Поки українські чиновники наживаються на медичних тендерах, хворі страждають від нестачі ліків та грошей. Дізнайтеся, у яких корупційних скандалах була замішана одіозна екс-директор Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА, директор Департаменту охорони здоров'я Київської МДА, Валентина Гінзбург.
Біографія
Дата народження: 10 березня 1964 року.
Знак Зодіаку: Риби. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Дракона.
Національність: українка.
Віросповідання: православна.
Вік: 56 років.
Призначення Валентини Гінзбург на вакантну посаду директора Департаменту охорони здоров'я Київської МДА викликало великий резонанс у громадськості. Адже за плечима екс-керівниці Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА - корупційні скандали та навіть цілодобовий домашній арешт.
Для неї мрії людей стосовно народження маляти або одужання - просто бізнес. Чиновниця-комерсант знаходить вигоду у всьому.
Попереду на вас чекають пікантні подробиці щодо горе-діяльності чиновниці. Дізнайтеся: чому Валентина Григорівна позбавлялася від «незручних» їй людей? Читайте всю правду про її посадові зловживання у медсфері.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у селищі міського типу Софіївка Дніпропетровської області. Тут вона народилася й виросла.
Сімейний стан:
Діти: у відкритих джерелах інформація відсутня.
Освіта
1987 р. - після закінчення школи вступила до Дніпропетровського медінституту. Освоєна спеціальність - «лікувальна справа».
2007 р. - регіональний інститут держуправління Нацакадемії держуправління при Президентові України у Дніпрі, магістр держуправління.
Кар'єра і бізнес
Свою трудову діяльність розпочала у 23 роки із посади лікаря-інтерна із терапії у одній із дніпропетровських міських лікарень.
Буквально за рік зайняла пост акушера-гінеколога у цій же лікарні №1. Наступні 5 років була завідуючою жіночою консультацією тут же. Далі її кар'єра розвивається ще стрімкіше.
Протягом майже 4-х років (2000-2004 рр.) Валентина Григорівна була головним акушером-гінекологом в управлінні охорони здоров'я ОДА.
Наступний рік - заступниця начальника Управління охорони здоров'я Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Протягом 2-х років (2005-2007 рр.) вона була заступницею начальника головного управління - начальником управління ЛПП ГУОЗ Дніпропетровської ОДА.
2007-2015 рр. - займає крісло керівника Департаменту охорони здоров'я ДОДА.
Протягом двох років була помічником-консультантом нардепа «регіонала». Працювала на громадських засадах.
У березні і квітні 2016 р. очолювала Дніпропетровський ДП «Біоімплант» МОЗ».
Протягом наступного півроку була штатним радником Максима Мельничука, голови Київської обласної державної адміністрації.
2016 р. - безуспішна участь у конкурсі на посаду нового директора Департаменту охорони здоров'я КМДА.
2017 р. - заступниця директора - начальниця управління із організації медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я КМДА. Буквально місяць Валентина Григорівна була виконуючою обов'язки директора ДЗ КМДА. Пост директора зайняла із 23-го жовтня 2017 р.
Компромат і чутки
Від корупційних дії чиновниці постраждали чимало людей. Громадськості стало про це відомо після виходу в ефір
Але, схоже, у чиновниці залізне серце, й клятва Гіппократа їй ні по чому.
Про те, що чиновниця зловживає своїм службовим становищем, стало відомо ще в березні 2014-го. Тоді її навіть затримали правоохоронці, відкривши кримінальне провадження. Правоохоронцям стало відомо, що директорка звільняє тих головлікарів у медустановах Дніпропетровської області, які не забезпечили «належний» результат на парламентських виборах 2012 в Україні.
Після них із посад головних лікарів було звільнено 30 осіб. Виявляється, під час виборчої кампанії наша героїня змушувала головлікарів забезпечувати на ділянках, які розташовані в їх медичних установах, 70% голосів за «регіоналів».
На рахунку Валентини Гінзбург - і ряд інших посадових зловживань.
Ось що він сказав: «Медицина завжди було однією із найбільш корупційних. Виділяються великі гроші, мільйони. Ці мільйони розподіляють на дорогі ліки. Інсулін, гемодіаліз – найбільш благодатні теми для тіньового збагачення. У департамент охорони здоров'я спускають ці гроші. Оголошують тендер. Ліків просто хмара, різного виробництва і різної ціни. То що заважає закупити дешевше, а різницю, якісь 10 млн. розтягнути по кишенях? Ось і тіньовий дохід. Або припустимо гроші на ремонт лікарні. Та ж схема. І, звичайно ж, постачальники завжди невипадкові. Бо щоб виграти тендер, потрібно ще щось занести в департамент», - стверджує інсайдер.
Таким чином, поки одні хворі страждають від нестачі ліків і грошей, інші успішно наживаються на медтендерах. У підсумку виходить, що столичним ДОЗ і зовсім керує жінка, яка причетна до цілого ряду корупційних скандалів.
Як повідомив «Стоп корупції» анонім, «Гінзбург - гравець не самостійний, знаходиться на «зарплаті»в 10 тисяч доларів на місяць (!) А стоять за нею зовсім інші особи:« Люди, які стежать за фінансовими потоками в Києві, які не змінювалися з часів Черновецького. Є такий Вадим Столар. Він займається тіньовою економікою в місті. А ось з медицини його «смотрящий» - Домбровський. Його в ресторані «Егоїст» часто бачать із народним депутатом Бахтєєвою. Ось вона, швидше за все, і перетягнула Гінзбург із Дніпра до Києва».
Знайшли ці слова своє підтвердження у висловлюваннях Віталія Купрія, який стверджує, що Валентина Гінзбург є хорошим виконавцем. За його словами, «вона знає, де вкрасти, де і на кого натиснути, кому віддати бюджетний напрямок».
Сама чиновниця заперечує інформацію про її неофіційну зарплати та зв'язках із
Цікаво, що Валентина Гінзбург, не маючи ніякого бізнесу, придбала 18 липня 2017 року нову квартира площею 62,4 кв. м. Зазначена у декларації вартість столичної нерухомості - 1 млн. 138 тис. 269 грн.
У декларації вказано також автомобіль «Мерседес-Бенц» ML 250 CDI, 2012 р.в., який знаходиться у власності чоловіка. У декларації зазначена вартість авта у розмірі 850 тис. грн. На вторинному ринку сьогодні автомобіль такого класу й року випуску коштує в середньому від 624 тис. грн. (25 тис. доларів) до 764 тис. грн. (понад 30 тис. доларів).
Зарплата чоловіка Валерія Войченка за основним місцем роботи (КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР») складала 467 тис. 617 грн. Розмір його пенсії - 105 тис. 467 грн.
Заробітна плата Валентини Григорівни, отримана за сумісництвом, - 6 тис. 973 грн. Зарплата чиновниці за основним місцем роботи (Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міськради (Київської МДА) - 592 тис. 489 грн.
Грошові активи сімейства: готівкою у Валентини Григорівни 13 тис. Доларів та 50 тис. грн. У чоловіка - 13 тис. доларів, 90 тис. грн.
Давайте тепер згадаємо скандал навколо зниклих немовлят, що вибухнув 10 років тому. ЗМІ пов'язують його з іменами двох інших українських жінок при владі - екс-міністром охорони здоров'я Раїсою Богатирьовою та народним депутатом Тетяною Бахтєєвою. До речі, обидві підтримували у свій час «Партію регіонів».
Відносно співробітників МОЗ разом із Раїсою Богатирьовою Генрокуратурою було порушено кримінальну справу в 2014 році. Факти розслідування стосувалися розтрат бюджетних коштів на закупівлю імунобіологічних препаратів та інсулінів «Індар».
У цей же час Валентину Гінзбург заарештовують. Більш докладно про її арешт і зловживання службовим становищем
За словами очевидців, тут не обійшлося без допомоги Тетяни Бахтєєвої, яка перетинається із розпорядником фінпотоків із медицини Олександром Домбровським. А Валентина Гінзбург купує тим часом квартиру в столиці.
Усі чиновники, напевно, задоволені. Але ж вони більше думають про власне збагачення, ніж про те, щоб пацієнти отримували правильне лікування. І денний стаціонар був забезпечений обіцяним законодавством харчуванням.
До речі, канал «Стоп Корупції» проводив розслідування щодо фірми «Фармстандарт-Біолік», яку пов'язують із сином Раїси Богатирьової, що продовжувала вигравати тендери на мільйони гривень від департаменту столичної охорони здоров'я.
Про те, що 25 липня 2014 року проти Валентини Гінзбург висунули звинувачення за зловживання службовим становищем,
Київський міський голова Віталій Кличко не тільки призначив її директором столичного департаменту охорони здоров'я. Але й привласнив 6-й ранг держслужбовця та встановив надбавки за ранг у розмірі 500 грн. за вислугу років у розмірі 45% від посадового окладу, за виконання особливо важливої роботи - 70% від окладу. За інтенсивність праці - 70% від посадового окладу.
Крім цього, «Судово-юридична газета» повідомляла, що у слідчих органів, які займалися перевіркою медичної реформи в 2014 році, що проходила під керівництвом Валентини Гінзбург у Дніпропетровській області з 2012 року, було дуже багато запитань щодо витрачених грошей.
Фотографії
Відео
Посилання
Гаряча лінія ДОЗ: 278-41-91.