Біографія
Аліна Свідерська - юрист, екс-радниця міністра економіки Айвараса Абромавичуса, здобувала освіту в Кембриджі, э учасницею організації «Професійне уряд.
Народилася Аліна в Столиці в 1989 році.
Сім'я
Інформації щодо сімейного стану Аліни Свідерської, не знайдено
Освіта
Першу вищу освіту Свідерська отримувала в Києво-Могилянській академії, диплом спеціаліста права отримала в 2011 році. За той час, що Аліна навчалася в університеті, вона дізналася таку інформацію, що можна отримати повну стипендію в Оксфорді чи в Кембриджі, для цього необхідні високі бали в навчанні, активну соціальну участь, відвідування літніх шкіл, всіляких конференцій і волонтерство, після чого Аліна ставить перед собою завдання вступити до Кембриджу.
Аліна Свідерська випускниця Кембриджу в ньому вона закінчила магістратуру в 2012 році. Часто її запитують щодо цього утворення, чому саме Кебрідж? Чи було складно вступити туди? Аліна відповідає - «Так, було дуже важко, але я мріяла про це з 17 років, етап підготовки у мене зайняв три роки». Різниця в Кембріджскій і Українській освіті – в тім, що там студентів не контролюють, весь рік вони працюють самі для себе, пишуть різні есе, дисертації, а в кінці року здають підсумкових чотири іспити. Україні теж не завадить взяти до уваги таку систему навчання, вона дозволяє студентам самостійно розвиватися, вивчати історію університету, в якому вони навчаються і брати участь в його соціальному житті. Навчаючись в Кембриджі Аліна отримувала стипендію Сороса, яка перекривала всі її витрати, навіть квитки в дві сторони, гроші на харчування, перельоти, ще навіть залишалися кошти на подорожі.
Освіта в університеті незвичне для українців, так як лекції можна сказати індивідуальні, на лекціях зустрічі з професором студентів в кількості трьох людей, на кожне заняття потрібно знати весь матеріал на відмінно, варіант, що якщо не я, то хтось інший відповість, тут не пройде.
В процесі навчання Аліна Свідерська бере участь в різних конференціях і юридичних змаганнях. Були такі змагання, на яких вона зі своєю студентською командою виграли європейські раунди, а як винагороду отримали можливість поїхати в Гонконг. Дану поїздку повноцінно оплатили спонсори Кембріджа. Це неймовірна можливість яку дає Кембрідж, саме її хотілося б організовувати і для українських студентів.
Після Кембриджського університету Алана Свідерська проходила стажування в Лондоні в громадській організації. Там вона з іншими учнями лобіювала різні законопроекти в парламенті Великобританії.
Після закінчення навчання в Кембриджському університеті спілкування з друзями студентами не припинилося, завдяки такій тісній підтримки контактів на сьогоднішній день їм вдалося об'єднатися в організацію «Професійний уряд», вона об'єднала всіх випускників різних зарубіжних вузів. Аліна Свідерська каже - "Ми допомагаємо хлопцям пройти в державні служби" великій кількості учасників даної організації вже вдалося знайти для себе роботу за допомогою «професійного уряду».
Після цього повертається в Україну і влаштовується працювати в юридичну компанію.
Кар'єра і бізнес
Свідерська має певний досвід з парламентаріями Сполученого Королівства, його поголила під час проходження інтернатури в організації Liberty, тут вона працювала з питаннями про надання урядових консультацій з прав людини, а так само аналізом законопроектів і їх адвокації в парламенті Великобританії.
У 2013 році Аліна Свідерська займає посаду юриста в юридичній компанії Clifford Chance, де працює протягом двох років. Після стає радником Міністра економіки та займається питаннями дерегуляції. Через рік Аліна Свідерська стає партнером в компанії Aice Hydro AS, яка займається пошуком, відбором і розвитком різних інвестиційних проектів з розвитку малих гідроелектростанцій в нашій країні. Ще через рік Аліна Свідерська стає головою і за сумісництвом співзасновником громадської організації «Лабораторія чистої енергетики», дана організація займається дослідженнями, тема яку вони піднімають - транзит в чистої енергетики, боротьба зі змінами клімату та енергетичної децентралізації.
Протягом трьох років в плоть до 2017 року Аліна Свідерська є партнером і співзасновником громадської організації EasyBusiness, де займається розробкою та координацією ініціатив з дерегуляції української економіки.
Компромат і чутки
У 2019 Аліна Свідерська вступає в команду "Голос", так як їй стала близька одна із запропонованих ними програм щодо освіти. Пропозиція від партії - введення в школах електронних підручників для планшетів, а навчання по книгах залишити для будинку. Такою моделлю освіти вже тривалий час користуються в багатьох європейських країнах, це дає можливість учням все необхідне завжди мати при собі і не завантажувати при цьому рюкзак величезною кількістю книг.
Ще одна з ідеї пропонованої партією Вакрчука - це контролювати обсяг держфінансування університетів і зробити його залежним від кількості студентів, і кількості наукових публікацій. Таким чином кожен студент зможе вибрати цікавлять його дисципліни і оцінювати прослухані лекції. Подібна практика за вибором дисциплін вже давно є в багатьох європейських країнах.
Саме ці ідеї для розвитку освіти в Україні та підштовхнули Аліну Свідерську вступити в партію "Голос" і боротися за втілення всієї запланованих командою програми.
Будучи в команді «Голос», пройшовши No 19 за списками, керівником якої є Святослав Вакарчук, кандидат в народні депутати Аліна Свідерська висунула ідею від партії, про підвищення заробітної плати народним депутатам, так як робота депутатів дуже вибаглива, а в разі підвищення оплати за свою працю у них буде стимул працювати в інтересах людей.
Згідно із законодавством України, оклад народного депутата становить собою десять прожиткових мінімумів, що в сумі становить собою 19 210 гривень, з цієї суми ще вираховуються податки і збори. Заробітна плата народного депутата підвищиться відповідно, якщо він буде займати керівні посади. Партія «Голос» в свою чергу заявляла, що їх команда буде працювати над підвищенням виплат для народних обранців за рахунок різних бонусів і компенсацій.
Крім того кожен з депутатів Верховної Ради забезпечується компенсацією на проїзд по всій території України, на житло в столиці (якщо він не має особистого), на відрядження по території нашої країни; грошима на утримання службового приміщення в своєму окрузі, в тому, де проводиться прийом громадян; ще отримує різні доплати до своєї заробітної плати за наявну вчений ступінь або почесне звання; для народних депутатів, так само є безкоштовним медичним обслуговуванням.
Так само команда "Голос" працює над такими програмами: корупція чиновників - пропонують відновити для них кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а в подальшому організувати конфіскацію всього незаконно нажитого майна. Представники команди вважають, що все повинні бути на рівних і кожен зобов'язаний відповідати за свої вчинки, так і представники влади не повинні залишатися безкарними за корупцію.
Якщо такий закон буде прийнятий, то після цього команда планує запропонувати знімати з посади всіх чиновників, які стали замішані в різних корупційних схемах, при цьому скасувавши право на заставу в разі вчинення корупційного злочину. Так як відомо величезна кількість випадків, коли після виплати застави чиновники абсолютно спокійно могли повернутися до своєї посади або просто виїхати за кордон.
Фотографії
Відео
Посилання
Сторінки в соціальних мережах Аліни Свідерської не знайдено