Для пересічного українського громадянина Мартинюк Максим - людина маловідома. Він є першим заступником міністра аграрної політики та продовольства. І сьогодні про його земельні махінації заговорила громадськість. Але чи позбудеться свободи та посади чиновник, який крупно влип на думку багатьох українців? Читайте його досьє. Давайте разом розберемося, в яких злочинних схемах він був замішаний.

Біографія

Народився 24 квітня 1977 року.

Знак зодіаку: Телець. За східним гороскопом - рік Вогняної Змії.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Захоплення: подорожі.

Чиновник, призначений керівником Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру відразу ж після Революції Гідності, був замішаний у крупних корупційних схемах на суму понад 50 млн. доларів.

Максим Мартинюк
Максим Мартинюк

Регіональні співробітники Держгеокадастра діяли за вказівками керівника відомства - успішно дерибанили землі. Тих, хто не хотів підкорятися його правилам, звільняв заднім числом. За його власними словами, саме завдяки прем'єр-міністру отримав займану посаду й потрапив до вищого кабінету влади.

Цікаво, що сам він знав Володимира Гройсмана ще з 2011 року, коли працював у Вінниці під його керівництвом. Команда Вінницьких при владі, зловживання... Яка ж може бути реакція вищої влади, якщо вона сама його прикриває? Мартинюк і раніше, навіть після пред'явлених йому звинувачень, продовжує керувати роботою аграрного відомства. У аграрній сфері він відчуває себе, як риба у воді. Адже успішно провернув не одну корупційну справу.

Щоб вам, читачі, став зрозумілий рівень його корупційних дій, дочитайте статтю до кінця і зверніть увагу на матеріальні статки Мартинюка. Відстеживши його декларацію за останні роки, стає зрозуміло, що в рамках столичного життя добробут чиновника набагато покращився.

Сім'я

Раннє дитинство пов'язане з Одесою. Тут майбутній заступник міністра народився. Коли йому було п'ять років, сім'я переїхала до Вінниці.

Одружений, дружина - Ірина Василівна, син - Любомир. Детальніша інформація про його сімейні та родинні стосунки відсутня.

Освіта

У шість років пішов до школи. У шістнадцять, закінчивши Вінницьку ЗОШ № 6, вступив до Вінницького державного сільськогосподарського інституту. Навчався на економічному факультеті. Через п'ять років отримав диплом за спеціальністю «менеджмент організацій». Одночасно - диплом молодшого спеціаліста за спеціальністю «правознавство».

Максим Мартинюк
Максим Мартинюк

Кар'єра і бізнес

У двадцять один рік почав свою кар'єру. Спочатку протягом року працював у Вінницькому районному відділенні Пенсійного фонду України. Був головним спеціалістом - юристом.

Наступні три роки - старший викладач кафедри менеджменту (Вінницьке підрозділ Європейського університету).

Потім протягом п'яти років головував у ВАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Вінницяводпроект».

У 2009 році займає пост начальника управління охорони водних ресурсів Міністерства природи. Незабаром стає замначальника Держуправління цього відомства у Вінницькій області.

Працював у команді Володимира Гройсмана з 2011 по 2014 роки. Був директором Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міськради.

Після Революції Гідності його матеріальні статки з кожним роком поліпшуються. Це відбувається завдяки займаній посаді. З 2014 року він стає першим заступником Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Через рік - Голова Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру. І хоча продаж української землі заборонена, Мартинюк успішно її перепродує.

З 2016 року - перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України. Але чиновник не надто піклується про аграріїв. А більше зловживає своїми посадовими повноваженнями. Прокручувати махінації із землею він навчився давно.

Максим Мартинюк
Максим Мартинюк

Читайте всю правду про те, що привернуло всебічнц увагу до персони Максима Мартинюка: як з боку преси, так і правоохоронних органів. Дізнайтеся, про які махінаційні схеми йдеться.

Компромат і чутки

Не так давно народний депутат Купрій звинуватив повелителя земельної сфери в корупції. Віталій Миколайович заявив громадськості про те, що чиновник є корупціонером. І йому протегує сам Гройсман. Стало відомо про масові звільнення Мартинюка поза законом і розкрадання українських земель.

Компромат на Мартинюка
Компромат на Мартинюка

Як стверджує один із керівників підрозділу ДАБІ, за часів правління Мартинюка існувала чітка система поборів із будкомпаній. І співробітники відомства зобов'язані були раз на місяць приносити певну суму. Виконувати план і здавати гроші - ось така система правління. І в кожному регіоні були та є свої «смотрящі».

Пікові точки системи земельних злочинів зафіксовані в наступних регіонах: Кіровоградському, Київському, Миколаївському, Одеському та безпосередньо в самій столиці. За словами керівника підрозділу «Госгеокадастра», цим областям притаманний регулярний характер корупційних вимагань.

За словами українського політика Купрія, глава відомства змушував керівників регіонів ДАБІ писати заяви про звільнення за власним бажанням без зазначення дати. Тих, хто відмовлявся брати участь у його аферах, Мартинюк звільняв. Працювати залишалися тільки покірні чиновники. Неугодним тут не місце. Бували випадки, коли всього за один день він звільняв до десяти осіб.

Щоправда, сьогодні частка справедливого ставлення до звільненим все-таки перемогла. Суд виніс ряд рішень, що стосуються відновлення на посадах тих співробітників, яких звільнили, обійшовши рамки закону. Їм виплатили компенсацію за завдану моральну шкоду та заробітну плату. Керівництво Мартинюка ознаменувалося масовим звільненням держслужбовців.

На своїй сторінці в Facebook Купрій зробив анонс, що 25 вересня 2018 року о 23:00 в ефірі Телеканал ZIK вийде програма «Громадська прокуратура» на тему: «Клофелін і стрип-бар - як працює НАБУ». Він зазначив: «Три роки вже існує Національне антикорупційне бюро України. Тепер «Громадська прокуратура» з'ясує, що насправді роблять деякі детективи НАБУ і як працюють агенти під прикриттям?»

Але навряд чи першого заступника міністра злякала кримінальна справа, відкрита проти нього. Незважаючи на звинувачення в незаконному звільненні неугодних співробітників і організації торгівлі посадами в Дергеокадастрі, він «під крилом» самого Гройсмана. Дійсно, команда підібралася надійна.

Більш того, у верхах подейкують, що Людмила Шемелінець, яка працювала і при Януковичі (вона в Держкомземі з 2011 р.), ділить ліжко з Мартинюком. Його бойова подруга також замішана не в одній афері. А на людях перший заступник міністра - зразковий сім'янин.

Людмила Шемелинец
Людмила Шемелинец

Красти земельні наділи у АТОшніков - звична для нього справа. Незважаючи на те, що земля виділяється бійцеві АТО, перекочовує вона абсолютно до інших рук. Підставна особа, перепродаж і тисячі, мільйони в кишенях. Мартинюк встиг і собі прихопити ласі шматочки.

Його декларація за 2017 рік демонструє наявність земельних наділів у Студеницях Тиврівського району Вінницької області площею 9866 і 247 квадратів. Тут же, на Вінниччині, тільки в Літинському районі, в нього в загальній із Петровським Петром Анатолійовичем власності два земельних наділи: площею 2500 і 3185 квадратних метрів.

Земельні володіння Мартинюка
Земельні володіння Мартинюка

Дружина є власницею трьох земельних ділянок у Студеницях: два площею по 2500 м² і один - 817. У Вінниці також є земельний наділ на 2500 квадратних метрів. Їй належить вінницька квартира на 74,4 квадрата. У Студеницях є й житловий будинок - 43,7 м². У Максима Петровича в цьому населеному пункті також невеликий будиночок на 39,8 квадратів.

Декларація Максима Мартинюка
Декларація Максима Мартинюка

Мартинюк декларує картини, ювелірні вироби, гіроскутер, ікони. Вносить у декларацію два Land Rover 2013 р.в., власниками яких є третя особа - Цвігун Віталій Володимирович.

Дивіденди дружини склали 1 млн. 950 тис. Готівкою в них у спільній власності 1 тис. доларів, 593 тис. грн. Активи в дорогоцінних (банківських) металах - 284 тис. 857 грн. Готівкою у власності Ірини Василівни 495 тис. доларів, 20 тис. євро, 1 млн. 753 тис. 454 грн. Її активи в дорогоцінних металах - 284 тис. 857 грн. У власності дружини - 3 млн. 894 тис. грн. і 9 млн. 132 тис. 876 грн. Вид активу - зобов'язання третіх осіб за договором купівлі-продажу.

Декларація Максима Мартинюка
Декларація Максима Мартинюка

У Мартинюка в порівнянні з дружиною на банківському рахунку мізерна сума - всього лише 144 тис. 547 грн. і 836 грн. Виникає запитання: коли ж у нас у країні запанує правда? І всі корупціонери опиняться за ґратами, а їх украдені грошові активи, які в основному належать їх прекрасним половинкам, стануть надбанням прозорої держави?

Саме цілі родини повинні понести покарання, адже цей чиновник і багато інших його колег-корупціонерів далеко від нього не пішли, записавши свої мільйони на дружин та батьків. Ось така «чудова робота» у високих кабінетах. Так доки ж у нас в Україні будуть правити країною чиновники-корупціонери?

Та й крім цього на 5-му році війни з окупантом, Мартинюк продовжує з ними торгувати. Виявляється, що Україна закуповує гречку в Росії, звичайно, не зовсім так все відкрито, адже переробка продукту проходить в Казахстані, звідки ми її і закуповуємо, але все ж.

Нещодавно в своєму інтерв'ю політик розповів, що торгувати з Росією для нас дуже вигідно. І збагачувати країну, з якої ми воюємо мабуть теж.

"У Росії відбуваються процеси екстенсивного землеробства. Вони в Алтайському краї вводять в оборот нові площі, і, відповідно, першої культурою, яка там висівається, є гречка. І, звичайно, вона там дешева з точки зору ціни. А на півночі Казахстану, на кордоні з РФ, побудований великий завод, який цю дешеву алтайську гречку вивозить з Росії і там вже виробляє з неї крупу ", - розповів Мартинюк.

До речі, після цього Мартинюк сказав, що в Україні і своєю гречки вистачає.

Їхні імена відомі, розслідування проводяться, але в кінцевому підсумку дуже часто виходить так, що доказів їх провини чомусь немає. Або вніс заставу - і знову на свободі. Наш «ручний» Антикорупційний суд покриває корумпованих прокурорів, начальників управлінь тощо. Якби з корупцією дійсно боролися, ситуація у нас у країні була б набагато кращою. Але як таке можливо, якщо «біля керма» стоять усе ті ж корупціонери?

Фотографії

Максим Мартинюк
Максим Мартинюк

Максим Мартинюк
Максим Мартинюк

Максим Мартинюк
Максим Мартинюк

Відео

Дивіться фрагмент бесіди Володимира Гройсмана з ведучою програми "Лівий берег". Дізнайтеся, як спікер Верховної Ради захищав Максима Мартинюка.

Посилання

Фейсбук.

Твіттер.

Офіційний сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України, його сторінка.

Контакти: [email protected], телефон: +38 (044) 226-32-42.