Біографія

Валерій Коновалюк
Валерій Коновалюк: фото з Facebook

Коновалюк Валерій Ілліч - економіст і політик, автор 150 законодавчих пропозицій і 20 наукових робіт. Був народним обранцем 3-го, 4-го і 6-го скликань.

Дата народження: 31 серпня 1966 року

Знак зодіаку Діва

Народився в рік Вогняного Коня

Місце народження: Донецьк, УРСР, СРСР

Національність: українець

Вік: 53 роки

Сім'я

Був двічі одружений. У першому шлюбі з дружиною Іриною (1965 року народження) народилися двоє дітей - дочка Євгенія (1993 року народження) і син Владислав (1996 року народження).

Друга дружина, з якою екс-нардеп донині перебуває у шлюбі, - відома ведуча на телебаченні Валерія Ушакова (при заміжжі змінила прізвище на Коновалюк).

Валерій Коновалюк з дружиною
Валерій Коновалюк з дружиною: фото з Facebook

У другому шлюбі, який був укладений в 2012 році, у Коновалюка також народилися діти. Назвали їх Ілля і Лукія.

Валерій Коновалюк, сім'я
Валерій Коновалюк, сім'я: фото з Facebook

Освіта

Після школи навчався в Індустріальному технікумі в рідному місті, який закінчив в 1985 році.

У 1985 році став студентом військового училища в Москві (МВВКУ), з якого випустився в 1989 році. Після закінчення отримав кваліфікацію «інженера». Потім почав служити в Збройних Силах Радянського Союзу в НДР. Майбутній нардеп служив помічником військового начальника в Берліні і Вісмарі. У 1992 році старшого лейтенанта Коновалюка звільнили в запас.

Валерій Коновалюк
Валерій Коновалюк: фото з Facebook

У 1992 році вступає до Німецької Фінакадемії в Мюнхені. Закінчив навчання в 1993 році, отримавши кваліфікацію «економіст».

Кар'єра і бізнес

Після закінчення технікуму, ще в 1985 році, працював слюсарем на Автотранспортному підприємстві.

У період з 1993 по 1995 рік обіймав крісло директора АТ «Укренергоресурс» в м. Донецьк. Крім того, за сумісництвом керував місцевою ТРК «ВІКО».

У тому ж 1995 року вступив на політичну арену - заснував і став на чолі Народно-патріотичного союзу Донбасу.

У 1995-1996 роках працював на посаді заступника голови виконавчого комітету Куйбишевської райради Донецька. Займався економічними і фінансовими питаннями.

Восени 1996 року перейшов в Донецьку обладміністрацію. Майбутній слуга народу консультував голову Донецької обладміністрації і був його заступником. А головував на цій посаді в той час Віктор Янукович.

У 1998 році Коновалюк в перший раз став депутатом українського парламенту. Був також членом бюджетного комітету. Два роки зі своєї першої депутатської каденції провів в партії «Трудова Україна» Сергія Тігіпка. Потім вступив до фракції «Партія регіонів».

Валерій Коновалюк
Валерій Коновалюк: фото з Facebook

На виборів глави держави 2004 року політик активно підтримував і представляв інтереси сумнозвісного Віктора Федоровича Януковича. До слова, останній доводився Коновалюку земляком і колишнім босом.

Коли результат Помаранчевої революції став зрозумілим, Коновалюк покинув партію Януковича і повернувся в «Трудову Україну». А після виходу з цієї політичної організації Тігіпко, її лідером був обраний Валерій Ілліч. Однак на виборах в Раду 2006 року (V скликання) політсила не змогла подолати бар'єр в 3%. Восени того ж року Коновалюка виключили з «Трудової України», а на чолі поставили Володимира Сівковича. Але Коновалюк з цим рішенням не змирився. Щоб безповоротно не втратити контроль над політсилою, в 2007 році наш герой включив її до складу «Партії регіонів». Сам же він увійшов до виборчого списку цієї фракції, за яким і пройшов до парламенту VI скликання.

У 2012 році Коновалюк приймає рішення вийти з «Партії регіонів», аргументуючи це незгодою з політичними рішеннями Януковича. Тому вже в наступний парламент він вирішив не висуватися. При цьому, в березні 2014 року вирішив балотуватися на пост голови держави. Однак в цій гонці, як відомо, він не виграв.

Регалії

Валерій Коновалюк - доктор економічних наук (2004), Академік, заслужений діяч України в сфері економіки. Нагороджений орденом "За заслуги" II і III ступенів.

Але все не так просто! Є великі сумніви з приводу того, що Коновалюк отримав стільки звань завдяки професіоналізму і важкій праці. Про те, що ж допомогло йому піднятися по кар'єрних сходах і отримати гучні звання, читайте далі в тексті.

Компромат і чутки

На думку багатьох експертів, саме Валерій Ілліч ініціював конфліктну ситуацію всередині політсили «Трудова Україна». Чвари виникли між Коновалюком і його однопартійцем Володимиром Сівковичем. Суперечка полягала у боротьбі за верховенство в партії. Серйозні розбіжності призвели до того, що політична сила програла на виборах 2006 року.

Звинувачення в розголошенні держтаємниці

У період військового конфлікту між Росією і Грузією, у вересні 2008 року, Валерій Ілліч очолював тимчасовий комітет Ради з розслідування легальності поставок Україною зброї до Грузії. Як стверджують багато його політичних противників, а також експерти, вся діяльність депутата в цій комісії переслідувала інтереси Російської Федерації.

Коновалюк тоді неодноразово робив заяви про розкриття порушень при постачанні зброї. У протизаконних угодах звинувачувався тодішній глава держави Віктор Ющенко.

Згідно з інформацією комітету, кілька установок «Бук» були зняті з бойового поста і продані Грузії. Таким чином «було завдано значної шкоди обороноздатності країни».

Взимку 2008 року звіт діяльності комітету був представлений в парламенті. Так як наведені факти не отримали підтвердження, Верховна Рада відмовилася продовжувати роботу колегіального органу.

В кінці січня 2009 року СБУ направив до суду протокол про поперання Коновалюком законодавства країни. Нардеп тоді звинувачувався в розголошенні держтаємниці. Однак Печерський районний суд міста Києва в лютому того року закрив цю справу. Як тоді повідомили правозахисні органи, таке рішення було прийнято з огляду на «відсутність в діяльності В. І. Коновалюка складу злочину».

Фейкова партія

Навесні 2014 року ЗМІ інформували громадськість про установче зібрання Всеукраїнського об'єднання «Нова Україна». На з'їзді було обрано голову партії. Ним став герой даного матеріалу. Крім того, були визначені головні напрямки діяльності нової партії.

Валерій Коновалюк, «Нова Україна»
Валерій Коновалюк, «Нова Україна»: фото з Facebook

Валерій Коновалюк, «Нова Україна»
Валерій Коновалюк, «Нова Україна»: фото з Facebook

Як стверджував Коновалюк, «Україна повинна бути нейтральною. Зберегти цілісність країни дозволить прийняття двох державних мов: української та російської».

Також Коновалюк в той час висловлювався про розмежування таких понять, як бізнес і влада. Крім того, він підкреслював важливість здійснення економічних перетворень.

Але, як писали експерти, насправді ніяких зборів «Нової України» не проводилося.

Новини про цю подію і фейков фото Коновалюк поширював з метою створення видимості активної участі в житті країни. У даній паперової політсили до теперішнього часу немає навіть сайту в інтернеті.

Валерій Коновалюк, «Нова Україна»
Валерій Коновалюк, «Нова Україна»: фото з Facebook

Виступи на російських каналах

У важкі для України часи Коновалюк не гребував виступати на телеканалах ворожої держави.

Доходи

Офіційний дохід Валерія Ілліча Коновалюка в 2013 році, в останньому році депутатської діяльності, дорівнював 55 тис 391 грн (з урахуванням заробітної плати). А його дружина в тому році отримала 107 тис 545 грн.

Колишній «регіонал» володіє ділянкою землі площею 1,5112 га, квартирою (190 кв.м) і гаражем (26 кв.м). Екс-нардепу належать також дві елітні машини - Mercedes-Benz і Range Rover. Що ж стосується його дружини, то за нею числиться квартира площею 143,2 кв.м та автомобіль Porsche.

Фотографії

Валерій Коновалюк
Валерій Коновалюк: фото з Facebook

Валерій Коновалюк
Валерій Коновалюк: фото з Facebook

Валерій Коновалюк
Валерій Коновалюк: фото з Facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка політика в соціальній мережі Facebook

Офіційний канал політика на YouTube