Для пересічного українця Мартинюк Максим - людина маловідома. Він є першим заступником міністра аграрної політики та продовольства. Щоб дізнатися більше про його сім’ю, кар’єру й компромат на нього, читайте це досьє.
Біографія
Народився 24 квітня 1977 року
Знак зодіаку: Телець. За східним гороскопом - рік Вогняної Змії.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Захоплення: догляд за садом.
Сім'я
Раннє дитинство пов'язане з Одесою. Тут майбутній заступник міністра народився. Коли йому було п'ять років, сім'я переїхала до Вінниці. Там він і мешкав до березня 2014го.
Одружений, дружина - Ірина Василівна, син - Любомир. Детальніша інформація про його сімейні та родинні стосунки відсутня.
Освіта
З шести років навчався у ЗОШ № 6, після закінчення якої у 1993му вступив до Вінницького державного сільськогосподарського інституту. Там у 1997-му році він здобув середньо спеціальну освіту з «Правознавства», а 1998-го – й вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент організацій».
Кар'єра і бізнес
Свою кар’єру Мартинюк розпочав у 21 рік із Вінницького районного відділу Пенсійного фонду України, де почав працювати одразу після випуску з ВИШу у 1998–1999 роках на посаді головного юриста-спеціаліста.
Наступні три роки - старший викладач кафедри менеджменту (Вінницьке підрозділ Європейського університету).
А з 2004-го по 2009-й був головою правління «Проектно-вишукувального інституту ʺВінницяводпроектʺ».
У 2009-му році Мартинюк починає працювати керівником Управління охорони водних ресурсів Мінприроди України, першим заступником керівника Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області.
А вже у 2011-му стає директором Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради. Де працював у команді тодішнього мера міста Володимира Гройсмана до початку 2014го року.
Працюючи директором департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради Мартинюк долучився до розробки стратегії розвитку міста «Вінниця – 2020». Під його керівництвом департамент розробив новий Генеральний план Вінниці, який включав стратегію розвитку транспортної системи, концепцію формування ландшафтного каркасу й концепцію формування суспільного простору міста.
Після перемоги Революції Гідності Мартинюка запрошують працювати до Києва. Після переїзду до столиці України з березня 2014-го року по березень 2015-го він обіймав посаду голови Державної архітектурно-будівельної інспекції.
За час керівництва Мартинюком, ДАБІ запустила безкоштовну гарячу лінію, впровадила систему консультативних центрів, завдяки чому зникли посередники, які заробляли на необізнаності населення з нюансами законодавства. Було впроваджено систему електронних декларацій, що звело до мінімуму контакти з чиновниками.
Після чого, до липня 2016-го року був головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
За цей час Мартинюк скоротив роздутий штат чиновників. Працював над пришвидшенням процесу відкриття та наповнення Державного земельного кадастру. За час його роботи структура запустила онлайн-сервіс реєстрації карти земельної ділянки, що дало змогу сертифікованим інженерам-землевпорядникам та власникам паїв подавати заявку на реєстрацію ділянки онлайн. За допомогою цього сервісу запустили механізм боротьби з корупцією в галузі, адже усувався ризик штучного затягування оформлення, оскільки онлайн-заявка відразу відображається в системі, і в кадастрового реєстратора включається зворотний відлік терміну, відведеного законодавством, та формується публічна карта зареєстрованих земельних ділянок.
Наступним етапом політичної кар’єри Максима Мартинюка стало призначення першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України.
Компромат і чутки
Максима Мартинюка звинувачували у корупції та торгівлі посадами. Подібні компрометуючі матеріали в мережі Інтернет виходили під час його роботи в ДАБІ та Держгеокадастрі. Втім варто відмітити, що сайти, на яких з’являлась така інформація мають погану репутацію (на них публікують фейк-ньюз), а наведена там інформація є недостовірною, оскільки базується на домислах, та не була підтверджена фактами чи доказами. Максим Мартинюк жодного разу не звинувачувався у вчиненні злочинних дій та не отримував підозри у їх вчиненні.
Цитати
Про корупцію:
«Не варто сподіватися, що зміна виконавців розв’яже проблему. Звільнення — не вихід із ситуації, адже таким чином можна всіх звільнити, хто ж тоді буде працювати? І це в той час, коли в країні відчутний кадровий голод у всіх сферах. Корупції не існує там, де немає можливості нею займатися. Потрібно максимально автоматизувати системи, прибирати фактор впливу чиновника».
Про ринок землі:
«Покупцями сільськогосподарської землі зможуть бути лише громадяни України. Юридичні особи й іноземці не допускатимуться на ринок. Також хочемо ввести граничний розмір володіння – не більше 200 га в одні руки»
Максим Мартинюк регулярно оприлюднює свої декларації, де вказує усі свої статки https://declarations.com.ua/declaration/nacp_c60f32a9-6b36-4dd8-9745-e4363bc1250a
Фотографії
Відео
Дивіться одне з перших інтерв’ю Максима Мартинюка на посаді першого заступника міністра аграрної політики та продовольства в ефірі телеканалу 112.
Посилання
Офіційний сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України, його сторінка.
Контакти: maksym.martynyuk@minagro.gov.ua, телефон: +38 (044) 226-32-42.