Біографія

Лазебна Марина Володимирівна народилася 10 червня 1975 року в селищі міського типу Пісківка, Бородянського району, Київської області.

Національність: українка;

Знак зодіаку: Близнюки; народилася в рік Дерев'яного кролика за Східним календарем.

Сім'я

Чоловік Марини Володимирівни - Лазебний Ігор Павлович. У шлюбі народилася одна дитина, син Олег.

Освіта

Навчалася в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка на економічному факультеті. Отримала спеціальність "економіст-менеджер".

Продовжила наукову діяльність та отримала вчений ступінь кандидата наук.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру в держ.структурах почала ще в 2000 році, коли влаштувалася працювати спеціалістом управління соціальних прогнозів та економічної експертизи соціальних реформ.

Незабаром вона вже була призначена заступником начальника відділу відомств з питань європейської інтеграції та пенсійної реформи.

А в 2003 Марина Володимирівна перевелася в Секретаріат Кабінету міністрів. Вона була призначена на посаду головного спеціаліста Управління стратегії реформування соціальних відносин. Потім вона була призначена на ту ж посаду, але в Управлінні праці та соціальної політики.

У 2011 році Марина Володимирівна стала помічником Міністра, організовувала роботу віце-прем'єра. Але на цій посаді вона довго не протрималася і була підвищена до директора Департаменту праці та зайнятості в Міністерстві соціальної політики.

Колишній президент України, Віктор Федорович Янукович призначив її головою Державної служби зайнятості в травні 2013 року. Але всього через рік структура була розформована Кабінетом міністрів під керівництвом Арсенія Яценюка.

У зв'язку зі звільненням Марина Лазебна почала вести підприємницьку діяльність. Вона надавала консультації з питань комерційної діяльності та управління бізнесом. За що отримувала хороший прибуток. Так в декларації за 2019 року вона вказала, що заробила 481 тисячу.

У серпні 2019 року відновила політичну діяльність. Вона була призначена головою Державної соціальної служби. На посаді Марина Лазебна протрималася 3 місяці і була звільнена за ініціативою Олексія Гончарука. Згідно з офіційною версією, вона залишила посаду за власним бажанням.

Під час одного із засідань фракції "Слуга народу" нинішній президент України, Зеленський Володимир Олександрович, запропонував призначити Марину Лазебную міністром соц.політики в оновленому складі Кабінету міністрів Дениса Шмигаля. І вже 4 березня 2020 року вона була офіційно призначена на цю посаду.

Марина Володимирівна - співзасновник громадських організацій "Новий соціальний вибір" і "Соціальний порядок".

Компромат і чутки

У Засобах масової інформації ходили різні версії щодо того, як Марина Володимирівна потрапила в оновлений склад Кабінету міністрів. Раніше вона працювала в Міністерстві соціальної політики, який тоді очолював Сергій Тігіпко. Припускають, що саме з його подачі було затверджена кандидатура Марини.

Інші джерела бачать причину затвердження Марини Лазебної на цю посаду в тому, що це було в інтересах Ріната Ахметова. Відомо, що в 2015 році планувалося призначити Марину тіньовим міністром соціальної політики саме з подачі Ріната Ахметова. Також не виключають версії, що навіть у нинішній склад вона потрапила не без його сприяння.

ЗМІ зазначають, що саме під керівництвом Марини Володимирівни громадяни України перестали отримувати допомогу з безробіття. Українці скаржилися на те, що більше 3 місяців не отримували виплати. У той час міністром соціальної політики була Наталія Королевська, яка у своєму зверненні послалася на голову Служби зайнятості України, яка не згадувала про наявність подібного роду проблем.

За словами Наталії, всі виплати за червень, які повинні були здійснитися, були повністю виконані. Про це їй повідомила сама Марина. Але чому люди не отримали гроші - не відомо. Сама ж Марина Лазебна не стала коментувати подію.

У 2013 році Марина Володимирівна знову опинилася в епіцентрі серйозно скандалу. ЗМІ пишуть, що під час однієї з прес-конференції вона запропонувала скоротити термін виплати допомоги з безробіття до 4 місяців. Тобто, якщо навіть через 120 днів людині не знаходять роботу в службі зайнятости, їй перестають надходити кошти.

Подібна витівка обурила громадськість. Журналісти відзначили, що Україна, як і інші країни, має чітко дотримуватися Конвенції Міжнародної організації праці. А в ній прописані абсолютно інші стандарти. Наприклад, платежі, які отримують громадяни як у разі повного безробіття, так і під час перерви в отриманні заробітної плати, обумовленій тимчасовою зупинкою роботи підприємства без розриву трудових відносин, повинні виплачуватися протягом всього строку дії цих обставин.

Там же прописані обставини, які можуть послужити підставою для того, щоб держава виплачувала платежі протягом 13 тижнів. Але це обмеження може діяти тільки протягом календарного року. Після чого безробітному зобов'язані відновити виплати.

Українському видавництву стало відомо, що у володінні Марини є нерухомість на території Російської Федерації: квартира площею 31,7 кв. м. При цьому про населений пункт чиновниця вирішила промовчати. Також у спільному володінні з сином Марина Лазебна має нерухомістю в Києві. А також в автопарку сім'ї Лазебних два дорогих автомобіля 2017 року випуску: Audi Q7 - у чоловіка Марії, Lexus RX 200T - у сина.


Не так давно стався скандал під час оголошення кандидатів в Кабінет міністрів. Деніс Шмиль забув оголосити в їх числі Марину Володимирівну, яка була єдиним кандидатом жіночої статі. Але незабаром Денис виправив свою помилку, а також зазначив, що ідеальне співвідношення чоловіків і жінок, як показує досвід провідних західних держав, - 50 на 50. При цьому Шмиль зазначив, що при виборі кандидатів, в першу чергу звертали увагу на професійні навички, тому у складі лише одна жінка. На що був звинувачений у сексизмі.

Фотографії

Марина Лазебна
Марина Лазебна, apostrophe.ua

Міністр соціальної політики Марина Лазебна, фото Facebook
Міністр соціальної політики Марина Лазебна, фото Facebook

Відео

Посилання

Facebook

Громадська організація "Соціальний порядок"