Біографія

Олександр Іванович Березніков народився в Києві 21 лютого 1967 р Перша каденція Олександра в якості депутата була ще в 1998 р.

Сім'я

Батько - Іван Миколайович працював на заводі «Ленінська кузня», а мати Діана Степанівна працювала інженером-технологом в науково-дослідному інституті.

Дружина Олександра Івановича - Юлія Михайлівна. Діти подружжя: два сина Данило і Олександр, а також дочка Діана.

Освіта

У рідній столиці закінчив загальноосвітню школу. Після служби в збройних силах, вищу освіту здобув в університеті фізкультури і спорту за спеціальністю тренер-викладач. Другу вищу освіту здобув у Київському університеті ім. Тараса Шевченка, але вже за фахом юрист-правознавець. Ще однією освітньою сходинкою був інститут міжнародних відносин за кваліфікацією «Магістр міжнародного права».

Олександр Березніков

Кар'єра і бізнес

Першим місцем роботи Олександра Івановича став Київський державний інститут фізкультури і спорту, де він працював мотористом і монтером суден навчально-гребний бази. Далі Березніков став інструктором з фізкультури в кооперативі «Блиск». Після цього був помічником юриста і головним консультантом з юридичних питань. З 2000-х років почав працювати на керівних посадах та підприємствах, які були підпорядковані Департаменту будівництва та житлового забезпечення.

У період з 1998 по 2008 року було депутатом Київської міської ради 3, 4 і 5-го скликань. Пішов на вибори в складі депутатської групи «Батьківщина». У 2014 році дуже хотів стати нардепом, балотувався до Верховної Ради від партії «Батьківщина», але це було без успішно, йому не вистачило необхідної кількості голосів. У 2015 році знову продовжив політичну діяльність, увійшов в депутатський корпус Київської міської ради. Будучи депутатом столичної ради, займав посаду голови постійної комісії з питань самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків, також входив до складу комісії з питань поновлення прав реабілітованих.

Компромат і чутки

Олександр Березніков за свою тривалу політичну і трудову діяльність зумів прославитися як людина, яка вміє домовлятися, залишатися в плюсах і знаходити спільну мову з представниками будь-якої влади. Березніков та людина, яка працювала і з державними та політичними діячами Олександром Омельченком і Леонідом Черновецьким. Співпрацював з блоком Леоніда Черновецького, були певні натяки, на пропозицію переходу в цей блок, співпрацював також з партією регіонів і це не завадило йому балотуватися від БЮТу в різні скликання.

За родом своєї діяльності в будівельному і житловому забезпеченні Березніков тісно пов'язаний з Михайлом Голицею, який також був депутатом Київської міської ради, а також президентом «Київбуд». Під час парламентських виборів у 2014 році довіреною особою Березнікова була глава Департаменту архітектурно-будівельного контролю Олена Марченко, яка окрім своєї діяльності була людиною мільярдера Леоніда Юрушева.

У 2017 році співробітники військової прокуратури прийшли в будинок Березнікова для обшуку. Його депутатська фракція зв'язала цю подію з тим, що комісія Київської ради з питань місцевого самоврядування, а головою цієї комісії як вже сказали раніше був саме Березніков саме в той день, коли був обшук повинна була розглядати проект рішення про імпічмент Президента, який і ініціювала депутатська фракція «Батьківщина». В результаті проведення комісії могло зірватися через відсутність кворуму, що дозволить не ставити проект рішення в денний порядок засідання Київради. Депутатська група вважає це грубим тиском на всю депутатську фракцію «Батьківщина» і затягуванням процесу від влади.

Серед депутатів Березніков отримав звання «пасиву Київради» за те, що нерегулярно голосував на сесіях. Тобто його робота була надзвичайно неефективною. І це при тому, що йому вдавалося тричі ставати депутатом Київради. Неефективна робота для політика цілком звична справа, він сам зізнавався, що з сесійної зали міг виходити більш ніж два десятки раз в день, дозволяв собі в цей час і на роботу з'їздити і особисті справи поробити.

Як і належить людині при посаді депутата Олександр Іванович у відкритих джерелах викладав депутатський звіт про свою діяльність. Крайній звіт датується 2018 роком, де сказано, що за рік його депутатської діяльності 720 осіб отримали юридичну, консультаційну допомогу, в цілому на прийом громадян прийшли близько 1300 осіб, матеріальна допомога була видана 357 нужденним людям, проводився ряд ремонтних робіт для житлово-комунальної інфраструктури.

У 2018 році Березніков був в числі тих держслужбовців, які з робочим візитом відвідали Пекін для обміну досвідом. Поїздка і все необхідне для неї, включаючи екскурсії і заходи проводилися за державний рахунок. Обійшлася така поїздка міському бюджету в 502 тис. грн. і це всього на 6 осіб. В ході візиту делегація відвідала офіси китайських компаній для проведення переговорів про спільну реалізацію інфраструктурних проектів. В процесі робочої поїздки делегація ознайомилася з організацією виставок і культурних заходів, а також з методами запобігання корупції в сфері культури. Для вивчення столичні чиновники відвідали і музей гробниці імператора Цинь Шихуанді - засновника старокитайської династії Цинь.

На питання журналістів про те чому Олександр Березніков вирішив піти у владу, у відкритих джерелах він повідомляв, що йому набрид той бардак і безглуздості, який він бачив навколо, тому для себе він прийняв рішення змінити цю ситуацію хоча б у своєму мікрорайоні. За словами Олександра Івановича він і сам щодня пересувався по тих самих вулицях, що і сотні жителів округу тому він прекрасно знав які там проблеми і над чим потрібно працювати. Перше за що обіцяв взятися Березніков було медичне обслуговування, а також організація дозвілля для дітей і підлітків, що дозволило б дітям знаходити свої захоплення і бути корисними, а не просто блукати в пошуках пригод. Березніков стверджував, що спортивні школи та клуби це чудово і як батько трьох дітей він розуміє на скільки вони важливі, але також ще є необхідність і в безкоштовних гуртках і секціях.

Декларація, подана політиком в 2019 році, виглядає наступним чином: серед об'єктів нерухомості є нежитлові приміщення, кілька машиномісць, дві квартири в Києві, офісне приміщення, гараж знаходиться в рубриці незавершене будівництво. Серед цінного майна задекларована шуба, яка належить дружині Юлії Михайлівні, ряд ювелірних прикрас, годинник. Також незвичайними задекларованими елементами є кухонний, спальний і вітальний гарнітури, а також телевізор сумарна цінна яких обійшлася родині в 326 тис.грн. У володіннях сім'ї два легкових автомобіля марки Фольксваген та Ауді. Грошові заощадження у сім'ї є як готівкою, так і на банківських рахунках. Гроші зберігаються в гривнях, доларах та євро. Частина коштів на імені Олександра Березнікова, частина на його дружині Юлії і третя частина коштів на їх дочці Діані Олександрівні.

Фотографії

Олександр Березніков

Відео

Посилання

Страниц в социальных сетях не найдено