Біографія
Громадський діяч і державний службовець Олег Миколайович Немчінов народився у Львові 1-го травня 1977 року.
За знаком зодіаку - тілець, за східним гороскопом - вогненна змія.
Учасник АТО (з січня по лютий 2006го року), офіцер Держприкордонслужби. Військова спеціальність Немчінова - «Бойове застосування мотострілкових підрозділів». Був керівником військово-цивільної адміністрації в кількох населених пунктах Донецької області в 2016-2017 роках.
Підкреслено дотримується націоналістичних поглядів.
Сім'я
Відомо, що Олег Немчінов - онук героя СРСР Івана Миколайовича Немчінова, який отримав це високе звання в 1943-му році за форсування Дніпра, взяття і оборону Букринського плацдарму під Києвом.
Мати: Валентина Вікторівна Немчінова.
Дружина: Оксана Василівна Стецюк, український географ, доцент, кандидат географічних наук, член Української народної партії.
Син: Андрій Олегович Немчінов, народився в серпні 2018 го року.
Освіта
У 1999 році закінчив географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Має кваліфікацію географа і викладача географії.
Крім того, у Олега Немчинова ще дві вищі освіти: у сфері державного управління та юридична - в 2011 році отримав ступінь бакалавра з правознавства в приватному навчальному закладі «Львівський університет бізнесу та права».
Закінчив аспірантуру за спеціальністю «Теорія та історія державного управління» і має науковий ступінь доктора філософії.
Кар'єра і бізнес
З 1999 року - депутат Львівської міськради від «Української народної партії», а також викладач львівського професійно-технічного училища №32.
2003-2006: помічник народного депутата Олександра Гудими на громадських засадах.
У 2007-2015 роках - голова Федерації легкої атлетики Львівської області і Севастополя.
З 2009 - начальник управління промисловості Львівської ОДА.
З 2011 - старший викладач у Львівському регіональному інституті держуправління Національної академії державного управління при президенті України, спочатку на кафедрі державного управління, потім - на кафедрі іноземних мов і публічного адміністрування.
У 2017-2019 роках - держсекретар Міністерства молоді та спорту, до його злиття з Міністерством культури.
На позачерговому засіданні ВР, скликаному Володимиром Зеленським, Олега Немчінова призначили міністром Кабінету міністрів замість Дмитра Дубілета по поданих новопризначеного прем'єра Дениса Шмигаль, з яким вони старі друзі. За це рішення проголосувало 277 депутатів.
Компромат і чутки
Олег Немчінов тричі робив спроби стати народним депутатом: в 2006-му році від Українського народного блоку Костенка і Плюща і два рази від партії Наша Україна - в 2007-му і 2012-му роках. У Верховну Раду Немчінов жодного разу не пройшов.
Велика частина власності, згідно з податковою декларацією Олега Немчінова, належить дружині та матері діяча. Сумарний дохід сім'ї за 2019 рік склав понад 3 мільйони гривень, згідно з декларацією. У власності знаходяться кілька земельних ділянок, квартир і два автомобіля.
А ось грошові заощадження у сім'ї, згідно з декларацією, більш ніж скромні. 30 тисяч гривень і близько п'яти тисяч доларів готівкою, і трохи менше 45 тисяч доларів на банківських рахунках.
На особистій сторінці в соціальній мережі Фейсбук Немчінов різко негативно висловлювався на адресу чинного президента Зеленського і його виборців. Також він відкрито демонстрував свою підтримку Петра Порошенка під час президентських виборів.
На наступний день після призначення Немчінова міністром сторінка була вилучена, у відкритому доступі залишився тільки публічний аккаунт «Немчінов Олег Миколайович», де негативні пости про президента відсутні.
Втім, вже через кілька годин сторінка була відновлена, вже без компрометуючих постів. Свої дії Немчінов пояснив тим, що його «порохоботство» почали активно обговорювати недоброзичливці, нібито спотворюючи інформацію. Зокрема, блогер Анатолій Шарій вважає, що Немчінов був призначений в Кабмін, щоб саботувати його роботу.
Від своєї думки про Зеленського чиновник публічно відрікся на засіданні фракції «Слуга народу», вибачившись за хейтерскі пости і сказавши, що в їх основі лежала недостовірна інформація. Також міністр подякував президентові за довіру і пообіцяв її виправдати.
Умінням налагоджувати потрібні контакти і «тримати ніс за вітром» Немчінов був відомий і раніше. Зокрема, активну підтримку прем'єру Денису Шмигаль він надавав і раніше, коли той намагався стати головою Львівської ОДА.
Фотографії