Біографія
Дата народження: 14.08.74.
Г. Івано-Франківськ, Україна.
Сім'я
Є дружина і діти (3 дочки і 1 син).
Сестра Наталя Романівна Василюк.
Батьки були простими інженерами, які працювали на ливарному заводі.
Після школи Олег їде до Чернівців і навчається у вузі, який зараз називають Західноукраїнським економіко-правовим університетом. Тоді він був майже найкращим комерційним економічним вузом.
Освіта
Першу освіту отримує в 96-му році в Чернівецькому економіко-правовому інституті, де вивчає управління бізнесом.
Другу освіту отримує вже в 2005-му році в рідному Івано-Франківську, в його НТУУ нафти і газу. Тут він стає дипломованим фахівцем в інженерії, менеджменті та фізики.
Кар'єра і бізнес
Бізнес
Свою першу роботу отримує фірмі «КГД». Ця компанія займалася реалізацією газу. Олег Романович тут стає референтом-адміністратором, менеджером і заступником начальника відділу по товарних поставках, а також начальником комерційного відділу.
У 2001 році стає ще й засновником Прикарпатської фінансової корпорації, оптова торгівля алкоголем, продуктами харчування і нафтопродуктами.
У 2002 році бере участь у виборах та проходить в депутати міськради і звільняється з КГД.
У 2003 завдяки отриманню банківських кредитів купує птахофабрику, на основі якої створює свою компанію «Авангард» - зараз одного з найбільших світових виробників курячих яєць і порошку з них. У 2004 засновує банк «Фінансова ініціатива».
Два роки, з 2005 по 2007, працює в НАК «Нафтогазі». Спочатку як начальник управління експертної оцінки інвестицій та корпоративного фінансування, а через рік вже як заступник голови правління О. Івченко.
Починаючи з 2007 року, Бахматюк - голова ради директорів «Авангарду». У 2010 році Бахматюк виводить агрохолдинг на біржу Лондона, завдяки чому привертає близько 208 млн. Дол.
У 2011 році засновує UkrLandFarming, ще один агрохолдинг, найбільший з вертикально інтегрованих в Україні. У тому ж році стає власником VAB банку. Уже восени 2014 починається велика «банківська чистка» глави НБУ Валерія Гонтарєва від якої страждають десятки успішних українських банків. Олег Бахматюк пропонує НБУ залучити аудиторів великої четвірки для вирішення питання реструктуризації боргів двох раніше підконтрольних йому банків, що знаходяться в управлінні фонду гарантування вкладів фізосіб. Олег Бахматюк заявив, що сподівається конструктивно вирішити питання боргу з новим главою НБУ. Зараз Олег Бахматюк - єдиний з власників банків, які постраждали в результаті «банківської зачистки»,, який заявляє про готовність виплатити всі борги своїх банків за погодженням з НБУ процедури реструктуризації.
З початком російської агресії в 2014 році агрохолдинг UkrLandFarming втратив частину активів, які виявилися на окупованій території. Проте агрохолдинг почав процедуру реструктуризації боргу перед державним «Ощадбанком», а також нарощує земельний банк і відновлює позиції лідера аграрного виробництва України. Агрохолдинг нарощує обсяги виробництва і експорту продукції, активно розвиває мережу елеваторів потужністю в 2,6 млн т, завойовує нові ринки - в першу чергу Азії і Близького Сходу. Зараз на 300 підприємствах групи компаній, розташованих в 600 населених пунктах України, працює понад 30 тис. Осіб, а самі підприємства входять до числа найбільших платників податків України.
Політика
У політику потрапляє в 2002 році, як раз коли стає депутатом міськради в Івано-Франківську. Тоді він ставився до фракції «Економічне відродження», займає пост члена комісії міськради з планування цін, фінансів і бюджету.
Компромат і чутки
Починаючи з 2010 року постійно займає далеко не останні місця в списках самих заможних людей в Україні за версією різних журналів, в основному «Фокус» і «Кореспондент». У 2010 році в першому він зайняв місце №47 зі станом 232,5 мільйонів доларів, а в другому журналі №18 - 700 мільйонів. У 2011 році до цих двох журналів приєднався і американський «Forbes». У ньому Бахматюку відвели 7 місце серед українців і 1140 місце по світу (1 мільярд доларів).
На 2014 рік він подвоїв свої статки - 2,67 мільярда доларів, що дало йому шосту позицію в «Фокусі». На 2018 Forbes оцінює стан Бахматюка в 138 мільйонів доларів.
Олег Романович також вважається власником «Авангарду», співвласником кількох транспортних, харчових, фінансових компаній і компаній в сфері нерухомості. Крім Авангарду також відомі й інші його компанії: Укрлендфармінг (UkrLandfarming), Фінансова ініціатива, VAB банк.
Фотографії
Відео