигідні не українському народу, а чиновникам і політичним керівникам. Протезом, на який спиралася коаліція була депутатська група «Відродження». Ядро цієї політичної сили становили колишні регіонали, які були одними з тих, хто голосував за диктаторські закони, які мали на увазі собою кривавий розгін майдану. Зокрема, Геллер був одним з тих, хто голосував за диктаторський закон. Частина депутатської партії «Відродження» контролюється Віталієм Хомутинником, інша частина підконтрольна Ігорю Коломойському. Ну, а головним переговірником від «Відродження» був саме Євген Геллер, який став народним депутатом від Донецької області і зробив це завдяки батальйону «Дніпро», який закрив два виборних ділянки в момент можливого вкидання бюлетенів.

Але зупинятися на отриманих фінансах Геллер не хотів і пройшов момент, коли йому знадобилося їх легалізувати. Кращого способу ніж через декларації він не знайшов і в розділі «Доходи» за 2017 рік Геллер вніс в якості отриманого подарунка суму грошей в розмірі майже 18 мільйонів гривень.

Відомо, що такий дорогий подарунок Геллер отримав від Ольги Фрідман, яка як виявилося є його бабусею і прописана в тому ж будинку в місті Донецьк, в якому був зареєстрований Геллер зі своїми батьками. Але варто зробити акцент ще й на тому, що отримана в дар сума являє собою ціле багатство і на момент підношення подарунка бабусі вже було 97 років і ніяких даних в держреєстрі про її участь у бізнесі немає і у неї не було ніяких грошових активів для здійснення такого подарунка. Все це говорить про те, що Геллер вносив недостовірну інформацію про свої активи.

Втім, Геллер значився як один з найбагатших депутатів Верховної Ради, у якого є цілий палац з власним парком в Козині, а також він з'являвся в списку депутатів, які отримували компенсацію за оренду житла в Києві.

А ось у своїй декларації за 2018 рік він як би випадково забув вказати наявність будинку в тисячу квадратів у Козині і квартиру в Донецьку.

Фотографії

Євген Геллер

Євген Геллер

Відео

Посилання

Сторінок в соціальних мережах не знайденно.