Литвин Володимир двічі очолював ВР. А сьогодні він залишився незатребуваним. Цікаво, чому виборці практично забули про нього? Може, він знову знадобиться Україні? Скільки в нього та його дружини мільйонів? І звідки така розкіш? Читай все найцікавіше про політика прямо зараз!
Біографія
Народився 28 квітня 1956 року.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли в мальовничому селі Слобода-Романівська. Воно знаходиться в Новоград-Волинському районі Житомирської області.
Батьки: батько - Михайло Климович (1930 р.н.), мати - Ольга Андріївна (1929 р.н.). Працювали в колгоспі, виховували трьох дітей. Володимир - найстарший із братів. Микола (майбутній генерал-полковник армії) на п'ять років менший. Петро - наймолодший (майбутній генерал-лейтенант, 1967 р.н.).
Так як перспектив у селі не було, сімнадцятирічний Володя першим покидає рідну домівку, щоб вступити на істфак. Слідом за ним їдуть і брати.
Сім'я: дружина Тетяна Костянтинівна (дівоче прізвище - Панікарська, 1960 р.н.) Познайомився з нею на Дні народження аспіранта. Вона - студентка Інституту легкої промисловості, донька Першого секретаря Печерського райкому КПУ. Просив руки його доньки в... письмовій формі.
За словами його знайомих, на той момент він навіть купив норкову шубу (останній писк моди), в якій ходив на побачення. Тетяна зібралася вийти заміж за Литвина. Далі його чекало одруження, гарний стартовий капітал і столична квартира на додачу.
Діти: дочка Олена (1982 р.н.), син Іван (1989 р.н.) Сьогодні тридцятишестирічна Лєна володіє Будинком розкоші «Вілла Гросс». Вона - відома тусовщиця, любителька сумочок Chanel і дорогих телефонів Vertu (найдешевша модель коштує нині п'ять із половиною тисяч доларів). У неї - персональний Ford Mustang. Об'єм двигуна спорт-кара - 4,6 літрів.
Син Іван навчався в одному з престижних вузів країни КІМО. Одружився в 2014 році на Тетяні Тереховій - доньці Андрія Деркача і внучки Леоніда Деркача, давнього знайомого Володимира Михайловича (знав його з дев'яностих).
Тамада на весіллі - російський телеведучий Андрій Малахов. Гостей розважали Вєрка Сердючка і Філіп Кіркоров. Щоб торжество ніхто не зіпсував, адже часи були непевні, вуличні бої тощо - гостей і молодят охороняв загін «Беркута» і рота ВВ.
Національність Литвина В. М.: українець. Чутки про те, що він - єврей, - недостовірні.
Віросповідання: православний.
Хобі, захоплення: футбол, рибалка, кінний спорт, любить собак, особливо - далматинцев. З книг віддає перевагу історичній літературі. Любить читати мемуари.
Освіта
У вісімнадцять років, після закінчення середньої школи, вступає до Київського держуніверситету ім. Т. Г. Шевченка. Закінчив із червоним дипломом.
В армії не служив навіть після закінчення вищого навчального закладу. За даними skelet-info, співпрацював із КДБ за існуючою тоді програмою. Нових кадрів шукали за радянських часів у комсомольських комітетах та вузах.
На добровільних засадах вони повинні були доносити на товаришів. І виконувати певні завдання, провокації в тому числі. Яке саме виконував Литвин - службова таємниця.
У 2008 році сам Володимир Михайлович розповідав (можливо, вигадану ним історію) про те, що в студентські роки просто був сторожем у дитсадку для співробітників КДБ.
У двадцять вісім років захищає кандидатську.
Кар'єра і бізнес
Відразу після закінчення університету двадцятидворічний Володимир, який закінчив вуз із відзнакою, залишається в ньому на посаді старшого методиста, потім стає помічником ректора.
Через два роки - старший викладач істфаку КДУ.
Наступних три роки не без допомоги тестя став начальником управління в Міністерстві вищої і спеціальної освіти УРСР.
1989 г. - працює спочатку лектором в ЦК КПУ. Згодом - консультантом-помічником секретаря ЦК.
У переломних дев'яностих нібито підробляє нічним сторожем у агрофірмі «Україна». Таку інформацію зазначає офіційне джерело, де є його автобіографія.
У 1993 році обидва його брата повертаються до України. Микола кидає кар'єру в російській армії. Петро переводиться з Далекого Сходу в Прикарпатський округ.
У цьому ж році Литвин знайомиться з Леонідом Кучмою.
З приходом Литвина до влади успішно вгору пішла й кар`єра його братів.
У 2002 р - народний депутат України. Партія «За єдину Україну» - Литвин очолює виборчий список пропрезидентського блоку.
2002-2006 рр. і з 9.12.2008 р - голова Верховної Ради України.
4.07.2012 р - після прийняття Верховною Радою закону про мови подав у відставку. Щоправда, її не прийняли.
З початком Майдану-2004 став політмаяком, зайнявши нейтральну позицію між Януковичем і Ющенком. Але оскільки «помаранчеві» здобували перемогу, став на їхній бік.
Організувавши успішне «пакетне» голосування в грудні 2004 року, на знак подяки за це отримав згодом від Ющенка медаль Героя України і крісло спікера до кінця скликання.
2006 - вкладає багато коштів у рекламу, бере участь у різних шоу. Але його передвиборча компанія виявилася не такою успішною. І блок набрав мало голосів.
У 2007 під гаслом «Україні потрібен Литвин» Блок Литвина пройшов у Раду на дострокових виборах.
Декларація
Згідно з декларацією за 2014 рік, загальна сума сукупного доходу в гривнях - два мільйони шістсот п'ятдесят чотири тисячі сто п'ятдесят вісім. Членів сім'ї - один мільйон чотириста чотирнадцять тисяч двісті вісімдесят.
Зарплата декларанта на той момент - сто вісімдесят чотири тис. сто дев'ятнадцять грн. Авторська винагорода - шістсот сорок п'ять тис. грн. Дивіденди, відсотки - чотириста п'ятдесят вісім тис. сто п'ятдесят п'ять грн. Членів сім'ї - трохи більше мільйона. Прибуток від передачі в оренду майна - мільйон сто двадцять дві тисячі.
Квартира площею двісті шістдесят кв. м. Гараж - вісімнадцять. Земельна ділянка - дев'яносто п'ять тисяч шістсот.
З транспортних засобів: Toyota Land Cruiser, 2013 р.в., ГАЗ 21, 1962 р.в.
У банку тоді зберігав тринадцять мільйонів шістдесят дві тисячі шістсот сімдесят три гривні. Сума грошей, вкладених у звітному році - два мільйони сто тридцять вісім тисяч шістсот вісімдесят грн. У членів сім'ї в банку - понад двадцять мільйонів.
Згідно з декларацією за 2017 рік, з нерухомості, крім столичної квартири, декларує ще житловий будинок у Києві на п'ятсот п'ятдесят квадратів. Знаходиться в оренді. Власник: юрособа, зареєстрована в Україні, найменування: Дирекція будинку відпочинку "Конча - Заспа".
Таким же чином орендується нежитлове приміщення на чотириста двадцять один квадрат. При цьому в нього - п'ятдесятивідсоткова пільгова знижка на оплату комунальних послуг.
Дві земельні ділянки величезних площ (їх загальна площа зазначена в 2014 р.) знаходяться в Ємчихах Миронівського району Київської області. Власниця - дружина Литвина.
Декларує годинник Zenit, Hublot Geneve collection, чотири тис. п'ятсот книг, тридцять дві ікони, тридцять п'ять картин, зброя BD-880, дві одиниці Blaser, Крейгоф.
З авто - все та ж Toyota Land Cruiser. Машини ГАЗ у цій декларації вже немає.
Зарплата за рік - трохи менше трьохсот тис. грн. Стипендія академіка НАНУ - шістдесят одна тис. триста сорок чотири грн. Прибуток від надання майна в оренду - один млн. двісті тис. грн.
Відсотки від вкладів у різні банки (загальна сума) - триста шістдесят дев'ять тис. вісімсот п'ятьдесят грн. Дружини - сімсот сімдесят шість тис. сто шістдесят одна грн.
Пенсія Володимира Михайловича - сто двадцять одна тис. сімсот п'ятнадцять грн.
На його різних банківських рахунках числяться такі суми:
• Один млн. чотириста сорок тис. чотириста дев'ять гривень.
• Сто тридцять одна тис. п'ятсот п'ятдесят вісім доларів.
• Вісімсот дев'яносто вісім тис. сімсот сімдесят одна грн.
• Триста три тис. двісті дев'яносто грн.
• Сто дев'яносто три тис. п'ятсот п'ятдесят вісім швейцарських франків.
• П'ятдесят дві тис. вісімсот сімдесят дев'ять євро.
• Вісімдесят тис. доларів.
У дружини Тетяни Костянтинівни:
• Сто сімдесят тис. шістсот сорок чотири долари.
• Двісті дев'яносто дев'ять тис. двісті тридцять грн.
• Шістдесят вісім тис. сімсот п'ятдесят п'ять євро.
• Тридцять три тис. шістсот п'ятдесят чотири долари.
• П'ятсот тридцять тис. доларів.
• Сімсот вісімдесят дев'ять доларів.
Готівкою в неї:
• Сімсот вісімдесят чотири тис. шістсот шістдесят чотири долари.
• Один млн. сто дев'яносто тис. грн.
У нього:
• Дев'яносто шість тис. доларів.
• Один млн. триста тис. грн.
Сума, оплачена за оренду нерухомості - сімсот три тисячі шістсот п'ять грн.
Якщо ти, дорогий читачу, вже втомився читати ці терміни-перерахування настільки величезних коштів, поспішу заспокоїти - більше не стану мучити.
Подумати тільки: а якщо порахувати спільні готівку та банківські вкладення всіх народних депутатів? Вийдуть мільярди гривень! А якщо врахувати той факт, що деякі декларанти вказують неправдиві суми? Так, масштаби кеша наших нардепів вражають. Може, простіше буде рахувати їхні гроші в кілограмах?
Компромат і чутки
У 2002 році народний депутат Григорій Омельченко надав документи про перекачування валюти ЗАТ «ТНК-Україна Інвест» через офшори «Асміс-компані С.А». У шахрайстві був замішаний Литвин. Тільки Генеральна прокуратура оголосила надані докази сфальсифікованими.
За п'ять років до цього Володимир Михайлович Литвин провернув «інтелектуальну» аферу. Діяв він не поодинці, а разом із Ігорем Михайловичем Бакаєм, який був тоді позаштатним радником Президента.
Вони привласнили вісімдесят вісім винахідницьких патентів ТОВ «Нові мікротехнології». І згодом продали їх держкомпаніям за сто вісімдесят вісім млн. грн. Але і в цьому випадку Генпрокуратура, а також Державна податкова криміналу не знайшли. Ось так легко «заробляються» у нас в країні мільйони.
Ще один скандал навколо його особистості був пов'язаний із отриманням статусу «учасника бойових дій». 10.01.2001 р. він у складі української делегації в якості контингенту миротворчих сил побував у Югославії.
Багато хто вирішив зробити собі статус «учасника бойових дій», оскільки в такому випадку можна було оформити пільги. Закон дозволяв це зробити, адже вони були в зоні конфлікту.
Але найбільший скандал на адресу Литвинова - «касетний». Литвин фігурував у ньому як один із замовників у вбивстві Георгія Гонгадзе. Один із голосів, який звучав на «плівці Мельниченка», схожий на його.
За словами очевидців, його реакцією став нервовий страх, переляк і шок. Володимир Цвіль (помічник Олександра Мороза) стверджував, що той запанікував. Прохання Мельниченко про порушення кримінальної справи проти Литвина, Кучми і Кравченка Генпрокуратура відхилила.
Екс-глава Адміністрації Президента України стверджує, що цю справу на нього «повішали». І нібито він сам дуже хоче розібратися в цій заплутаній історії.
Багато джерел повідомляють про те, що між Литвиновим і журналісткою «Інтерфаксу» Притулою зав'язалися любовні відносини. Як результат - отримання нею ряду регалій.
Якщо вірити сайту skelet-info, Гергий Гонгадзе став третім у їх відносинах. А в 2000 р. дівчина і зовсім кидає роботу в Адміністрації Президента і відбуває з Гонгадзе до США з метою роботи над проектом «Української правди».
Імовірно, вони скаржилися на утиски свободи слова у нас в країні. І потребували політичного захисту. Литвин, бажаючи помститися, через Кучму і його оточення представив молодого журналіста, як небезпечного оповідача, якому варто «вкоротити язика».
Після того, що сталося, звинувачення тільки свистіли біля скронь Литвина. Він, як і раніше, тримався на плаву, багатів і процвітав. У його житті залишилося все, як було раніше.
Позафракційний нардеп заявляє сьогодні, що за часів Євромайдану політики стимулювали людей, які протестували проти тієї влади. За його словами, вони хотіли "на крові вбігти у владу".
У ефірі програма "Бацман" і зовсім заявив, що Україні сьогодні потрібен Литвин. На питання про вибори і те, що першою кандидатурою йде Юлія Тимошенко, і чи зможе вона закінчити війну? Відповів, що це буде вкрай складно зробити. І взагалі - він розчарований Юлією Володимирівною. Зазначив, що це вже інший політик, а не той, якого він знав до 2010 року.
Щодо інших претендентів, зокрема, Ляшко і Гриценко зазначив, що навряд чи вони зможуть впоратися з війною. А Порошенко, щоб знову стати Президентом, повинен сформувати команду союзників, а не підлеглих. Люди розуму повинні, за його словами, відстоювати свої позиції.
Побачимо, як будуть розвиватися події далі. Зрозуміло тут поки одне: з корупцією в країні у нас не борються. Є лише багато красивих обіцянок. Але фактично все залишається на своїх місцях. У влади - олігархи, а народ збирає крихти.
Фотографії