Біографія
Олександр Михайлович Завітневич народився 19 квітня 1973 року в селі Йосипівка (Вільшанський район, Кіровоградська область)
Знак Зодіаку: Овен
Народився в рік Чорного Водяного Бика
Розмовляє російською, українською та англійською мовами
Віросповідання: православний
Чим раніше займався нинішній глава оборонного парламентського комітету? Який компромат є на його бізнес і завдяки кому він став нардепом? - Відповіді в цьому матеріалі.
Сім'я
Біографія одного з найбільш впливових депутатів Верховної Ради України досить скупа. Відомо, що він перебуває у шлюбі з Наталією Завітневич. Дружина політика є керівницею київського підприємства М. Т.І. Крім того, дружина Олександра Завитневича є однокласницю шостого президента України Володимира Зеленського. Згідно численним чуткам, саме близькість дружини Завітневича до нового глави держави гарантувало Олександру Михайловичу стрімкий кар'єрний злет.
Джерела стверджують, що подружжя виховує сина.
Освіта
Досьє Олександра Завітневича, доступне в відкритих джерелах, має інформацію про його освіту. Зазначено, що парламентарій проходив навчання на факультеті радіоінженер Київського військового інституту управління та зв'язку. Депутат є офіцером запасу.
Олександр Завітневич також має громадянську освіту. Значиться, що він є випускником Київського національного університету імені Вадима Гетьмана. Має ступінь спеціаліста з економіки підприємства.
Кар'єра і бізнес
Олександр Завітневич не був публічною особою до осені 2019 року. У Мережі майже немає інформації про його роботу і життя до початку роботи в дев'ятій версії українського парламенту.
У відкритих джерелах зазначено, що в 2012 році Олександр Завітневич разом з діловим партнером став співвласником і директором Смілянського ливарного заводу, що знаходиться на території Черкаської області.
В офіційних документах зазначено, що засновником і кінцевим бенефіціаром підприємства є його дружина - Завітневич Наталія Георгіївна. Також в списку керівників значився Анатолій Дмитрович Кравченко.
У 2016 році сім'я Завітневич почала займатися іншим видом бізнесу. У Києві подружжя заснували ТОВ М.Т.І. Підприємство спеціалізувалося на наданні широкого спектру послуг. Зокрема, сімейний підряд підприємців займався наданням в оренду автомобілів всіх видів, а також різного устаткування.
Завітневич і дружина також спеціалізувалися на литті чавуну, сталі, а також ряду легких металів. Крім того, сім'я займалася механічною обробкою металевих виробів. Майбутній політик і його дружина спеціалізувалися на оптовій торгівлі автомобілями та різним обладнанням для роботи добувної промисловості та будівництва.
Широка громадськість дізналася про ім'я Олександра Завітневича влітку 2019 року, коли він стає народним депутатом України від партії Слуга народу.
На даний момент є головою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
Згідно з офіційними даними, статутний фонд компанії М.Т.І оцінюється в 251 050 гривень. При цьому, заявлений фонд в компанії Смілянський Ливарний Завод набагато більше - 10 700 000 гривен. Відзначимо, що в в обох компаніях Завітневич Олександр має офіційну частку в 50 відсотків.
Про майновий та фінансовий стан нинішнього глави одного з найбільш важливих парламентських комітетів нічого не відомо. Однак, згідно з інформацією джерел, голова Комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки і розвідки є доларовим мільйонером.
Компромат і чутки
Олександр Завітневич є вкрай закритою фігурою. Він вкрай рідко спілкується з представниками ЗМІ і рідко фотографується. У Мережі також вкрай мало інформації про його минуле, що викликає сумніви у багатьох громадян.
Однак, у відкритих джерелах є кілька спірних фактів про нинішнього голову Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Відзначимо, що його спільний бізнес з дружиною є проблемним. У судових реєстрах можна знайти інформацію, що проти його Смілянського ливарного заводу в різний час проводилися слідчі дії.
Зазначено, що у 2013 році підприємство і його керівництво було притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали справ щодо Завітневичей можна знайти в архівах Черкаського окружного адміністративного суду та Київського апеляційного адміністративного суду. У 2018 році Смілянський ливарний завод також фігурував у діловодстві місцевого районного суду Черкаської області.
У 2016 році підприємство фігурувало в одній кримінальній справі, яка розглядалася в Орджонікідзевському районному суді міста Запоріжжя.
Відзначимо, що характер звинувачень проти нинішнього депутата та його дружини - не розкриваються.
Куди більший резонанс викликала новина про те, що Олександр Завітневич виявився свояком шостого президента України Володимира Зеленського.
Нинішнього українського лідера голова оборонного комітету парламенту нібито знає давно. Згідно з численними даними джерел, Наталя Завітневич була однокласницею Зеленського. Ходять чутки, що вони довго підтримували дружні стосунки, які в підсумку призвели до різкого кар'єрного підйому Олександра Михайловича.
Численні ЗМІ відкрито писали, що Завітневич отримав керівництво в одному з найбільш важливих комітетів Ради виключно завдяки кумівству.
Кадрова політика нинішнього президента була публічно розкритикована, оскільки він явно керується в своїх призначеннях принципом лояльності, а не професіоналізму голів і членів профільних парламентських комітетів.
Журналісти відзначили, що вибір Завітневича на пост глави оборонного комітету виглядає дивно, так як він є всього лише офіцером запасу і не має досвіду керівництва у військовій сфері.
Також є версія, що призначення Завитневича особисто лобіював найближчий соратник Зеленського, лідер списку Слуги народу і нинішній спікер парламенту Дмитро Разумков. Однак, природа взаємин між сановниками зараз так і не встановлена.
Відзначимо, що подружжя Завітневичей нібито кілька десятиліть входить в найближче коло спілкування сім'ї Зеленських. У ЗМІ відзначали, що Олександр Михайлович і його дружина Наталя приєдналися до інших представників нової еліти, що раніше дружілі з Володимиром Олександровичем: до сім'ї Андрейчиковіх і Арістовіх. Так, Андрій Андрейчиков свого часу висувався на пост губернатора Одеської області, а Юрій Арістов, який раніше був партнером Зеленського по рибному бізнесу, тепер став народним депутатом від Слуги народу. До цього списку варто віднесті сім'ю Шефір та інших представників Кварталу.
Фотографії
Відео
Посилання
Посилання на профіль Завитневич в соціальній мережі Фейсбук.