Незважаючи на роботу під керівництвом Януковича, Матіосу вдалося уникнути люстрації. Цікаво дізнатися, чому Україною правлять мільйонери? І звідки в них гектари землі? Якими казками він «годує» народ? Дізнайся всю правду про військового прокурора прямо зараз!

Біографія

Матіос Анатолій Васильович народився 13 лютого 1969 року.

Сім'я

Народився і виріс Анатолій Матіос у невеличкому селі Розтоки Чернівецької області. Маленьке село знаходиться в мальовничій місцевості, недалеко протікає річка.

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Його старша сестра Марія - відома письменниця, політик, народний депутат. Друкувалася з 15 років. Пише вірші, прозу.

Освіта

Навчався у звичайній сільській школі села Розтоки. Після закінчення вступив до Чернівецького музичного училища. Потім служив у армії. Після служби вступив до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. За освітою - юрист.

Кар'єра і бізнес

Трудова діяльність Анатолія Матіоса починається в м. Чернівці. Він швидко зробив кар'єру. Спочатку - помічник прокурора в органах прокуратури, потім - старший слідчий міста, згодом - старший слідчий прокуратури Чернівецької області, старший прокурор відділу по роботі з кадрами прокуратури Херсонської області, начальник УСБУ міста Одеса та області, перший заступник начальника ГУ «К» СБУ, старший радник юстиції, нагороди, почесні звання…

Практично на кожній новій посаді він довше за рік не затримувався, легко крокуючи кар'єрними сходинками вгору, незважаючи на майдани та зміну влади, був задіяний у різних областях України.

Будучи прикомандированим до Адміністрації тоді ще Президента України В. Януковича, Матіос Анатолій займався перевіркою розпоряджень і указів Віктора Федоровича. Незважаючи на це, уникнув люстрації, анонсуючи «гучні» викриття одне за іншим.

У 2014 кандидат юридичних наук Матіос Анатолій Васильович стає заступником Генерального прокурора, а буквально через два місяці очолює військове відомство.

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Декларація

Головний прокурор не боїться декларувати свої статки. Головним фінансовим добувачем в родині є його дружина Ірина Барах, з якою вони познайомилися вже давно - понад 10 років тому. Незважаючи на те, що Матіос був одружений, у нього було інше життя.

За декларацією 2014 року, головний військовий прокурор України отримав за рік двісті шістдесят чотири тисячі чотириста сімдесят вісім гривень. А його дружина - тридцять чотири мільйони сімсот тисяч гривень. Пристойна сума грошей - по два мільйони вісімсот дев'яносто одну тисячу гривень на місяць або по дев'яносто шість тисяч гривень на день.

Тоді чому живуть у орендованому будинку на Київщині? Ірині Барах належить квартира в Києві площею сто тридцять один метр квадратний. Однак проживає пара в смт Козин Обухівського району в особняку площею п'ятсот чотирнадцять метрів квадратних, облаштованому шикарними дорогими меблями, з ділянкою три тисячі сто квадратних метрів.

У 2015 році Матіос задекларував дачу площею сто вісімдесят два квадратних метри, яка знаходиться в столиці. Є у них в Києві ще й земельна ділянку площею шістсот шість квадратних метрів і площею дев'ятсот шістдесят п'ять квадратних метрів в селі Нижча Дубечня Вишгородського району Київської області. Тут, до речі, ціни на землю й нерухомість більш скромні, ніж у Козині.

Згідно електронній декларації від 2015 року, бізнес-леді Ірина Барах є також власницею земельної ділянки, яка знаходиться в Липівці Київської області. Його «скромна» площа - сто тридцять вісім тисяч чотириста вісімдесят квадратних метрів.

«Цінний актив» Матіоса володіє також херсонської квартирою площею вісімдесят два квадратних метра, і ще - офісом площею сто п`ятнадцять квадратних метра. У декларації значиться також столичний гараж площею вісімнадцять метрів квадратних.

Дивіденди дружини на «Ампір» склали в 2015 році двадцять два мільйони триста тисяч гривень. На підприємстві «Поліекспо» - десять мільйонів гривень. Всього Ірина Барах є власницею семи компаній і п'яти об'єктів нерухомості.

Матіос Анатолій Васильович задекларував в 2015 р Nissan X-Trail, 2008 р.в., Chevrolet Lacetti, 2005 р.в. і стареньку вантажівку ЗІЛ. В цьому році зарплата військового прокурора України в порівнянні з попереднім зросла майже вдвічі й склала чотирист десять тисяч гривень.

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Згідно декларації за 2016 рік, Матіос зберігає шістсот тисяч доларів готівкою. Земельні ділянки та нерухомість залишилися колишніми. А замість старих машин сім'я їздить на «Мерседесі» G55AMG 2010 р.в, який був куплений за шістсот дев'яносто тисяч гривень.

Як бачимо, за вірне служіння Адміністрації Януковича, Матіос був добре винагороджений: отримав дачу, квартиру, земельну ділянку... Чого тільки варта колекція швейцарських годинників елітних виробників, не кажучи вже про соболині та норкові шуби дружини, цінні картини та дорогі ексклюзивні меблі.

У 2017 році дружина дарує йому за декларацією шістсот вісімдесят дві тисячі шістсот сімдесят дві гривні - непоганий подарунок. До речі, ця сума схожа з вартістю «Мерседеса», купленого в 2016 році.

У 2015 році сім'я головного прокурора зберігала в різних валютах понад шістсот тисяч доларів. Чи зароблено все це чесною працею? За словами Матіоса, йому не соромно за свою дружину, яка так багато заробляє, оскільки «відносини з жінкою не базуються на грошах».

Згідно з декларацією за 2012 рік сестри Матіоса, Марії Василівни, сума її сукупного доходу за рік склала сімдесят сім тисяч п'ятсот п'ять гривень. Заробітна плата - одинадцять тисяч двісті п'ять гривень. Площа земельної ділянки - шістсот шість квадратних метра. Будинок - площею сто шістдесят п'ять і вісім квадратних метра. На її рахунку в банку зберігалося тоді тридцять сім тисяч гривень.

Компромат і чутки

Анатолій Матіос, мабуть, один з найбагатших, або навіть найбільш забезпечених політиків в Україні. Забезпечених бо майже всі гроші в сім'ї, якщо вірити його декларації, заробляє його дружина - Ірина Барах. Не те, щоб це вже дуже погано, але трохи дивно. Зараз ми вам пояснимо чому.

Незважаючи на те, що одружився він офіційно лише в 2014-му році, знайомий зі своєю дружиною він дуже давно. Ще до того, як вона відкрила майже всі свої підприємства.

Сталося це в період з 2001 по 2004 роки. Якраз в цей час Анатолій Матіос та працював в Харкові. Далі він перемістився в Київ.

Керуючою компанією бізнесу прокурорського сімейства є підприємство «Поліекспо». На його сайті вказано, що воно є координуючим підприємством Агроальянс, до складу якого входять підприємства «Таврійська перспектива», «Тягнінское ХПП» (елеватор), ТОВ «зернопереробних підприємств« Зерно Таврії »і ТОВ« Астра-Л ». В єдиному реєстрі юридичних осіб зазначено, що підприємство припинило свою діяльність, а його наступником є «Поліекспо».

Сільським господарством займається і підконтрольне дружині прокурора підприємство «Сан і Сан Маріуполь ЛТД».

Скандали

Сумнівне навчання

Нещодавно стало відомо про те, що Анатолій Матіос замовчує, де провів період з 1992 до 1997 року. Офіційно він навчався, ось тільки в своїй біографії, написаній від першої особи, в відео, де про нього розповідали ніхто не згадував, що вчився він заочно.

Звичайно, ніхто не говорить, що заочники - це погані студенти, але ось чим займався Анатолій Матіос, що не міг відвідувати пари, незрозуміло.

Кром цього, в інтернеті можна знайти документ, де є список всіх випускників цього року. Так, Матіос там теж присутній, але ось тільки чомусь вписаний знизу звичайною ручкою.

Антисеміт?

Нещодавно Матіос зробив заяву, яке багато хто вважав антисемітською.

«На кожній війні завжди є свій Парвус, який привозив Леніну гроші на революцію, яка залила слов'ян потоками крові на десятиліття. Той теж був єврейського походження. В цьому випадку з Україною знову хочуть зробити те ж саме », - сказав військовий прокурор.

Такі слова викликали бурю засудження в українців.

Тепловізор Шокіна

А це вже навіть було мемом деякий час. Так на брифінгу присвяченому стрільбі по вікнах кабінету Генпрокурара, Матіос заявив, що снайпер використовував тепловізор і бачив всю обстановку в кабінеті Віктора Шокіна через скло, запнуті штори і опущені ролети.

Ось тільки тут невеликий косяк, адже тепловізор не може нічого показати через вікно. Тому максимум, що міг бачити вигаданий снайпер - це кут вікна.

Після цього, Матіос так само встиг натякнути, що ймовірно снайпером є місцевих вахтер. Адже інакше снайперу б не знадобилося 3 кулі, щоб зрозуміти що він нічого не бачить, а вікно броньоване.

Говорячи про «гучні» справи Матіоса, варто згадати справи військового прокурора проти волонтерів та батальйону «Торнадо». У їхніх бійців було вилучено мобільні з доказами провини. Однак ці дані чомусь ніхто так і не побачив. А потім про справу й зовсім забули і більше не згадували - навіщо ворушити минуле?

Далі - шістнадцять тисяч дезертирів. Ця заява Матіоса теж була «гучною». У підсумку знайшли тільки триста сорок чотири особи.

Цікава «податкова історія» щодо Клименка та інших 52 екс-чиновників, які завдали збитків на суму понад сто чотири мільярда гривень. Матіос зазначив, що його підлеглим вперше в сучасній історії України вдалося розслідувати велику економічну справу про злочинну організацію до логічного й законного кінця.

Але ж загальна сума внесених підозрюваними застав склала понад сімдесят чотири мільйона гривень. Та ще двадцять п'ять підозрюваних із п'ятдесяти двох знаходяться в розшуку. Хіба це справа, доведена до кінця? Всього-навсього гучні публічні заяви, красиві слова, які розходяться з ділом.

І, нарешті, "вершина" заяв прокурора - "тепловізор Шокіна", який став окремим мемом у мережі. На брифінгу, який був присвячений стрільбі зі снайперської гвинтівки по вікнах кабінету Генерального прокурора Віктора Шокіна, його заступник заявив, що снайпером використовувався тепловізор, і той бачив всю обстановку в кабінеті Шокіна через опущені ролети та запнуті штори.

Однак насправді тепловізор не може бачити через скло, тому що прилад сканує температуру об'єктів. Скло ж не пропускає інфрачервоні хвилі. Епізод викликав бурхливі суперечки в соціальних мережах. Хтось припускав, що замах - це взагалі спланований "спектакль".

Матіос натякнув тоді на замовників стрільби. Адже навпроти прокуратури знаходиться будівля "Укрпідшипник", що належить братам Клюєвим. Однак "близькість" до правоохоронців не завадила їм сховатися від правосуддя. До речі, в дружини Матіоса будинок знаходиться буквально поруч із елітною садибою Клюєвих, які розшукуються.

За логікою Матіоса, найбільш ймовірна кандидатура на роль горе-снайпера - місцевий вахтер. Адже як пояснити "професіоналізм" того, хто стріляв, який лише з третьої випущеної кулі зрозумів, що скло не тільки не проглядається через тепловізор, воно ще й броньоване...

Хочеш дізнатися, чому дружина Матіоса називає його «плєдіком»? І чому він зробив на плечі татуювання у вигляді сови? Що вона означає? І як живе мілліонер- «скромняга»? Читай все найцікавіше прямо зараз!

Якщо говорити про подробиці особистого життя військового прокурора, то стає очевидним, що він багато чого приховує від громадськості. Адже довгий час чиновник не розлучавсяі з законною дружиною, а потім раптом зважився на цей крок. Матіос говорив у одному з інтерв'ю, що зважував довго своє рішення через те, що боявся, як складуться відносини в щоденному житті з офіційною доларової мільйонеркою.

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Військовий прокурор стверджує, що одружився не через гроші. Їх роман був довгий, а рішення далося важко, оскільки «у моїй обраниці такі ж статки, як у мене». Тоді чому за декларацією в дружини добробут і статки набагато більші, ніж у нього? Свої відносини й їх розвиток він взагалі відмовляється коментувати.

Дивний і той факт, що перша дружина Матіоса - владна жінка, і зараз вона - старша на території в їхньому з Іриною орендованому будинку і часта гостя тут (це за його ж словами). До речі, в Анатолія Васильовича двоє дітей від першого шлюбу. Старший син вже навчається в Англії.

Дружина Ірина називає Матіоса вдома ласкаво «плєдіком», тому що він нібито вдома весь іде в себе - настільки втомлюється на роботі. І навіть не розмовляє з Іриною, за що й отримав таке прізвисько.

В їх орендованому будинку все стильно й шикарно, в тому числі на терасі: вишукані садові меблі, дорогі аксесуари. Наприклад, шахи, в які грає військовий прокурор, вони, напевно, коштують дуе дорого, знову ж таки - подарунок коханої дружини.

Що стосується татуювання сови на плечі, зробленого в Києві всього лише за 200 доларів, то, за словами Матіоса, в нього «красивий біцепс, а сова полює вночі, і всіх щурів поїдає сова».

Краще б Матіос відреагував на те, звідки в прокурора Кривобока, який прославився на всю країну матеріальними благами, такі статки? Однак Анатолій Васильович у одному з інтерв'ю взагалі сказав, що вперше чує це прізвище.

У новинах неодноразово йшлося про те, що Матіос пропонує закривати електронні декларації військових прокурорів від публічного доступу тому, що це шкодить їх здоров'ю, життю і безпеці. З чого б це така боязнь?

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

На неприємні запитання, що стосуються військової прокуратури, а також особистості В. Ф. Януковича і свого особистого життя військовий прокурор вміє хитро відмовлятися жартами, ховаючись за ширмою обману. Можливо, тому, що вміє дихати проти вітру? Про таке своє вміння він розповідав у іншому своєму інтерв'ю. Суть у наступному: потрібно твердо йти вперед проти вітру й вміти при необхідності сказати: «Ні!»

Ось такий Матіос Анатолій Васильович, головний військовий прокурор України: закритий від громадськості і вже точно вміє дихати проти вітру, викручуватися, подавати інформацію у вигідному для себе світлі.

Фотографії

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Анатолій Матіос
Анатолій Матіос

Відео

Посилання

фейсбук: https://www.facebook.com/MatiosAnatolii
твіттер: https://twitter.com/matios_anatolii?lang=ru