Сім'я

Старша сестра Анатолія Васильовича — Марія (1959 р.) — відома письменниця, автор двох десятків книжок, лауреат Шевченківської премії, двічі обиралася народним депутатом Верховної Ради України від партії Удар.

Матіос одружений з Іриною Барах, яка займається підприємницькою діяльністю. У Анатолія є син і дочка.

Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика
Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика

Освіта

Після закінчення сільської школи Анатолій поступив в музичне училище у Чернівцях, яке закінчив у 1988 році. Після нього Матіоса призвали служити в радянську армію.

Демобілізувавшись він вступив до Чернівецького державного університету імені Федьковича і закінчив його в 1997 році, отримавши диплом юриста.

Анатолій Матіос - кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України, генерал-полковник юстиції

Кар'єра і бізнес

Після закінчення університету Анатолій Матіос близько трьох років працював слідчим у прокуратурі Чернівців та Чернівецької області, а в 2000-му році перевівся до Херсонської області.

До 2004 року Матіос керував відділом нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, управління нагляду за додержанням законів органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство.

Наступні чотири роки він працював на різних керівних посадах у прокуратурі Києва, звідки в 2005 році був на 9 місяців відряджений до Секретаріату Президента Ющенка на посаду заступника керівника департаменту з питань правоохоронної діяльності та оборонної політики.

Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика
Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика

З 2008 по 2014 рік Анатолій служив у СБУ. Спочатку керував управліннями у Львівській (2008) та Одеській (2008-2009) областях. Потім був переведений до Києва, де став першим заступником Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ.

У 2010-2011 роках Анатолій Васильович був відряджений від СБУ до Вищого адміністративного суду в якості радника голови суду. Після чого в листопаді 2011 року був відряджений в президентську адміністрацію і три роки провів на посаді заступника керівника Головного контрольного управління.

Влітку 2014 року Матіос повернувся в прокуратуру і два місяці працював на посаді заступника Генпрокурора. Анатолій керував Головним управлінням процесуального керівництва у кримінальних проваджень слідчих центрального апарату і нагляду за дотриманням законів у військовій сфері і його було затверджено членом колегії Генеральної прокуратури.

У серпні 2014-го Матіос був призначений Заступником Генпрокурора- Головним військовим прокурором. На цій посаді пропрацював п'ять років, до вересня 2019 року. Має звання генерал-полковника юстиції. Через не продовження військового контракту міністром оборони Загороднюком був звільнений в запас з правом носіння форми.

У травні 2020 року Анатолій в місті Луцьк отримав адвокатське посвідчення. У тому ж місяці Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Матіоса до Міністерства оборони, скасувавши наказ міністра від 15 жовтня 2019 року про звільнення генерал-полковника юстиції з військової служби в запас. Феміда зобов'язала Міноборони укласти з ним новий контракт про проходження військової служби в Збройних Силах на посадах осіб офіцерського складу.

Анатолій Матіос запам'ятався в прокуратурі тим, що порушував та розслідував ряд резонансних кримінальних справ проти відомих чиновників. Так, в 2007 році він відкрив провадження проти глави Мін'юсту Олександра Лавриновича за перевищення повноважень , а через рік силами СБУ у Львівській області на хабарі затримав скандального суддю Ігоря Зварича, який був засуджений та відбув покарання 10 років позбавлення волі.

За період служби військовим прокурором запам’ятався гучними справами проти міліціонерів роти Торнадо (12 чоловік реально засуджено за катування і тортури), розслідуванням та заочним засудженням за держзраду екс-президента Януковича (13 років позбавлення волі), розслідуванням «вертолітної справи податківців», яка розглядається в суді відносно 52 високопосадовців та екс міністра міністерства доходів і зборів Олександра Клименка часів Януковича. У справі арештовано майна на 100 млн.доларів, а в дохід держави передано 930 млн грн реальних коштів.

Під керівництвом Матіоса військова прокуратура розслідувала події під Іловайськом.

У липні 2019 року передав президенту Володимиру Зеленському лист з деталями розслідування Іловайської трагедії.

Анатолій Матіос — член громадських об'єднань: Товариство сприяння обороні України та голова наглядової ради Всеукраїнської громадської організації Федерація боксу України.

Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика
Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика

Цитати і вислови

Про катарсис

29.05.2012

«Розумних людей у державі дуже багато, але є колізії «української ментальності», які абсолютно не залежать від волі вищого керівництва держави, оскільки пересічні люди у своїй більшості на місцях реально нічого не хочуть, не можуть і не вміють. Дуже часто у повсякденному житті люди вчиняють те, що заборонено як вірою, мораллю, так і законом. І це не залежить ні від держави, ні від її керівництва. Україна приречена дійти до точки біфуркації та пройти точку катарсису, після якої всі зрозуміють, що іншого шляху немає – треба засукати рукави, починати працювати і, саме головне, щось зробити конкретно, а не на словах.»

Анатолій Матіос,

Тези виступу на круглому столі: «Проблеми провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення та торгівлі спеціальними технічними засобами»,

З інтерв`ю від 29.05.2012 року

В інтерв'ю виданню "Цензор" Анатолій Матіос розкритикував Руслана Рябошапку та його реформу прокуратури:

“Пан Рябошапка, а він є ідеологом та розробником цього закону (про реформу Генпрокуратури — прим. ред.), власне через персоніфікований “страх Матіоса” (а ми з ним мали досить жорсткий конфлікт під час його піар-роботи в НАЗК, а до цього органу суспільство досі має суттєві претензії) з якогось переляку ліквідував в Україні всю військову прокуратуру, як необхідний для держбезпеки інститут.

Напевно наші іноземні партнери (США, Ізраїль, Канада, Китай і т. д. — військові прокурори яких приїжджали до нас за досвідом), в яких зараз навіть без війни діють військові прокуратури і їх ніхто не збирається ліквідовувати, “не дотягують” до юридичного державного генія Руслана Рябошапки”.

В ефірі "4 каналу" Анатолій Матіос розповів про вибухи на складах в Балаклії в березні 2017 року:

“Те, що ми побачили в Балаклії, то наш північний сусід використовував самі останні технічні можливості для того, щоб розбомбити цей склад безпілотником.

Всі зібрані нами докази... були представлені всім послам “Великої сімки”. Вони були надані в брошурах з відеоматеріалами та доказами, які обґрунтовували цей напад.

Ми все встановили, що змогли: звідки, у період яких військових навчань Російської Федерації відбувся зліт, приблизні аеродроми польового призначення, звідки він (безпілотник — прим. ред.) летів, що робив і яким боєприпасом він бомбив…

Там зберігалися снаряди і багато ракет, так званої системи “Куб”. Вони в спеціальних тубусах, які неможливо навіть розбити молотком. Навіть якщо тротил підірвати, він їх не розірве. Тому що для детонації ракет потрібна висока температура. Кумулятивна.

Так от, безпілотник відбомбив двічі, в двох місцях зарядом кумулятивної дії. Ми провели слідчий експеримент. Під відео з експертизами, з військовими. Все це підтвердило, що при попаданні кумулятивного снаряда, який пробиває і створює температуру понад 1600 градусів і відбувається вибух ракети.

Ось вибухи ракет “Куб”, які почали розлітатися в різні сторони, і привели до загальної детонації Балаклії”.

В інтерв'ю "4 каналу" Анатолій Матіос також розповів про пропозиції Володимиру Зеленському з приводу військової прокуратури

“Я писав президенту Зеленському про те, що державі необхідно створити юридичну конструкцію і юридичну структуру у вигляді Бюро військової юстиції, куди ввести військову поліцію, яка буде охороняти військові арсенали і склади.

Але у нас країна, мабуть, не настільки бідна. І всі радники, в тому числі і нешанований мною колишній Генеральний прокурор Руслан Рябошапка все зробили, щоб ліквідувати навіть те, що ще працювало”.

Анатолій Матіос розкрив журналістам подробиці Іловайської трагедії:

“Не може бути без наслідків причин. Причиною стало пряме вторгнення понад 13 тисяч військовослужбовців, які зайшли на нашу територію і розстріляли наших людей…

Про те, що росіяни готуються до наступу, така інформація надходила. Велика частина керівників, від головнокомандувача до керівника АТО, не вірили в пряме вторгнення. Але воно відбулося.

Через чотири дні ми приїхали (в Іловайськ — прим. ред.) і побачили залишки бійців з ще посттравматичним синдромом. Вони свідчили про ті події, які пережили.

Вони розповідали про військових, про десантників, яких вони брали на броню для того, щоб росіяни не стріляли. Про те, що колони росіян стояли, а вони йшли посередині, а на транспорті росіян були розпізнавальні знаки України (білі смуги), то вони думали, що це свої, підкріплення.

Історія та можливість доступу до архівних документів збройних сил Російської Федерації напевно дасть нам відповідь, що насправді сталося і хто безпосередньо винен.

Але після Іловайська оголошено підозру військовою прокуратурою під моїм керівництвом міністра оборони Шойгу, начальнику Генерального штабу. Всього 28 генералам і полковникам, які безпосередньо відповідали за вторгнення”.

Фотографії

Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика
Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика

Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика
Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика

Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика
Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика

Відео

Посилання

фейсбук

Твиттер