Юрій Богданович Дерев'янко – український політик, народний депутат, учасник президентських виборів 2019.

Біографія

Дата народження – 7.05.1973

Вік – 45 років

Місце народження – м Надвірна, Івано-Франківська область

Національність – українець

Сім'я

Батьки. Мати звуть Людмила, за професією вона вчитель англійської мови. Батько – Богдан, інженер-механік. Сам політик згадує, що батько з дитинства привчав його до спорту, водив його на плавання, лижі, хокей, футбол.

Юрій Дерев'янко одружений, його жінку звуть Анастасія Звєрєва. Сім'я виховує трьох дітей.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. У школі поглиблено вивчав математику. Паралельно вивчав фортепіано в музичній школі. Виступав за юнацький збірну України з гірськолижного спорту.

У ВНЗ з першого разу вступити не вдалося. У 1991 році все-таки пройшов в Київський економічний університет, де згодом вивчав «облік і аудит».

Кар'єра і бізнес

Працювати політик почав ще в студентські роки. Однак через денні лекції вийшло влаштується тільки нічним сторожем.

Через короткий час вирішив займатися бізнесом – на другому курсі ВНЗ разом з одногрупниками створив свою першу компанію. По закінченню навчання в університеті Дерев'янко володів кількома великими підприємствами, що займалися поліграфією, фармацевтикою, нерухомістю і торгівлею.

Серед проектів Дерев'янко – постачальник лікарських засобів «Фарматек» і мультиплікаційна студія «Борисфен-Лютес».

Так, наприклад, компанія «Фарматек», створена на початку 90-х, уже в 1998 році увійшла до першої трійки постачальників лікарських засобів в Україні – за рахунок того, що команда Дерев'янко створила першу на ринку електронну систему дистрибуції лікарських засобів, а студія «Борисфен-Лютес» свого часу стала одним з найбільших в світі виробників анімації.

У 2006 році Юрій Богданович міняє сферу діяльності – продає бізнес і йде в політику. В тому ж році намагається потрапити до Верховної Ради, однак безуспішно.

У 2010 році став депутатом обласної ради в Івано-Франківську від партії Арсенія Яценюка «Фронт змін». Однак через два роки Дерев'янко виключили з політичної сили через те, що політик відмовився підтримати об'єднання з «Батьківщиною». Юрій Богданович обґрунтував свій вихід незгодою з керівництвом партії.

2012 – другий раз бере участь в парламентських виборах. Був обраний до Верховної Ради за мажоритарним округом №87 як безпартійний самовисуванець.

Після Євромайдану створив власну партію, яка отримала назву «Воля». 19 квітня 2017 року політсила об'єдналася з «Рухом Нових сил» Михайла Саакашвілі. А вже в 2018 році Юрій Дерев'янко заявив про вихід з партнерства з грузинським політиком.

З 2014 року Дерев'янко – позафракційний депутат. Представляє підкомітет, який контролює дотримання законодавства в запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування.

27 січня 2019 року на XVII позачерговому з'їзді партії «Воля» Юрій Дерев'янко був висунутий кандидатом в президенти України.

Компромат і чутки

Мабуть, найвідоміша компанія Дерев'янко – фірма «Артмайстер», навколо якої розгорівся великий скандал 9 років тому. Правда, вже без самого Дерев'янко.

У 90-х роках політик створив цю IT-компанію. Вона стала одним з перших розробників електронних баз даних та реєстрів для держустанов. Дерев'янко називали творцем тренда переходу від паперового до електронного документообігу. Починалося все дуже райдужно: компанія отримувала державне замовлення і зірвала непоганий куш. Але після справи пішли на спад, а в 2004 році на Дерев'янко почали тиснути донецькі. У підсумку – політик був змушений продати «Артмайстер». У 2007 році нові власники почали провертати корупційні схеми через компанію, суми обчислювалися сотнями мільйонів, вкрадених з бюджету. Розслідування викликало гучний скандал, однак сам Дерев'янко в той час вже не мав ніякого відношення до організації.

У 2017 році Генпрокуратура надіслала Дерев'янко повістку на допит. У документі було сказано, що народний депутат проходить свідком у справі про ухилення від податків невідомого нардепа.

Однак пізніше Юрій Богданович виступив із заявою, що ФСУ пред'явило саме йому обвинувачення в заниженні доходу за 2015 рік. Нібито держава недоотримала податків на суму 62 мільйони гривень. За словами депутата, співробітники Генеральної прокуратури запропонували сплатити податок і закрити справу, проте він відмовився і висловив бажання подати заперечення в держ структуру.

До слова, це сталося якраз після того, як Дерев'янко зареєстрував законопроект про імпічмент Порошенко.

Але це не перше звинувачення на адресу Дерев'янко, пов'язане з грошовими махінаціями. Влітку 2017 року депутат Олександр Дроздик звернувся до Генпрокуратури і НАБУ з вимогою відкрити кримінальне провадження проти Дерев'янко через незаконне збагачення.

Дроздик заявив, що Юрій Богданович разом з братом через підприємства ТОВ «Артмайстер» і ТОВ «3-Т» отримали більше 760 мільйонів гривень від Міністерства юстиції протягом 2006-2013 років. Як він заявляє, ці компанії отримали роялті за комп'ютерну програму, яка не є об'єктом авторських прав, є протизаконним. Дерев'янко всі звинувачення заперечує.

Восени минулого року у Юрія Дерев'янка відібрали квартиру в Києві. Як заявив сам депутат, невідомі люди переоформили його нерухомість, виламали вхідні двері і поставили нові замки.

Декларація

Згідно з документом про доходи за 2017 рік, сім'я Дерев'янко заробила 574 тисячі гривень. З них нардеп отримав 490 тисяч за роботу в ВР, ще 63 тисячі гривень – зарплата дружини.

Дерев'янко носить звання одного з найбагатших депутатів в парламенті. Політик вніс до декларації 1,4 мільйона євро, 3,6 мільйона доларів і 286 тисяч гривень. Ще 10,56 мільйонів доларів він позичив третім особам.

Дерев'янко та його родина володіє 14 гектарами землі. Найбільша ділянка –13,5 г – знаходиться в селі Германівка під Києвом. Там же Анастасія Звєрєва зареєструвала комплекс з виготовлення сільськогосподарської продукції.

У Києві депутат має три квартири, ще однією володіє дружина Анастасія.

З 2006 року Дерев'янко є власником елітних апартаментів в Криму.

У власності Дерев'янко – дві заміські будови, п'ять орендованих офісів. Пересувається політик на шестьох машинах, серед яких є такі марки, як Range Rover, Mercedes-Benz, Lexus і Toyota.

Також в декларації вказані кілька елітних годинників, ювелірні прикраси, картина.

Відома інформація і про витрати політика: він витратив 309 тисяч на благодійність, зокрема, допомогу учасникам АТО, медичним установам та навчальним закладам; 55 тисяч гривень – внесок в партію «Рух нових сил»; 395 тисяч гривень – утримання прийомних народного депутата.

Фотографії

Фото 1 из 5.
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Юрій Деревянко
Фото 5 из 5. Юрій Деревянко

Відео

Посилання

Офіційний сайт Юрія Дерев'янка