Біографія

Андрій Осадчук уродженець Києва. Народився 20 листопада 1971 року. Професійний управлінець, юрист і політичний діяч. Обраний одним з кращих юристів України, має більше 20 років управлінського досвіду. Депутат Київської міськради VIII скликання. На позачергових виборах в парламентську рада балотувався від партії «Голос» і йшов під №13 у партійному списку.

Сім'я

У родині Осадчук, Андрій не єдина дитина, у нього є брат Роман, який є українським перекладачем і літературознавцем. Батько політичного діяча - Петро Осадчук український поет і громадський діяч. Мама, працює радіоінженером.

У Андрія Осадчука четверо дітей: син Андрій і троє дочок: Марія, Варвара і Василина. Дочки носять подвійне прізвище Волошина-Осадчук. Прізвище Волошина носить мати дівчаток Катерина Володимирівна Волошина.

Андрій Осадчук

Освіта

По закінченню школи Осадчук отримав вищу освіту в Інституті міжнародних відносин в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті міжнародного права. Також проходив курс післядипломної підготовки з європейського права. Ця підготовка проходила в престижному коледжі Королеви Мері Університету Лондона.

Проходив ряд навчальних програм з менеджменту організацій і регулювання ринку телекомунікацій закордоном. Крайню освіту почав здобувати в 2018 році будучи учнем в Академії лідерства для розвитку, менторами програм виступали закордонні оратори і фахівці.

Кар'єра і бізнес

Здобувши вищу освіту, протягом року працював радником з юридичних питань, а також координатором програм Українського Юридичного Фонду. Добре розбираючись в юридичних питаннях Осадчук без проблем, знаходив собі нове місце роботи в юридичній сфері. Його наступним місце роботи стала тютюнова компанія «Р. Дж. Рейнолдс Тобакко Україна », де він також був радником з юридичних питань.

Далі з кінця дев'яностих, до початку 2000-х був партнером юридичної компанії «Василь Кисиль і партнери». Піднімаючись вгору по кар'єрних сходах, стає директором з міжнародного і корпоративного права в агрохолдингу «Кернел Груп». У цій компанії з 2003 по 2005 рік є директором, а також членом правління.

На наступній посаді затримався на рекордну для себе кількість часу. Так з 2005 по 2015 рік Осадчук був директором по регуляторному і правовому забезпеченню в компанії «Київстар», був членом Правління компанії до того моменту, поки не пішов у депутати. У 2016 році став радником Голови Національної комісії, яка була спрямована на держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації під керівництвом держслужбовця третього рангу - Олександра Животовского. Брав участь в розробці стратегії впровадження 4G.

З 2015 року починається політична діяльність Осадчука. З 25 жовтня 2015 року стає депутатом Київської міської ради, увійшовши в депутатський корпус від фракції «Об'єднання САМОПОМІЧ».

З початку грудня цього ж 2015 рік стає секретарем постійно діючої комісії міської ради з питань дотримання законності, правопорядку і запобігання корупції. Будучи в складі київської міської ради, входив до комісії, яка займалася проведенням оцінки корупційних ризиків у самій Київській міськраді.

У складі фракції «Самопоміч» був до 2018 року, після чого став позафракційним і став членом депутатської групи «Київська команда».

У 2019 на позачергові парламентські вибори в Верховну Раду балотувався від партії «Голос», пройшов в депутатський корпус як безпартійний.

Андрій Осадчук

Компромат і чутки

Будучи директором по регуляторно-правовому забезпеченню в компанії «Київстар» заслужив визнання і повагу колег завдяки реалізації проекту по консолідації телеком-активів VimpelСom Ltd, «Українські радіосистеми» і «Голден Телеком».

Відкриті джерела повідомляють, що Осадчук як такого не планував йти в депутати Київської міської ради і тим більше в верховну раду. Але на це його підштовхнули події, пов'язані з Майданом.

До того, як стати депутатом київської міськради Осадчук пропрацював 11 років в компанії «Київстар», що дозволило йому мати гідну заробітну плату. Скільки б Осадчук не отримував на своїй посаді у великій фірмі, все ж його антиросійська позиція і знайомство з київськими активістами привели до політичної виборчої компанії на місцевих виборах у 2015 році. Після того як став депутатом за правилами американської біржі, до якої відноситься компанія «Київстар» Осадчук не мав права займати дві посади одночасно: і депутата, і управлінця. Втім, сам Осадчук в корені не згоден з такою системою, адже посада депутата міської ради є неоплачуваною і за фактом її не можна нормально поєднувати з повноцінної робочої діяльністю, тобто можна займатися роботою, але лише віддалено. На думку політика Осадчука така платформа прямий шлях до корупції на посаді депутата міськради, депутатам повинні платити гідні гроші, щоб вони не відволікалися на жодні схеми. А безкоштовні депутати і низькооплачувані чиновники надто дорого коштують державному бюджету. Осадчук наполягав на тому, що, оцінюючи сучасні потреби і ціни, депутату можна платити і сто тисяч гривень щомісяця і тоді мати з нього попит. Тоді у депутата буде стимул працювати і займатися повноцінно цією посадою, купити гідний автомобіль і квартиру, а не залишати депутатське місце, коли заманеться щоб займатися іншою роботою, за яку платять.

Андрій Осадчук

У 2016 році Андрій Осадчук потрапив в список найбагатших депутатів Київської міської ради. При чому він не просто увійшов в цей список, а очолив його завдяки минулій діяльності в компанії «Київстар».

Тільки на момент 2014 року його річна заробітна плата була більше 3 млн.грн.

Навколо мера Києва Віталія Кличка була низка скандалів і підозр. В одному з корупційних підозр засвітився і Осадчук. Коли Андрій Осадчук був у складі депутатів Київської міської ради, то він входив в число тих, хто підозрював мера в корупції і наполягав на проведенні розслідування по витраченим коштам на систему відеоспостереження.

У несанкціонованій траті на відеоспостереження Осадчук підозрював і директора інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської держадміністрації Юрія Назарова. На думку Осадчука видимих ​​результатів по встановленню відеоспостереження не було, але на самі ці системи на зимовий період 2019 року було списано 500 млн бюджетних гривень.

Будучи в депутатському корпусі Київської міської ради Осадчук, стабільно звітував про виконану депутатської роботи і викладав свої звіти у вільний доступ в інтернет просторі. На звернення громадян за 2018 рік склав 133 депутатських звернення та запиту, матеріальну допомогу від нього отримали 59 осіб. Відвідував практично всі пленарні засідання і сесійні дні.

У своїй декларації за минулий 2018 рік Осадчук вказав наявність п'яти квартир, одного житлового будинку та однієї земельної ділянки. Вказані п'ять джерел доходу, а також грошові активи, які розміщені на трьох банківських рахунках, а також готівкові кошти. Серед цінного майна вказані один легковий автомобіль, два годинники, друковані географічні карти і книги.

До речі, ще в 2000-х роках Осадчук збирав колекцію старовинних географічних карт, з метою дослідити розвиток назви «Україна» на політичних картах Європи. За час свого захоплення, йому вдалося зібрати одну з найбільш повних колекцій карт українських земель, які були видані в XV-XVIII століттях. Основна частина його колекції була оцифрована і викладена у відкритому доступі в інтернеті на сайт vkraina.

Фотографії

Андрій Осадчук

Андрій Осадчук

Відео

Посилання

Фейсбук