Андрій Єрмак - одна із ключових фігур нинішньої влади. Дізнайтеся, хто він такий і наскільки тісні у новопризначеного голови Офісу президента відносини із главою держави. Чому людину, яка не так давно була юристом-продюсером сьогодні називають «головним дипломатом країни» і «другий тінню Зеленського»? Читайте докладніше про становлення Андрія Єрмака та його вплив на політику.
Біографія
Дата народження: 21 листопада 1971 року.
Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 48 років.
Новопризначений глава Офісу президента - екс-помічник глави держави Володимира Зеленського. У минулому - помічник нардепа від «Партії регіонів» Ельбруса Тадеєва, засновник Garnet International Media Group.
Вагому посаду у вищому ешелоні влади Андрій Єрмак посів 11 лютого 2020 року. До цього Офіс президента України очолював Андрій Богдан. Навколо відставки Андрія Йосиповича та призначення Андрія Борисовича у ЗМІ сьогодні досить багато ажіотажу.
ЗМІ висувають різні версії щодо звільнення Андрія Богдана. Так, Telegram-канал «УП. Off the record» повідомляв, що «Андрій Богдан таки зібрався у відставку».
Колишній і нинішній ГОП конфліктували між собою протягом декількох місяців через різні позиції із внутрішньополітичних питань. Наприклад, новопризначений глава став на захист столичного мера Віталія Кличка.
Згідно його переконанням, президенту не варто чіпати мера Києва й не думати про вибори до осені цього року. Та й інші погляди протиборчих сторін кардинально відрізняються.
Утім, Андрій Єрмак та Володимир Зеленський знайомі вже давно. У минулому їх пов'язували тісні робочі стосунки із комік-трупою. Андрій Борисович продюсував фільми, займався захистом авторського права та прав інтелектуальної власності.
Великий інтерес громадськості викликають не менш тісні стосунки Андрія Борисовича із багатьма людьми із адміністрації президента РФ Володимира Путіна. Зокрема,
Дмитро Козак, уродженець Кіровоградської області (село Бандурове, Гайворонський район), - одна із ключових фігур у команді Володимира Путіна. У 2004-му Дмитро Миколайович очолював його передвиборний штаб. Завдяки зв'язці Андрія Єрмака із Дмитром Козаком вирішувалися питання за контрактом на газ та обмін полоненими.
Знайомтеся із історією становлення кінопродюсера-юриста на посаді помічника президента, згодом - глави Офісу. Дізнайтеся найбільш важливі факти із його біографії.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли в Києві. Тут він народився й виріс.
Сімейний стан, дружина, діти: у відкритих джерелах інформація відсутня. Незважаючи на нинішній статус, Андрій Борисович не є державним службовцем, тому його біографія на сайті Офісу президента відсутня. З цієї ж причини немає його декларації на сайті НАЗК.
У графі «Сім'я та стосунки» на його сторінці у соцмережі Фейсбук зазначено лише Любов Єрмак, яка живе у Бельгії.
Освіта
1991-1995 рр. - Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка. Освоєна спеціальність - «юрист».
Кар'єра і бізнес
Свою трудову діяльність розпочав, будучи студентом. Займався підробітками у юрфірмі.
У 1997 р. заснував «Міжнародну юркомпанію». І став надавати юрпослуги телеканалам і кінокомпаніям.
Згодом продюсував фільми «Правило бою», «Сквот 32», «Роккі по-українськи», «Межа» та «Грань». До речі, у новопризначеного голови Офісу є частка у понад 20 різних компаніях. Це консалтинговий напрямок, надання юрпослуг, охоронна діяльність, фармацевтична, будівельна.
Із 21 травня 2019 року - помічник президента України Володимира Зеленського.
Із 11 лютого 2020 року - голова Офісу президента.
Компромат і чутки
Політологи країни (Україна) відзначають вагому роль Андрія Борисовича Єрмака у оточенні Глави держави.
Перший назвав його «другою тінню Зеленського». Другий - «головним дипломатом країни».
До речі, він сам говорив у своєму інтерв'ю студії програми «Алекс-Афіша» про те, що Україна вже має все, щоб отримувати великі призи. І наше суспільство, наша країна, за його словами, вимагають від творців привезти Оскар або головний приз Канн, Венеції чи Берліна. Своє життя вважає насиченим, яскравим, щасливим, сповненим сподівань та людьми, які підтримують його.
Виконуючи на посаді помічника президента різні місії, у липні перед ним було поставлено серйозну задачу щодо міжнародних відносин. Президент доручив йому ведення переговорів із Кремлем щодо обміну полоненими.
Із того часу Андрій Борисович супроводжував главу держави на різних міжнародних зустрічах. На початку вересня він брав участь у переговорах, будучи представником Володимира Зеленського у нормандській четвірці на зустрічі в Берліні.
За словами української журналістки-політика Ольги Смаглюк-Василевської, яка є її колегою за фракцією, вона про нього й зовсім «толком нічого не знає». Багато інших молодих депутатів нібито про нього нічого не чули.
Тим часом керівництво фракції називає його «сильним переговірником», якому вдалося згладити конфлікт із помічником американського президента Рудольфо Джуліані. За словами заступника глави «Слуг народу» Олександра Сергійовича Корнієнка, у новопризначеного голови Офісу вистачає досвіду із ведення переговорів. Як зазначив Глава партії Давид Арахамія, Андрій Єрмак «не сірий кардинал, а нормальний член команди».
Одна зі сфер діяльності Андрія Єрмака - зв'язок із Кремлем. Його він отримав завдяки своїм бізнес-контактам із московською елітою. І сьогодні громадськість все більше говорить про його нелюбов до класичної дипломатії.
Мовляв, екс-помічник віддає перевагу менш формальним засобам міжнародної комунікації. Втім, одна із таких його бесід із екс-представником США в Україні Куртом Волкером і повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлером вилилася у скандал.
Останній заявив про те, що Андрій Єрмак і ще один радник Володимира Зеленського Ігор Новіков демонстрували їм на телефонах фото убитих та поранених на Донбасі родичів і звинувачували в цьому Петра Порошенка.
Сам Андрій Борисович це заперечує,
Ну, а що стосується «війни» за лаштунками української політики, то її Андрій Єрмак виграв. І сьогодні новий глава президентського Офісу має сильний вплив як у зовнішній, так і внутрішній політиці держави. Він працює у західному напрямку і російському, прямо і опосередковано контактуючи із найбільш впливовими людьми зарубіжжя та російської сторони.
Андрій Борисович вирішував різні делікатні питання, в тому числі забезпечував комунікацію із Москвою під час обміну полоненими. Про те, що він тісно спілкується із оточенням президента РФ Володимира Путіна,
Дипломат заявляв про те, що Андрій Єрмак проводив тісні переговори із Дмитром Козаком, спілкувався із Надзвичайним і Повноважним послом РФ в РБ Олександром Суриковим та його оточенням.
Роман Безсмертний говорить про його тісне спілкування із багатьма людьми із адміністрації глави РФ. У свою чергу, політолог Руслан Бортник вважає, що новопризначений глава Офісу «показав готовність зустрічатися хоч із чортом, щоб отримати потрібний президенту результат».
Втім, «апаратні й медіа битви» уже залишилися позаду. А сьогодні особливо важливо, яким центром сили стане Андрій Єрмак у вищому ешелоні влади. Адже він має безпосередній вплив на прийняття політичних рішень, ведення зовнішньої політики, формальні/неформальні переговори.
Фотографії