Біографія

Анастасія Олегівна Красносільська, народилася в Києві 23 червня 1984 р.

Знак зодіаку Рак.

Основна діяльність Анастасії - боротьба в корупційних питаннях. Стала народною обраницею від партії «Слуга народу» на позачергових парламентських виборах в Верховну раду 2019.

Сім'я

Згідно з відкритими джерелами на даний момент Анастасія незаміжня, дітей немає.

Анастасія Красносільська

Освіта

По закінченню школи, вищу освіту отримала в Київському економічному університеті імені Вадима Гетьмана на юридичному факультеті. Другу вищу освіту отримала в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на філософському факультеті.

Кар'єра і бізнес

Починаючи з 2012 року Анастасія була координатором проекту «Центр політичних досліджень». В її сфері діяльності був аналіз стану громадянського суспільства, а також питання розвитку українського суспільства. Всерйоз зацікавившись темою подолання корупції та корупційних питань, з 2016 по 2019 рік керувала адвокацькою програмою Центру протидії корупції. В цей же період часу була одним з делегатів країни в Раді Європи проти корупції.

Анастасія Олегівна була одним з лідерів створення антикорупційного суду в Україні. Експерт проекту «Громадяни в дії». Член національної ради з питань антикорупційної політики. Займається підприємницькою діяльністю. Член комісії з питань правової реформи. Експерт з податкового законодавства.

Політична кар'єра Анастасії почалася з того, що вона була помічницею-консультантом в період 7-го і 8-го скликання Верховної Ради. Вона була помічницею на громадських засадах у народного депутата від блоку Петра Порошенка - Павла Різаненко.

Сама ж стала кандидатом в народні депутати на парламентських виборах 2019 від партії «Слуга народу». Йшла під 8-им номером у списку, як безпартійна. Здобула перемогу і пройшла до складу Верховної Ради. Названа кандидатом на посаду глави комітету з питань протидії корупції у Верховній Раді 9 скликання.

Анастасія Красносільська

Компромат і чутки

У 2018 році в дію вступили зміни в Кримінальному процесуальному кодексі. Одна зі змін полягала в «скандальної правці Лозового», згідно з якою кардинально скорочувалися терміни досудового розслідування, прив'язки слідчих підрозділів поліції до конкретного суду в тому чи іншій регіоні, але сама «капосна» особливість цього закону була в тому, що слідчі права самостійно не могли призначати експертизу, це дозволялося зробити тільки з дозволу слідчого судді. Саме цей законопроект викликав у Анастасії Красносільскій ряд роздумів і збурень, якими вона ділилася в відкритих джерелах.

На думку Анастасії Олегівни такий законопроект з легкістю дозволить фігурантам корупційних справ отримати необхідну їм інформацію про деталі слідства та експертиз щодо їх афер. При цьому також стануть відомі імена експертів, при бажанні і «особливих фінансових можливостях» аферисти зможуть зустрітися з ними нібито для «дружніх бесід», але само собою зрозуміло, що ці бесіди будуть спрямовані на вигідне проведення експертизи і відповідно справ на користь аферистів або корупціонерів. Вадою цього закону Анастасія вважає, те, що без суду стає неможливим призначення жодної експертизи і зовсім не буде різниці буде ця експертиза спрямована на стан економічного збитку або ж це буде експертиза для тіла померлої людини. Законопроект, який функціонував до цих правок передбачав, що вже через годину після пограбування або побиття слідчий цієї справи міг призначити експертизу, а після наведення на це буде потрібно як мінімум три дня. Анастасія стверджує, що тим самим парламентарії створили серйозну проблему, згідно з якою за твердження кожного кроку слідчі повинні йти в суд, змушуючи чекати потерпілих і посилювати хід розслідування і навіть подовжувати очікування, щоб родичі могли поховати померлого людини.

Конституційним судом було скасовано стаття про незаконне збагачення. На думку Анастасії Красносільскої таке скасування забере частину роботи у антикорупційного суду. Так як скасування норми незаконного збагачення - це фактично друга амністія для чиновників. У відкритих джерелах, Анастасія детально описує, що скасування норми тягне за собою повне або часткове звільнення від судових позовів щодо незаконних доходів. Таке рішення Конституційного суду діє врозріз інтересам і нормам Конвенції ООН про запобігання корупції. Анастасія стверджує, що зняття цієї норми це по факту друга амністія, адже перша була в 2014 році, коли вирішили переглянути норму, але відтягнули цей процес до початку 2015 року, коли почала діяти система декларування.

Втім, не все далеко чисто і з самими кандидатами на вступ до антикорупційного суду. Красносільська проводячи аналіз кандидатів, які успішно пройшли іспит на посаду суддів антикорупційного суду виявила, що половина з них має сумнівну репутацію. Частина з них навіть була задіяна в корупційних схемах при минулих владах. Анастасія Красносільська пояснює, що в чорний список потрапили ті кандидати, які в своїй декларації вказували невірні дані, як правило вони нібито «забували» внести автомобілі, квартири і грошові заощадження. Але частина з тих кандидатів хто заніс свої заощадження не могли пояснити звідки вони взялися при тому, що самі кандидати займали досить невисокооплачувані посади, та не мали власного бізнесу, який міг би приносити задекларований дохід. Також в чорний список потрапляли кандидати, які мали причетність до сумнівних рішень щодо учасників Майдану. Під час перевірки сумнівних політичних зв'язків також відсіялась частина кандидатів. І Анастасія і її антикорупційний комітет закликали до того, що кандидати які потрапили під сумніви в зв'язку зі своєю декларацією, можуть просто оскаржити це рішення, при цьому чітко і лаконічно пояснити джерело своїх доходів і не посилатися на подарунки старих родичів і впливових знайомих. Відомі і впливові політики вже неодноразово намагалися і намагаються протягнути до антикорупційного суду своїх підставних людей і всіляко намагалися дискредитувати дійсно гідних представників на посаду судді в антикорупційній гілки. Анастасія Олегівна підкреслює, що вона і її комітет не ставили собі за завдання знайти кілька десятків людей, яким можна довіряти і які гідні бути членами антикорупційного суддівства, вони навпаки із загального списку людей шукали тих, кому не можна довіряти і ні в якому разі не допускати в ряди антикорупційних суддів.

Сама антикорупційна діяльність громадської діячки Анастасії Красносільскої є гідним джерелом доходу. Наприклад, в 2017 році вона, будучи юристом ЦПК отримала виплату в розмірі 404 тис.грн. як ФОП.

Декларація Анастасії Красносільскої виглядає наступним чином: вона зареєстрована як фізична особа підприємець, в користуванні є три квартири, право на власність однієї з них отримала ще в 1993 р, друга придбана в 2006 році і третя в 2018. У нерухомості вказано паркувальне машиномісце, земельна ділянка. Об'єктів незавершеного будівництва немає. У цінне рухоме майно вказана кішка Маруська, а про транспортні засоби сказано, що є два легкових автомобіля. Один з її членів сім'ї має корпоративні права на два підприємства, а також є бенефіціаром двох підприємств. Її доходи можна порівняти з 2017 роком, які мало чим відрізняються від 2018 року.

Фотографії

Анастасія Красносільська

Анастасія Красносільська

Відео

Посилання

Фейсбук