Біографія

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Юрій Вахель народився 6 вересня 1970 року у Львові.

Знак зодіаку Діва

Народився в рік Сталевої собаки

Віросповідання: греко-католик

Розмовляє російською, українською та англійською

Чим саме сумно прославився Юрій Вахель? - Які звинувачення проти нього є у правоохоронців і як він зумів прославиться в мережі? - Відповіді на ці питання в нашому новому матеріалі.

Сім'я

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Нинішній депутат Київради перебуває у шлюбі. Має дружину Надію Йосипівну Рідзак. Є батьком двох дітей - сина Луки і дочки Юстини.

Освіта

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Офіційна біографія Вахеля говорить, що в 1992 році він закінчив Львівський політехнічний інститут. Має диплом інженера-електрика.

В кінці 90-х Вахель отримує другий диплом про вищу освіту. У 1998 році отримує диплом юриста. Випускник Львівського національного університету. Колишній студент спеціальності правознавство.

Кар'єра і бізнес

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Згідно з даними досьє, Юрій Вахель почав кар'єру лише в кінці 90-х. Першою роботою політика була посада юристконсульта в фірмі Делойт енд Туш Юкрейніан Сервісез Компані.

Уже в період з 2001 по 2004 роки Юрій Вахель працює в агропромисловій компанії Каргілл. З 2004 по 2008 юрист стає одним з директорів в Київобленерго.

Останні 11 років Вахель працевлаштований в компанії Нобл Ресорсиз Україна, яка є частиною Нобл Груп. З 2008 року Юрій Володимирович значиться заступником генерального директора з юридичних питань та розвитку бізнесу. Вахель спеціалізується на розвитку та захисту агропромислового комплексу.

У 2014 році Вахель також додатково почав працювати головним юристом в компанії Сателіт. У 2018 році Юрій стає частиною фірми Астарта-Київ, в яку його беруть директором з розвитку.

Юрій Вахель, Київ для якого став другою домівкою, позиціонує себе як активного громадського діяча. Компромат почав на нього потрапляти до Мережі після початку його роботи в Об'єднанні Самопоміч в Києві. Також юрист значть співзасновником і волонтером в фонді Вільна Україна. Крім того, є главою асоціації Укрсадпром.

Львів став чудовим майданчиком для старту кар'єр великого юриста, який двічі обирався до правління Асоціації правників України, а також до ради при президенті України з питань судової реформи.

Уже в 2015 році Вахель приходить у владу. Стає членом Київської міської ради. Депутат починає засідати в постійний комісії Київської міської ради з питань власності. У 2018 році залишає рідну партію Самопоміч в зв'язку з її повною політичною неспроможністю. Нинішній нардеп стає членом депутатської групи Київська команда.

У політичних і ділових колах Юрій Вахель вважається мільйонером. Однак, в офіційних документах він не вказує великі доходи. За його словами, в 2018 році він заробив майже 400 тисяч гривень. Кошти були виручені за роботу в фірмі Астарат-Київ. Також він отримав 257 тисяч від власного бізнесу.

Відзначимо, що дружина Вахеля виявилася мільйонеркою. Жінка за рік зуміла отримати від власного бізнесу понад 1,6 мільйонів гривень.

Вахель має банківський вклад розміром в 206 тисяч гривень, а також готівку сумою в 188 тисяч доларів.

Також Юрій Владіміровчі має квартиру в Києві площею в 120 квадратних метрів і ще одне житло в столиці трохі меншим розміром - 58 квадратних метрів. Вахель має нерухомість в Львові, де також зареєстрував квартиру і гараж. Вахель також користуються двома авто марок БМВ і Ауді.

Депутат також має частки акцій в компанії Корунд і Українському центрі фінансової реструктуризації.

Юрій Вахель активно позиціонує себе в якості громадського діяча. Називає себе експертом з питань права та сільського господарства Української аграрної конфедерації. Є співзасновником і членом наглядової ради Освітнього фонду імені Андрея Шептицького. Є членом суддівської колегії Всеукраїнського стипендіального конкурсу для студентів-правників. Крім того, Вахель займає пост голови наглядової ради Української фьючерной біржі. Член наглядової ради Будівельної дирекції при Патріархові української греко-католицької церкви.

Компромат і чутки

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Юрій Вахель вважається однією з найбільш скандальних фігур нинішнього скликання Київради. У столиці він називається найбільшим прогульником засідань. За перші роки роботи в органі влади депутат не з'явився на 82 засідання з 87 минулих.

Ситуація з небажанням Вахеля навіть виходити на роботу досягла такої точки напруги, що він став одним з найбільш ймовірних кандидатів на відклікання.

Офіційні представники Вахеля виправдовували його прогули тим, що він нібито не може поєднати навантаження на роботі разом з депутатською діяльністю. Крім того, до цього скандалу він нібито рік безуспішно намагався скласти з себе депутатські повноваження. Особисто Вахель заявляв, що неодноразово писав заяви про зняття повноважень, але його колеги категорично відмовляли йому в цьому проханні.

Особисто Вахель відзначав, що нібито не реєстрував свої подання, а лише передавав їх секретарю Київради. Вже в 2017 році він зумів передати заяви в регламентарну комісію, яка засідала у його справі в 2018 році і відмовилася прийняти відношення по ньому.

Юрій Володимирович став лідером ще одного ганебного списку - рейтингу нерішучості. Вахель не брав участі відразу ж в 92% голосувань. Він не віддавав свій голос, навіть в тих випадках, якщо реєструвався на засіданнях. Експерти відзначали, що в цьому випадку депутати просто покидали засідання, займаючись вирішенням особистих справ, що свідчить про їх повну непотрібность.

Відзначимо, що в своєму передвиборному ролику Вахель заявляв, що буде робити все від нього залежне, щоб допомогти вирішити проблеми рідного міста. Однак, після скандалу з прогулами, його тодішня партія Самопоміч також була змушена відкликати свої передвиборні ролики разом з Вахелем.

Повна відсутність дисципліни серед депутатів-прогульників заважала Київській міській раді нормально працювати. Тодішній секретар Ради Прокопів навіть публічно заявляв, що через недбайливих колег навіть не може зібрати необхідний кворум. Так, депутати не могли прийняти жодне важливе рішення. Ходили чутки, що народні обранці не голосували через небажання лізти в земельні питання, реєструвалися на засіданнях і просто залишали сесійну залу.

Депутат-мільйонер, який лише у 2017 році за офіційними даними заробив понад 3 мільйони гривень, став одним з тих, хто прийняли рішення розпустити фракцію партії Самопоміч в Київській обласній раді. Зокрема, Юрій став одним з сімнадцяти чоловік, щоб розпустилі фракцію і створили власну політичну силу під назвою Київська команда.

У 2016 році Вахель став фігурантом кримінальної справи. Київська поліція з'ясувала, що він і ще кілька його колег займалися розтратою бюджетних коштів, виділених на відкриття громадських приймалень. Тоді з'явилися дані, що поліція проводила перевірку і вивчення можливих корупційних ризиків при виділенні державних грошей на організацію роботи приймальних київських депутатів. Документи на незаконну діяльність київської еліти поліцейські отримали з місцевої прокуратури.

Самі депутати дані звинувачення категорично відкидали, наполягаючи лише на наявністи конфлікту інтересів між учасниками скандалу.

Фотографії

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Юрий Вахель
Юрий Вахель

Відео

Посилання

Посилання на сторінку депутата в соціальній мережі Фейсбук.