Біографія

Олена Шуляк уродженка столиці. Народилася 24 січня 1976 р Бізнес-вумен, балотувалася на позачергових парламентських виборах в Верховну Раду. Депутат від партії «Слуга народу».

Сім'я

Олена заміжня, виховує доньку Дарину. Дочка студентка одного з українських ВУЗів.

Освіта

По закінченню Київської школи, вищу освіту отримала в транспортному університеті за фахом економіка і управління в будівництві. Другу освіту заочно отримала в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Психологія». Ще одну освіту отримала в Міжнародному інституті менеджменту, де отримала освітній ступінь магістра в бізнес-адмініструванні.

Олена Шуляк

Кар'єра і бізнес

По закінченню ВНЗ Олена Олексіївна почала займатися підприємницькою діяльністю. Отримала сертифікат аудитора і почала свою кар'єру з аудиторської фірми «Стандарт». У цій фірмі вона була не просто працівником, а власницею і директором. Через рік її компанія увійшла до складу ФПГ «Midland Group». Протягом шести років Шуляк працювала в цій організації, займаючи посаду голови аудиторського департаменту. Компанія Midland займається продажею і будівництвом комерційної нерухомості. Здобувши освіту в сфері бізнес-адміністрування стала членом наглядової ради в «Експрес-банк». У 2007 році стала генеральним директором в компанії «Midland Group». Далі - віце-президент в одній з міжнародних організацій. У 2014 році після революції гідності Олена Олексіївна подавала електронну заявку на посаду глави Фіскальної служби. Не припиняючи своєї діяльності в 2017 році Шуляк, стала співзасновником в компанії «Кріейтор», що дозволяло їй мати більше 38% активів компанії, яка займалася наданням приміщень в оренду. Є керівником сектора «Будівництво».

На позачергові парламентські вибори в Верховну раду пішла як кандидат від партії «Слуга народу». Будучи №13 в списку, увійшла до складу народних обранців.

Олена Шуляк

Компромат і чутки

Згідно з аналізом ринку в питаннях виробленої сировини для скла Олена Олексіївна робить висновок, що на момент 2017 року біля 98% сировини для виготовлення скла експортується в Росію і Білорусь і вже звідти у вигляді готової продукції імпортуються в Україну та інші країни. І все це з простої причини, що будівельники і виробники не можуть використовувати сировину і виготовляти продукцію відповідно до технічних норм ЄС.

В результаті відбувається перекачування великої суми коштів, яка щорічно осідає на рахунках інших країн, але не в рідній Україні. Саме це і призводить до нестабільної і достатньо дорогої продукції в готовому вигляді.

З огляду на широкий спектр діяльності Шуляк, вона не залишалася осторонь від життєвих проблем і питань підприємництва. Зокрема, у відкритих джерелах вона неодноразово інформувала людей на різні питання, зокрема розповідала про те, як можна спростити собі оформлення землі.

На думку Шуляк оформлення землі під будівництво це один з найскладніших процедур в сфері нерухомості. Експертка вважає, що нині встановлені норми не відповідають вимогам і тільки подовжують процес оформлення. Якщо не враховувати систему аукціонів, то для оформлення землі необхідно зібрати близько півсотні документів, близько 15-ти погоджень в різних інстанціях, зустрічатися з відповідними чиновниками, які мають відношення до конкретної ділянки землі. І ось тільки в період від року до трьох можна отримати оформлення на бажану ділянку і почати на ньому будівництво. Шуляк наполягає на тому, що міністерство аграрної політики і державний геодезичний кадастр повинні переглянути процедуру оформлення землі і зробити з заплутаної системи, швидкий і зрозумілий сервіс як для конкретної людини, так і для організації.

Шуляк піднімала питання і про будівництво нових сучасних шкіл, які повинні прийти на зміну радянським. Нова школа має на увазі під собою створення комфортної обстановки в якій знаходяться діти. За підрахунками Шуляк за період навчання 11 років в середньо освітніх школах, діти в них проводять повноцінних 7 років і 7 місяців, що само собою позначається на освітньому процесі, особистому самопочутті і міжособистісній взаємодії. Тому Олена Олексіївна закликає до створення нових шкіл, в яких мають бути взяті норми інсоляції, що дозволяють сонячним променям проникати в шкільні класи в повній мірі. Адже це не тільки елемент освітлення і затишку, а також необхідний оздоровчий компонент для молодого і зростаючого організму. Також сонячні промені несуть собою бактерицидну дію на мікрофлору навколишнього середовища. Шуляк закликає врахувати і Європейський досвід і прийти до створення таких споруд, які дозволять інсоляції бути 365 днів в рік.

Друге на, що необхідно звернути увагу так це на наявність сміттєпроводу в школах. Багато хто намагається перейти на формат сортування сміття, а відсутність відповідних баків і сміттєпроводів веде до того, що діти зі шкільної лави вибирають для себе нормою звалювати все сміття в один контейнер. У своїх статтях через відкриті джерела Шуляк закликає вкладати податки жителів на удосконалення кабінетів і шкіл в цілому, а не на дорогий ремонт кабінету директора і завучів.

Олена Шуляк намагалася звернути увагу громадян на стан недобудованих житлових приміщень. Тобто за фактом, люди вклали в них кошти з думками перебратися в це житло, коли воно буде введено в експлуатацію. Але цього може не статися, адже будівництво розпочалося, але було законсервоване через нелегальність будови. Тобто власник ділянки не до кінця або зовсім не збирав необхідні дані для початку правильних будівельних робіт. На жаль в країні така система, що всі існуючі будинки є пережитками радянського союзу. Частина будинків перебуває в аварійному стані, частина ще «дихають». Нині система влаштована так, що багатоквартирні будинки не споруджуються за державний бюджет, а лягають на плечі майбутніх мешканців цих будинків.

Питання аферистів, які бажають нажитися і вже нажилися на будівництві житлових комплексів актуальне не тільки для столиці, в інших великих містах також є ряд недобудов з ошуканими вкладниками. Після чергового скандалу з багатотисячними обдуреними людьми парламент все ж зробив правки в закон, що стосується інвестиційної діяльності. Тепер будівельним компаніям забороняється безпосередньо складати інвестиційні договори та залучати кошти майбутніх мешканців-інвесторів. Для прозорості цієї процедури, тепер залучати кошти інвесторів можна тільки через відповідні фонди фінансування будівництва. Втім, на створення такої аферистських діяльності штовхає і сама система. Процедура виділення земельної ділянки триває як мінімум 8 місяців, і то після проходження цього часу немає стовідсоткової впевненості, що людина він же замовник отримає відповідний документ про право будівництва на конкретній ділянці. Були випадки, коли обрана ділянка землі на якій почався збір відповідних документів оперативно передавалася в «інші руки», які як правило були пов'язані з владою. Час очікування і простою в період 8-ми місяців дуже дорого коштують бізнесу. Тому початок робіт забудовники і вирішують почати ще до отримання відповідних документів, розраховуючи на позитивний результат справи. Частина забудовників бачить тільки один вихід - почати незаконне будівництво, а потім в потрібний момент «домовиться» з відповідними органами.

Фотографії

Олена Шуляк

Олена Шуляк

Відео

Посилання

Фейсбук