Геннадій Боголюбов збільшував свої статки нарівні з Ігорем Коломойським. У 2017 році, за версією журналу Forbes, Геннадій Борисович був другою найбагатшою людиною України. Давайте дізнаємося, як живе бізнесмен, який сам не знає, які його статки?

Біографія

Народився 20 січня 1962 року.

Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Водяного Тигра.

Національність: українець єврейського походження.

Віросповідання: іудаїзм. Синагога для мільярдера багато означає. Він - дуже віруюча людина. Більш того, навіть узяв собі єврейське ім'я Цві-Гірш.

Крім громадянств України, Кіпру, Ізраїлю, має також великобританське громадянство.

Українському олігарху Геннадію Боголюбову, діловому партнеру ексцентричного мільйонера Ігоря Коломойського, належить половина найбільшої бізнес-групи «Приват», до якої входив «ПриватБанк» (18.12.2016 р. Кабмін підтримав пропозицію Нацбанку про його націоналізацію). Крім цього, у власності олігарха - ряд інших підприємств не тільки в Україні, а й за кордоном. Його бізнес успішно процвітає в Росії, Польщі, Америці та Румунії.

Геннадій Боголюбов
Геннадій Боголюбов

Геннадій Борисович Боголюбов - власник нафтовидобувної, авіакомпанії та мережі АЗС. При цьому він - людина непублічна. Найчастіше ухилявся від запитань цікавих журналістів, відвертався від камер, не приймаючи інтерв'ю. Давайте дізнаємося, як же знайшли один одного Геннадій Борисович та Ігор Валерійович і коли стали бізнес-партнерами? Але спочатку - кілька слів про батьків та сім'ю олігарха.

Сім'я

Народився і виріс у Дніпродзержинську (нині - Кам'янське, Дніпропетровська область). Його батьки - іудеї, котрі відвідували синагогу. І навіть за часів правління Микити Хрущова та його антирелігійної кампанії, коли через це можна було втратити роботу, вони дотримувалися своєї релігії.

Сімейний стан: був одружений. Розлучився понад десять років тому. Екс-дружина Олена через суд стягнула на свою користь з «ПриватБанку» 500 млн. грн. Діти: доросла донька Катерина (її весілля відбулося у Відні) та син.

У 2011 році в мільярдера народився онук, на честь цієї події Геннадій Борисович виділив по п'ятсот доларів сім'ям посланників Любавічеського Ребе. До речі, синові бізнес-партнера Ігоря Коломойського він доводиться хрещеним (в іудаїзмі - сандак). За словами нашого героя-олігарха, він живе то в Києві, то в Лондоні, то в літаку. Чи одружений Геннадій Боголюбов зараз - невідомо.

Але якщо його особисте життя оповите таємницею, то про громадське відомо трохи більше. Геннадій Борисович серйозно займається суспільно-релігійною діяльністю. Дніпропетровська єврейська громада займає певне місце в його житті. Він є її президентом із 1999-го року.

Геннадій Боголюбов і Володимир Гройсман
Геннадій Боголюбов і Володимир Гройсман

Олігарх створив найбільший у світі громадський культурно-діловий єврейський центр «Менора». На цей проект він виділив 80 мільйонів доларів. Центр включає готелі, банкетні зали, конференц-сервіс. На даху центру «Менора» можна навіть замовити романтичну вечерю зі скатертиною, свічками та теплими пледами. Але отримувати такі позитивні емоції зможуть, звичайно ж, люди небідні.

Звичайним українцям залишається лише мріяти про «затишок та романтику» в своїх будинках, а не на даху «Менора» за n-ну суму грошей, адже при нинішніх цінах на газ більшість тих, у кого індивідуальне опалення, в холодну пору ще жодного разу не змогли включити опалення через економію та неспроможність. Що вже казати про вечерю на даху в музичному супроводі скрипки чи саксофона? Натомість Геннадій Борисович багато допомагає євреям у Ізраїлі.

Освіта

У 17 років вступив до інженерно-будівельного інституту м. Дніпро (нині - Придніпровська Держакадемія будівництва та архітектури). Диплом про закінчення навчального закладу отримав у 22 роки.

Кар'єра і бізнес

Згідно з його офіційною біографією, відразу після інституту, він два роки працював інженером у «Дніпропетровськпромбуд». Деякі ЗМІ повідомляють: люди, які знали мільярдера в минулому, стверджують, що в цей період життя він ніде не працював. І нібито на той момент у нього були свої справи зі «злодіями в законі».

У 1986-му він разом із Ігорем Коломойським організовує кооператив «Сентоза», - так стверджує український бізнесмен-політик Геннадій Корбан. Дует почав займатися бізнесом разом: друзі зайнялися імпортом оргтехніки.

Геннадій Боголюбов
Геннадій Боголюбов

Одним із засновників «ПриватБанку» Геннадій Борисович став ще в 1992 році. Як заявляє Геннадій Корбан, першими засновниками «Привату» стали «Сентоза», «Солм» і «Віст». Всього було п'ять співвласників «ПриватБанку»: Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський, Сергій Тігіпко, Леонід Милославський та Олексій Мартинов. Але куди згодом поділися інші співвласники «ПриватБанку»? І чому залишилися тільки двоє? Читайте статтю далі - дізнайтеся найцікавіше.

Компромат і чутки

Історія «Приватбанку» досить дивна. І в ній багато темних плям та недомовок. З п'яти співвласників залишаються двоє. Кардинальні зміни мали місце ще в 1997 році. Саме тоді Сергій Тігіпко, який згодом усе ж таки зізнався про свою частку в «Приваті» та якому належала ідея відкриття банку, поїхав до столиці, щоб стати незалежним політиком. Згодом він продав свою частину Ігорю Коломойському.

У цьому ж році помирає четвертий співвласник акцій на «ПриватБанк» Леонід Милославський. Він помер у Австрії від серцевого нападу. Як повідомляють відкриті джерела, ця людина - єдина, яка могла контролювати динамічну енергію Ігоря Валерійовича. Не без допомоги бізнес-партнерів Коломойського-Боголюбова частку померлого успадкувала його неповнолітня дочка.

Але в підсумку їх «великодушність» увінчалося тим, що як тільки Маріанна Милославська стала повнолітньою і змогла розпоряджатися своїми акціями, її частка скукожилась до 3%, а потім і зовсім повністю стала надбанням Коломойського-Боголюбова.

Частка Олексія Мартинова також зменшилася. У результаті непублічний Геннадій Боголюбов збільшив частку своїх акцій у «ПриватБанку» до 40%. І хоча «ПриватБанку» у них більше немає, залишилися інші підприємства великої групи «Приват».

«Українська правда» свого часу писала про те, що одне з найбільш важливих зобов'язань екс-акціонерів банку - Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова - реструктуризація кредитів, пов'язаних із групою «Приват» компаній перед націоналізованим «ПриватБанком».

Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський
Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський

З боку екс-власників звучала, крім інших, обіцянка до 1 липня 2017 року забезпечити реструктуризацію кредитів, наданих банком певним юрособам. Але в підсумку цю обіцянку не булу виконано. Замість цього Ігор Коломойський почав свою судову "війну": він подав серію позовів проти НБУ, Кабміну та «ПриватБанку».

За даними журналу «Кореспондент», у 2008 році Геннадій Борисович Боголюбов мав статки в 6,2 млрд. доларів. Цей період - пік його багатства. Ніколи не відставав від нього і Ігор Коломойський. Ось уже 10 років, як вони займають то друге, то третє місце після Ріната Ахметова в рейтингах найбагатших людей України.

Серед активів групи «Приват» - металургійні заводи, гірничо-збагачувальний комбінат, авіація, нафта, медіа тощо. Крім цього, він робив серйозні грошові вкладення. Згадати хоча б лондонський особняк. Олігарх придбав його 8 років тому за 173 млн. фунтів (за курсом валют на той момент - 275 млн. доларів).

Але після металургійної кризи акції олігарха дуже сильно впали в ціні. Виходячи з цієї ситуації, в 2017-му році його капітал оцінили в 1,4 млрд. доларів. Проте, дует Боголюбов-Коломойський навчився непогано «заробляти

Як інформують відкриті джерела, бюджет недоотримав тоді 700 млн. ренти на видобуток нафти. Зате «ПриватБанк» отримав майже 20 млрд. грн. рефінансування, яке так і не було повернуто.

Фактично держава прийняла збанкрутілий із колосальними боргами перед вкладниками банк. А бізнес-партнери Геннадій Борисович та Ігор Валерійович пішли від «націоналізації» з офіційно «засвіченими» активами по більше ніж 1 млрд. доларів у кожного з них.

Фотографії

Геннадій Боголюбов
Геннадій Боголюбов

Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський
Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський

Геннадій Боголюбов
Геннадій Боголюбов

Відео

Посилання

Фейсбук, Твіттер, Інстаграм: з огляду на те, що Геннадій Боголюбов - людина непублічна, його сторінки в соцмережах відсутні.

Дніпропетровська єврейська громада, контакти, адреса: 49000, вул. Шолом-Алейхема, 4/26, м. Дніпро. Телефони: +38 (056) 717-70-70, +38 (056) 717-70-71.