Біографія
Коваленко Анна Олександрівна народилася 5 травня в 1991 році в Бучі.
Сім'я
Щодо сімейних відносин інформації не знайдено.
Освіта
Своє вищу освіту Анна Олександрівна отримувала в КНУТКіТ імені Карпенка-Карого, тут вона отримує диплом магістр театрознавства. Пізніше Анна Коваленко проходить курс з гуманітарного права і військовому командуванню в Швейцарії, там вона вивчала публічне управління в академії при президенті України.
У США Анна Коваленко стає стипендіаткою програми Wilson center, робить порівняльний аналіз про демократичний цивільний контроль за силами безпеки і оборони в Україні та Штатів. Ось, що вона говорила з цього приводу - "Третій рік триває моя підготовка в Національній академії державного управління при президенті України, продовжую дослідження - пишу PhD про демократичний цивільний контроль за розвідкою і контррозвідкою в Україні".
Кар'єра і бізнес
Трудова діяльність Анна Коваленко почалася з 2008 року їй довелося попрацювати журналісткою, тривалий час займалася організацією культурних проектів.
Через шість років Анна Олександрівна досить серйозно зробила крок в перед, розширивши сферу своєї діяльності таким чином, що в свої 23 роки вона стала учасницею Майдану, деякий час була радницею міністра інформполітики, трьох міністрів оборони України, координувала "Антикорупційне рух", і якийсь час вела суспільно-політичну роботу, де займалася питаннями гендерної та культурної політики.
Коли до Анни Олександрівні звернулися з проханням знайти того, хто зміг би стати комунікатором між революціонерами, громадянським суспільством і силовим блоком. Саме з того часу Анна Коваленко стає радником міністра оборони. Починаючи з 2015 року вона починає активно структурувати свої практичні знання, якийсь час працює з експертним суспільством, науковцями, бере участь в різних конференціях за кордоном, займається написанням статей про оборонній сфері. У США була стипендіаткою програми Wilson center, робила порівняльний аналіз про демократичний цивільний контроль за силами безпеки і оборони в Україні та Штатів. Третій рік триває моя підготовка в Національній академії державного управління при президенті України, продовжую дослідження - пишу PhD про демократичний цивільний контроль за розвідкою і контррозвідкою в Україні.
Крім цього, Анна Олександрівна досить багато раз виступала експертом з питань оборони в самих різних відомствах і міжнародних організаціях, так само викладала курс з оборони і безпеки України, консультувала профільний комітет Верховної Ради, входила в клуб представництва офісу зв'язку НАТО в Україні.
Першою спробою Анни Коваленко потрапити в парламент були вибори 2014 року, але в цей період, їй активно заважали, саме через це їй багато часу довелося провести в суді, відстоюючи свої права, Анні вдалося почати кампанію всього лише за тиждень до виборів, але навіть це їй не завадило стати другою за підсумками голосування по одному з округів в Чернігові.
З приходом виборів в депутати в 2019 році, Коваленко Анна перебуваючи в списку партії "Слуга народу" під номером 35 впевнено пройшла в команду народних депутатів до Верховної Ради.
Для того, щоб впевнено працювати в команді Верховної Ради необхідно мати хоч мінімальний рівень обізнаності в сфері національної безпеки і оборони за часів, коли в країні війна. Складно звичайно контролювати це питання, а якщо ще й не має досвіду в ньому, то всьому доводиться навчатися на місці. Анна Коваленко наводить приклад - "У Великобританії для парламентаріїв проводять спеціальні роз'яснювальні курси, які є обов'язковими. Раніше були схожі поодинокі спроби в нашій Верховній Раді. Думаю, ми почнемо таку практику, зробимо її системною. У планах співпрацювати з українськими та іноземними навчальними закладами"
Такими курсами для Анни Олександрівни і інших учасників нової команди стала можливість поїздки в Трускавець. Тут майбутні народні депутати проходили курси, слухали різні лекції від професорів Київської школи економіки та "визнаних на ринку праці фахівців", все це тривало один тиждень. Дане навчання проходило в рамках комерційного контракту, а його вартість пообіцяли вказати в звіті партії "Слуга народу".
Анна Коваленко щодо цих курсів говорить, що вони стали корисними - "Допомогли в плані тімбілдінгу. Був час для кращої комунікації між собою, взаємодії, можливість обговорити подальші плани і стратегії. У нас велика фракція".
Компромат і чутки
Анна Олександрівна згадує, що в період Майдану, відразу після втечі Віктора Януковича, їй довелося стати командиром тридцять дев'ятого сотні на Майдані. Так як в той час виникла необхідність охороняти владний квартал, повертати правоохоронців до роботи. У той період часу межі Майдану були розширені практично на все місто, а коли почалася війна - то на всю країну. Дівчина згадує - "Мої побратими почали займати місця в різних гілках влади, йти на фронт як командири батальйонів. До речі, дівчата з моєї сотні також приєднувалися до цих формувань і захищали країну на Сході".
Життя розпорядилося так, що магістр театрознавства після революції і участі у військових діях набирається досвіду і стає експертом в сфері оборони.
Так відчайдушно намагалася потрапити в політику Анна Олександра з тієї причини, що раніше їй вже довелося попрацювати на посаді консультанта в Комітеті з питань нацбезпеки і оборони ВРУ, там тільки і вдавалося, що ходити за депутатами з різними своїми аналітичними доповідями і намагатися їх переконати розглянути хоч якусь із запропонованих концепцій. А зараз зовсім інша річ, на сьогоднішній день в колі команди в профільному комітеті спільно їх напрацьовуємо.
В партію "Слуга народу" Анна Коваленко потрапляє за мзапрошення від Дмитра Разумкова, якому в свою чергу Анну порекомендували як молодого професіонала. Так як ідеологією даної партії є залучення нового покоління і молодих людей, то мені запропонували місце експерта з питань нацбезпеки і оборони. Анна Олександрівна абсолютно не довіряла тим чуткам які розпускали політичні опоненти Володимира Зеленського про те, що він недостатньо проукраїнський.
Тому, що, як і всі знала інформацію від журналістів, які проводять різного роду розслідування, що ці політичні опоненти, які протягом останніх п'яти років били себе в груди і говорили, що є мегаукраінцями, а після розслідувань стало відомо про величезну кількість справ, зроблених ними абсолютно не в інтересах нашої країни. Щодо новообраного президента таких побоювань не було, і кожна з озвучених ідей Зеленського була їй близька. Проукраїнська позиція - значить робити реальні справи для розвитку успішної України, економіки, об'єднання суспільства навколо конкретних ідей і планів, змін системи влади, розвитку культури.
Фотографії
Відео
Посилання
Соціальної сторінки Анни Коваленко в мережі не знайдено.