Біографія

Юлія Соколовська народилася 12 квітня 1985 року.

Знак Зодіаку: Овен

Народилася в рік Дерев'яного Бика

Розмовляє російською, українською та англійською

Віросповідання: православна

Що приховує новий міністр соціальної політики? Як вона отримала свою посаду і що від неї чекає нова влада? - Відповіді лише в цьому матеріалі.

Сім'я

Про сім'ю і особисте життя Юлії Соколовської нічого не відомо. У Мережі немає інформації про минуле нового міністра і обставини приватного життя, що викликає побоювання у багатьох українців. Причини скритності Соколової так і залишаються невідомими.

Освіта

Юлія Соколовська має одну з найбільш сильних підготовок серед серед усіх членів нового Кабінету Олексія Гончарука. Офіційна біографія міністра стверджує, що в 2007 році вона стала випускницею Національного економічного університету імені Вадима Гетьмана в Києві.

Однак, на одному дипломі амбіційна дівчина не зупинилася і почала здобувати додаткову освіту. Уже в 2016 році Соколовська, досьє на яку не відрізняється подробицями закінчує Національну академію державного управління при Президентові України.

Соколовська також активно відвідувала освітні курси. У числі інших варто відзначити проходження міжнародних навчальних програм від GIZ, які спрямовані на підготовку нових тренерів з євроінтеграції. Також Юлія Сергіївна вчилася в UNICEF і вивчала досвід Болгарії в сфері надання соціальних послуг для дітей.

Соколовська відвідувала Об'єднаний Віденський Інститут, в якому скінчила курси Прикладної економічної політики, а також вивчала сферу публічного управління та структурні реформ.

Нова міністр і колишній депутат також була в Інституті МВФ в США, в якому вивчала проблем організації стабільного зростання, а також стажувалася у Світовому банку, який проводив програму по темі вдосконалення системи охорони здоров'я, а також забезпечення фінансування і виклики загального охоплення.

Кар'єра і бізнес

Згідно з даними джерел, Юлія Соколовська почала трудовий шлях в 2007 році. Майбутня чиновниця перший час працювала в приватному секторі.

Уже в 2009 році Соколовська стала співробітницею Департаменту економіки і інвестицій при Київській міській державній адміністрації. За короткий час молода дівчина зуміла стати заступником начальника управління з інвестиційної та зовнішньоекономічної політики. Пізніше Юлія Сергіївна стає і начальником відділу інвестицій.

Прорив в кар'єрі Соколовської очікується в 2014 році, коли вона отримує посаду департаменту документообігу Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

У період з 2015 по 2016 року Соколовська працює на позиції директора департаменту витрат бюджету соціальній сфері при Міністерстві фінансів України.

Уже в 2016 - 2017 роках чиновниця переходить до Секретаріату Кабінету міністрів України, в якому керує департаментом з питань стратегічного планування та координації державної політики.

Соколовська активно співпрацювала з проектом USAID "Реформа ВІЛ-послуг в дії". Крім того, нинішній міністр тісно співпрацювала з МОЗ, а також представляла інтереси Агентства США з міжнародного розвитку, який є вищим федеральним органом державного управління Сполучених Штатів Америки в галузі надання допомоги за кордоном.

Американська сторона в офіційних джерелах повідомляла, що Соколовська внесла великий внесок у посилення системи охорони здоров'я України та забезпечила ефективне і стійке надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції / СНІДу найбільш уразливим групам населення.

Відзначимо, що реальних доказів успіхів Соколовської на цій посаді так і немає.

Крім того, в організації стверджували, що проект спрямований на оптимізацію системи надання ВІЛ-послуг, відзначаючи, що він нібито сприяє підвищенню ефективності функціонування всієї системи охорони здоров'я України. Стверджувалося, що Юлія Соколовська приймала якусь активну участь у реформуванні системи охорони здоров'я, зокрема доклала руку до формування скандальних госпітальних округів.

Вся Україна дізнається ім'я Юлії Соколовської 29 серпня 2019 року, коли вона отримує пост міністра соціальної політики в уряді Олексія Гончарука.

Нова представниця влади і партії Слуга народу є забезпеченою жінкою. У своїй податковій декларації вона вказувала доходи в розмірі 1,2 мільйона гривень на рік. Крім того, вона має земельну ділянку в Києві, квартиру в місті Хмільник Вінницької області, банківські вклади та заощадження в розмірі 3 тисяч доларів і 2 тисячі євро. Також Юлія Сергіївна має облігації і фінансові зобов'язання на суму в 772 тисячі гривень.

Юлія Соколовська активно публікує свої фото і пости в соціальній мережі Фейсбук. Новий міністр активно ділиться картинками з роботи і відпочинку, інформує про діяльність і взаємодіє зі своїми друзями і підписниками в Мережі.

Компромат і чутки

Відразу ж після отримання інформації про призначення Юлії Соколовської на пост міністра соціальної політики багато хто почав залишати критичні повідомлення. Зокрема, інсайдери писали, що її не хотіли бачити в новому Кабміні, а її кандидатура виявилася компромісною в численних суперечках.

Джерела повідомляли, що американські партнери президента Зеленського і партії Слуга народу наполягали на тому, щоб міністром залишилася Уляна Супрун. Одіозна українська американка, яка прославилася за часів правління Порошенко і Гройсмана категорично не влаштовувала нову владу, яка вважала її токсичною, некерованою і небезпечною для нового Кабінету.

Ходили чутки, що між Києвом і Вашингтоном було багато суперечок щодо нового міністра, а Соколовська стала компромісною фігурою, оскільки їй довіряли американці, а представники Зеленського не мали до неї претензій.

Відзначимо, що у владних колах майбутнього кандидата на місце міністра соціальної політики називали політичним самогубцем. Політики розуміли, що дана сфера є найскладнішою в країні і має сотні проблем, які вимагають моментального вирішення.

У Слузі народу нібито шукали залізну людину, яка зможе провести переатестацію чиновників Міністерства, звільнити частину персоналу і почати непопулярні соціальні реформи. Від Соколової нібито вимагають відмовитися від ряду соціальних гарантій і виплат цілим категоріям громадян, що може спровакувати соціальний вибух.

Торги за місце міністра соціальної політики йшли до самого вечора 28 серпня, коли ім'я Юлії Соколової спливло як найбільш компромісна фігура. На даний момент невідомо, чому вона погодилася на таку складну роль в уряді, виконання якої майже гарантує кінець її блискучої кар'єри в Україні.

Експерти стверджують, що перед Юлією Сергіївною стоять безліч завдань: оптимізація витрат і верифікація, що для нового уряду буде головним завданням. Соколовська буде змушена зайнятися ефективним розподілом фінансів в соціальній сфері, що безумовно буде вкрай складним ділом.

Новий міністр повинна буде вирішити сотні проблем в соціальній сфері і розібратися з непомірною кількістю взятих в попередні десятиліття і популістських зобов'язань перед різними категоріями громадян. Дана проблема привела до роздуття бюджету, а допомога розподіляється неефективно і не виришує питання подолання складних життєвих обставин та соцзахисту.

Експерти впевнені, що Юлія Соколовська спочатку займеться верифікацією виплат і пільг, впровадженням єдиної бази і кодифікацією законодавства.

У середовищі фахівців і чиновників сумніваються, що Юлія зможе впоратися з таким купою проблем при настільки мізерному фінансуванні. Зокрема, треба перевірити, чи є у нібито блискучого фінансиста и макроекономіста розуміння, на що саме потрібно буде спрямувати вивільнені ресурси. Не факт, що вона знає, які заходи та механізми соцполітики необхідні для забезпечення профілактики і мінімізації складних життєвих обставин людей, а також їх сімей.

Прогнозують, що широко анонсована "велика чистка" соціальної сфери зведеться до публікації звітів про досягнення KPI та інших формальних проявів.

Команду Слуги народу в черговий раз зловили на кумівстві. Зокрема, прогресивна і сучасна Соколовська пов'язується з главою Комітета ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення і депутатом від "Слуги народу" Галиною Третьякової. До свого приходу в політику Третьякова займала посади гендиректора Української федерації страхування та керівника СК АСКА-Життя.

Окремої згадки вартий факт того, що саме Соколовська була однією з вікладачок в скандальній школі ЗеДепутата в Трусковці. Майбутня міністр за кілька днів намагалася навчити обраних слуг народу секретів ефективного управління державною системою, чому сама вчилася більше десяти років в різних країнах. Практика депутатських шкіл була широко висміяна українцями і названа не чим іншим, як цирком.

Фотографії

Юлия Соколовская
Юлия Соколовская

Юлия Соколовская
Юлия Соколовская

Юлия Соколовская
Юлия Соколовская

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=NkSKkZzQfD4

Посилання

https://www.youtube.com/watch?v=NkSKkZzQfD4