Грігол Катамадзе - Надзвичайний і Повноважний екс-посол Грузії в Україні. Навесні дипломат звернувся до глави держави Володимира Зеленського із проханням надати йому українське громадянство. І зовсім нещодавно отримав його. Давайте поговоримо детальніше про наміри грузинського дипломата.

Біографія

Дата народження: 12 серпня 1961 року.

Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Металевого Бика.

Національність: грузин.

Віросповідання: православний.

Вік: 58 років.

У своїх інтерв'ю Грігол Шалвович Катамадзе ділиться рецептами залучення інвестицій до України. Його знання засновані на грузинському досвіду. Екс-посол впевнений: формула успіху для будь-якої держави достатньо проста.

Для його досягнення не потрібно шукати якісь математичні формули. Істина - у одержимій любові до власної країни. Дипломат вважає, що головне - вірити у свій народ, у його можливості - у такому випадку успіх гарантований.

Як зазначає видання Mmedia, президент Асоціації платників податків України впевнений: «Україна вже давно дозріла для того, щоб жити краще, ніж живуть, наприклад, німці». Він каже, що стане щасливішим від того, якщо його знання будуть використані з тією метою, щоб Україна ставала міцнішою й сильнішою.

До речі, Грігол Шалвович ніколи не прагнув до посад ні у себе на батьківщині, ні в Україні. І прийняття рішення щодо зміни громадянства далося йому абсолютно непросто. Він попросив главу держави Володимира Зеленського про надання українського громадянства тільки потім, щоб допомогти Україні стати успішною розвиненою державою.

Він дуже сильно любить Грузію. Але не байдужий і до долі України. Президент Асоціації платників податків України зізнається, що за роки посольства встиг полюбити Україну. І тепер не може залишатися байдужим до того, що відбувається.

Грігол Шалвович Катамадзе

Давайте дізнаємося думку глави держави із цього приводу. Кому Володимир Олександрович готовий надати українське громадянство? До чого він закликав представників української діаспори у своїй інавгураційній промові? І чому цей заклик став таким важливим для Грігола Катамадзе?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Кутаїсі (Грузія). Тут майбутній дипломат народився та виріс.

Сімейний стан: одружений. Діти: син і дочка. У Грігола Шалвовича є п'ятеро онуків. Із 28 квітня 2016 року його син Іраклій (1984 р.н.) працює на посаді заступника начальника митниці - начальника управління у боротьбі з митними правопорушеннями Київської міської митниці Державної фіскальної служби України.

Освіта

1980-1985 рр. - в 24 роки закінчив Київський державний університет ім. Т. Шевченка. Навчався на факультеті міжнародного права й міжнародних відносин.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав після закінчення вищого навчального закладу. Протягом 2-х років працював у Вищій школі МВС. Обіймав посаду інженера навчального відділу. Був також начальником навчального відділу кабінету кафедри общеюрідіческіх дисциплін Тбіліського факультету.

Грігол Шалвович Катамадзе

Потім служив у армії. Після приступив до роботи у Академії МВС Грузії. Протягом 5 років займався викладацькою діяльністю, очолював навчальний кабінет, був заступником начальника кафедри, начальником кафедри общеюрідіческіх дисциплін.

Із 1993-го по 1994-й рр. зайняв пост заступника директора департаменту зовнішньоекономічних зв'язків МВС Грузії.

Наступні 4 роки - Надзвичайний і Повноважний Посол у посольстві Грузії в Україні. Потім - заступник міністра оборони Грузії.

1998-2000 рр. - заступник міністра оборони Грузії.

Із 2000-го по 2007-й рр. працював за сумісництвом Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні, Республіці Молдова та Румунії.

Наступний рік - заступник міністра закордонних справ Грузії. Потім буквально рік очолював відділ міжнародного розвитку АТ «Банк Грузії».

Із 2009-го по 2013-й рр. - Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні. Наступний рік був радником компанії «Ветеко».

Буквально рік (2014-2015 рр.) - президент міжнародної компанії TNK GLOBAL GROUP, яка веде бізнес між двома країнами: Грузія - Україна. Напрями її діяльності: логістика, туризм, ресторани, будівництво, IT технології тощо.

Згодом - президент ВГО «Асоціація платників податків України».

Громадська діяльність

Після інавгурації Володимир Зеленський закликав представників української діаспори повертатися на батьківщину. Президент України пообіцяв їм надати українське громадянство.

Цей заклик став надзвичайно важливим для екс-посла Грузії в Україні. Він займав цю посаду протягом 11 років (2000-2007 рр., 2009-2013 рр.) І сьогодні щиро переживає за український народ і майбутнє держави.

Грігол Шалвович Катамадзе

Нагадаємо, 20 травня 2019 року Володимира Зеленського заявляв після інавгурації у Верховній Раді про те, що готовий надати українське громадянство «всім українцям на планеті, які готові працювати на благо держави». Про це повідомляли ряд відкритих джерел.

До речі, екс-голові Одеської обласної державної організації Михайлу Саакашвілі повернули українське громадянство. Про те, що Володимир Зеленський не має стосовно нього ніяких політичних планів, повідомляли ЗМІ. Із точки зору глави держави, цей крок був людським, оскільки президент вважає: паспорт у екс-президента Грузії забрали незаконно.

Колишній посол Грузії звернувся до головнокомандувача України із проханням надати йому українське громадянство через 6 років після того, як він залишив держслужбу в Грузії. Будучи послом, він часто бував в Україні і жив у Києві.

Про те, що публічної реакції від президента Володимира Зеленського на прохання Грігола Катамадзе про українське громадянство після його звернення не було, повідомляло на той момент видання Radiosvoboda.

Екс-посол сказав тоді, що повернути борг батькам сповна неможливо. Однак можна добре виховати своїх дітей. І передати їм те, що заклали в тебе батьки. Аналогічну ситуацію бачить Грігол Катамадзе і з боргом перед країною. Він вважає, що борг неможливо повернути сповна. Тільки можна робити все, щоб допомогти Україні стати успішною розвиненою державою.

Хоча Грігол Катамадзе і не є етнічним українцем, із Україною була пов'язана велика частина його свідомого життя. Ще напередодні виборів екс-посол ділився у своєму інтерв'ю виданню Segodnya пріоритетами та реформами, яких чекає український бізнес.

За відновлення своєї незалежності народ Грузії довго боровся. І змін чекав довго. Грузинському народу довелося пройти досить складний шлях. Громадянська війна, реформування різних галузей госдеятельності, у результаті чого з'явилася незалежна Грузія. Тепер ця країна піклується про інтереси своїх громадян.

Грігол Шалвович Катамадзе

Ключовими для цієї держави були реформи у 2004-2009 рр. Успіх Грузії став очевидним завдяки системному підходу в реформуванні країни. Держава повторила досвід багатьох країн світу, які стали успішними за досить невеликий проміжок часу.

У 2008 році Грузію згуртувала російська агресія. Всього за кілька років активного розвитку важливим успіхом у сучасній історії цієї країни стали згуртованість, любов до держави та ряд реформ. Саме ці три ланки стали сполучними для успішного майбутнього держави.

Важливою складовою у становленні Грузії став також історичний референдум 2008 р. За вступ до НАТО проголосували тоді 73% громадян. Особливе значення для зовнішнього пріоритету країни мали відносини з Євроатлантичними партнерами.

Про те, чому Україна не може подолати корупцію, Грігол Катамадзе ділився своїми поглядами із представниками ЗМІ. Як повідомляють відкриті джерела, за словами екс-посла Грузії, корупцію у них перемогли із огляду на те, що з нею боролися. І для цього не було необхідності у створенні різних органів.

Давайте згадаємо: у пострадянському просторі Грузія була однією із найбільш корумпованих держав. Президент Асоціації платників податків України відзначав у інтерв'ю виданню, що у нас в Україні намагаються «воювати» з наслідками. Але важливо зовсім не це. На його думку, необхідно змінювати закони й кодекси.

Дипломат каже про те, що при бажанні контрабанду на митниці можна побороти лише за день - було б бажання. Ґрунту для корупції не буде, якщо будуть прийняті прості й зрозумілі нові правила та кодекси.

Щоб подолати побутову корупцію, у Грузії з'явилися Будинки юстиції. Тут виключається можливість домовитися про хабар. Причина абсолютно проста: ті люди, які приймають документи, у їх відношенні не можуть прийняти абсолютно ніякого рішення.

ЗМІ повідомляють про те, що, на думку дипломата, сьогодні для України дуже важливо, щоб бойові дії на Сході завершилися. І для того, щоб результат був результативним, потрібно не просто говорити, критикувати, а діяти. Зрозуміло, що мир країні необхідний. Тільки ініціативи критикуються. І нічого ділового не пропонується.

Грігол Шалвович Катамадзе

Екс-посол резюмував, що у Володимира Зеленського «є істинний підхід і любов до країни, де він живе». Григол Шалвович упевнений: сьогодні вкрай важливо робити все, щоб припинити бойові дії на Сході.

Дипломат вважає, що ми повинні подбати про створення пільгових більш вигідних економічних умов, ніж у сусідніх країнах. Він бачить багато позитивних речей в Україні: величезні ресурси, географічне і геополітичне положення. Практично у кінці жовтня 2019 року екс-послу вдалося отримати українське громадянство.

Фотографії

Грігол Шалвович Катамадзе

Грігол Шалвович Катамадзе

Грігол Шалвович Катамадзе

Грігол Шалвович Катамадзе

Грігол Шалвович Катамадзе

Відео