На даний момент Петро Симоненко вже не йде в президенти, хоча ще зовсім недавно подавав відповідні документи до ЦВК. Чому керівнику фракції комуністів відмовили в участі у передвиборчій програмі? Яке майно задекларував батько п'ятьох дітей? Де відбувався обшук і скільки разів? Читайте досьє на політика та дізнайтеся подробиці його особистого життя. Як відреагувала на його розлучення компартія?
Біографія
Народився 1 серпня 1952 року.
Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Водяного Дракона.
Національність: українець.
Віросповідання: атеїст.
Вік екс-кандидата: 66 років.
Захоплення: шахи.
До 10 квітня 2019 року українцям повинні повідомити про результати виборів, які пройдуть 31 березня. Про можливості другого туру, який може відбутися 21 квітня, кажуть уже сьогодні. Рішення про повторне проведення виборів буде прийнято в тому випадку, якщо жоден кандидат не подолає бар'єр у 50%.
2 лютого 2019 року Центрвиборчком відмовив лідеру комуністів України в реєстрації кандидатом на майбутніх президентських виборах. Цікаво дізнатися, чому це сталося? Тоді читайте досьє на Петра Симоненко. Дізнайтеся, якою була його трудова діяльність? І що являє собою декларація лідера комуністів?
Сім'я
Дитинство та юність пройшли в місті Сталіно (так називався Донецьк із 1929 по 1961 рр.). Його батьки - звичайні трудівники. Мати працювала санітаркою, батько був трактористом.
Сімейний стан: одружений. Перша дружина - Світлана Володимирівна (1952 р.н.) Пара розписалася в 1974 році. Вони знайомі ще зі шкільних років - вчилися в паралельних класах. Коли дівчина виграла партію в шахи, Петро Симоненко вирішив, що перед ним - його доля. Прожили разом 35 років.
Другий раз одружився в 56 років. Його друга дружина - Оксана Миколаївна Ващенко (8.06.1978 р.н.) Вона молодша за чоловіка на 25 років, але це не завадило їм будувати сімейні стосунки. Друга дружина любить дорогі речі та брендові сумочки, вважає за краще їздити на «Лексусі» та користуватися дорогими парфумами.
Діти: два сина від першого шлюбу - Андрій (1974 р.н.), Костянтин (1977 р.н.). Незважаючи на солідний вік головного комуніста країни, у другому шлюбі в нього та другої дружини народилися троє дітей: дочка Марія (2009 р.н.), сини Іван (2010 р.н.) та Тимофій (2015 р.н.) У Петра Миколайовича є онук Володимир і внучка Єлизавета.
Його друга дружина - журналістка, радіоведуча. Вона працювала в інформаційному агентстві Golos.ua, з 2008 р. очолювала його. Після того, як почався шлюборозлучний процес, перша дружина ніяк не могла повірити в це. І стверджувала ЗМІ, що розлучення ні що інше, як політпровокація. Вона не вірила в народження їх першої спільної дитини. До останнього стверджувала, що благовірного «нагодували й одурманили», а дочку удочерили.
Весілля з Оксаною Ващенко вкрите таємницею. Відомо, що на урочистому заході була присутня і їхня 8-місячна дочка. Серед гостей - тільки найближчі. Наречена - не в весільному вбранні, а блакитній сукні без фати.
Світлана Володимирівна хотіла зберегти сім'ю. Стверджувала, що чоловік досить часто говорив про свою високу моральність, чим приспав її пильність. Казала, що останнім часом чоловік приходив додому дуже пізно - далеко за північ.
А потім і зовсім прийшла повістка на слухання справи про розлучення в Донецьку, хоча останні 10 років пара мешкала в столиці. Обурена жінка називала розлучення шахрайством. Колеги по компартії відмовлялися коментувати подію, стверджуючи, що в особисте життя один одного не втручаються.
Освіта
У 17 років, після закінчення школи, вступив до Донецького політехнічного інституту. Через 5 років отримав диплом про отримання вищої освіти за спеціальністю «інженер-електромеханік».
У 39 років став політологом, закінчивши Київський інститут політології й соцуправленія.
Кар'єра і бізнес
Закінчивши вищий навчальний заклад, почав працювати конструктором. Але пропрацював на цій посаді в інституті «Дондіпровуглемаш» зовсім недовго - трохи менше року. Після чого став інструктором, заввідділом. І взявся будувати кар'єру комуніста. Усе почалося з ленінської комуністичної спілки молоді.
Членом КПРС став у 1978 р. Потім послідувала партійна робота - був секретарем. Спочатку - Маріупольського міськкомітету КПУ. З 1989 р. - в Донецькому облкомітеті КПУ, пізніше - другим секретарем Донецького обкому КПУ.
З огляду на заборону комуністичної партії в 1991 році, працював на корпорації «Укрвуглемаш». Протягом двох років був тут заступником гендиректора. Аналогічну посаду займав і протягом наступних двох років на «Укруглепром».
Але бажання відродити Компартію не покидало його. І в 1992 році він очолив неофіційну ініціативну групу зі створення КПУ.
Народним депутатом України був протягом 20 років - з 1994 по 2014 рр.
Компромат і чутки
Керівнику фракції комуністів відмовили в участі в передвиборчій програмі, оскільки статут і символіка Комуністичної партії України, яка висунула його, не відповідають вимогам закону.
Якщо говорити про доходи лідера комуністів за 2017 рік, то його декларація включає пенсію в розмірі 128 тис. 880 грн. (10 тис. 740 грн. на місяць). Зарплата дружини - 119 тис. 541 грн. При цьому на її банківському рахунку - 101 тис. грн. та 19 тис. 900 євро. У Петра Миколайовича - всього лише 13 тис. 195 грн.
У нього є невелика земельна ділянка в Процеві Бориспільського району, що на Київщині. Його площa 1200 м². Київська квартира на 220 квадратів знаходиться у спільній власності: Петру Миколайовичу належить 33%, 34% - колишній дружині Світлані Володимирівні та ще 33% - синові Костянтину.
Київська квартира площею 74,31 м² також у спільній власності, тільки його другої дружини Оксани Миколаївни та її родичів - їй належать 25%. Дружина - власниця столичного офісу на 165,7 м². Ще одна київська квартира площею 160 м² - в оренді.
І хоча журналісти в ході інтерв'ю помітили, що комуніст носить швейцарський годинник Maurice Lacroix, ніяке інше майно (годинник, коштовності, в тому числі транспортні засоби) в декларації не вказані.
Нинішня дружина - кінцевий бенефіціар ТОВ «Голос Ю.А.» Живе пара зараз у будинку батьків дружини за містом, в селі Березівка. Населений пункт знаходиться в 40 кілометрах від столиці. Це зовсім не дача, а розкішний особняк. Біля будинку - власне озеро у вигляді серця.
Офіційно виходить, ніби лідер комуністів практично жебрак. Щодо елітного маєтку він стверджує, що цей будинок був куплений батьками дружини ще до початку їхніх стосунків і спільного життя. За документами належить тещі.
За даними відкритих джерел, обшук проходив у цьому особняку. Розслідування справи екс-лідера КПУ призвело до ряду перевірок. Обшуків було аж 24! Сам Петро Миколайович неодноразово обурювався медіа-виданням, що за ним постійно стежать і прослуховують.
СБУ, які шукали компромат, вилучили матеріали й статті, над якими наш герой тоді працював. Були вилучені комп'ютери та телефони. У інтерв´ю ЗМІ Петро Симоненко повідомляв, що комуністів таким чином «хочуть дискредитувати в очах громадськості, мовляв, ми - злочинці».
Але навіщо головному українському комуністу знадобилося брати участь у президентських перегонах? Після Майдану Україна практично забула про існування компартії. І навряд чи їй вдалося б вийти на політичну арену. На що ж розраховував наш герой?
Швидше за все, хотів нагадати про себе. І приницпово показати, що партія жива. Перший секретар ЦК у КПУ навіть зареєструвався на Фейсбуці. Його нова сторінка з'явилася в грудні 2018-го. У соцмережі лідер КПУ публікує свої інтерв'ю, відеозвернення, ділиться посиланнями. Тобто став раптом активним учасником соцмережі.
І ділиться з передплатниками головною проблемою компартії: їх, комуністів, не пускають у інформаційний простір виборців, чого не скажеш «про проамериканських кандидатів». Незважаючи на те, що діяльність компартії за законом про декомунізацію заборонена, в державному реєстрі партій Міністерства юстиції, вона як і раніше числиться, повідомляє strana.ua.
Що ж, схоже, бажання Петра Симоненка стати кандидатом у президенти, - чисто символічне. Швидше за все, недопуск головного комуніста дозволить уникнути низького рейтингу. І при цьому продемонструє, що комуністи нікуди не зникли.
Фотографії
Відео
Посилання
Персональный сайт КПУ - тут представлена програма компартії, статут, новини, контакти.